Dwa wazony postawioane na białej komodzie w minimalistycznym wnętrzu

Wodniki to osoby spragnione poczucia wolności i niezależności. Są twórczy, oryginalni, otwarci na nowe rozwiązania. To osoby bardzo nowoczesne, nieco ekscentryczne i liberalne. Wykazują duże zrozumienie dla słabości i wad innych. W jaki wnętrzu Wodnik poczuje się najlepiej? Sprawdź to w naszym horoskopie wnętrzarskim! 

Osobowość Wodnika 

Wodniki angażują się w sprawy, które zostały skazane na niepowodzenie. Nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Pasjonują je niewyjaśnione zjawiska i nauka. Fascynują się przyszłością i zaczytują w książkach z dziedziny fantastyki naukowej. Żyjąc trochę „poza światem” czasem nie radzą sobie z rzeczywistością: zapominają o umówionych spotkaniach, porządkach, obowiązkach domowych. Przy Wodnikach nie można się nudzić. Tryskają humorem, sypią dowcipem. Naturze Wodnika obce są złośliwości i przypinanie szpilek. Ludzi oceniają po tym co sobą reprezentują, a nie po wysokości salda na koncie. 

Osoby spod znaku Wodnika pasjonują się technologią. Otaczają się najnowocześniejszymi sprzętami i gadżetami. Bardzo swobodnie czują się z komputerami, telefonami oraz wszelkimi nowinkami technicznymi. Ta pasja przejawia się również w wyborze sposobu spędzania wolnego czasu. Wodniki pociąga bezkres, wysokość i ekstremalne sporty, na przykład skoki typu base jump. W domowym zaciszu potrafią rozebrać na części pierwsze radio, a potem złożyć je dla przyjemności. 

Osoby urodzone między 22 stycznia a 18 lutego nie boją się śmiałych eksperymentów i nieoczekiwanych rozwiązań. Pociągają je tematy natury mistycznej i egzystencjalnej. Lubią szukać drugiego dna. Ten indywidualizm przejawia się w każdym aspekcie życia Wodników. 

Wodnik: horoskop wnętrzarski

Wodniki bardzo cenią nowoczesność i kreatywność. Najlepiej czują się w środowisku miejskim, a zwłaszcza w dużych metropoliach. Bez mrugnięcia okiem wybiorą nowoczesny drapacz chmur zamiast przytulnego domku na wsi. Wodniki lubią czuć, jak tętni życie miasta i delektują się wszelkimi przejawami technologii. Najbardziej cenią przestronne, jasne, otwarte przestrzenie, które dają im poczucie wolności. Aby osiągnąć efekt przestronności w domu, często decydują się na styl minimalistyczny, do którego kluczem jest maksyma „mniej znaczy więcej”. Wnętrze minimalistyczne w ujęciu Wodników to proste, wręcz ascetyczne, formy pozbawione ozdób. Jeśli gdzieś pojawia się jakiś dodatek, musi mieć znaczenie.

Choć żywiołem tego znaku jest powietrze, to jednak – zgodnie z nazwą zodiaku – kolor morski i turkusowy cieszą się dużym uznaniem Wodników. Polecamy więc postawić na biel lub szarość w aranżacji, a później zdynamizować wystrój kolorami wody. 

Bywa, że mieszkanie Wodnika przypomina kadr z filmu science-fiction: szkło, stal, beton, tworzywa sztuczne i polerowane powierzchnie. Do tego okna od sufitu do podłogi i specyficzna gama kolorystyczna: błękity, srebro, turkusy, biel i czerń. Zodiakalne Wodniki nie boją się wnętrzarskich eksperymentów

Ponieważ Wodnik jest zafascynowany nowoczesnością, jego dom pełny jest najnowszych rozwiązań technologicznych. Chętnie zdecydują się na tak zwany inteligentny domwyposażony w instalację, która pozwoli sterować oświetleniem, roletami, temperaturą i sprzętem audiowizualnym. Elektronika w połączeniu ze stylem minimalistycznym to szczególny, osobliwy mariaż ekstrawagancji i nowoczesności. Dodatkowo, Wodniki są wyjątkowymi miłośnikami sztuki. Na ich ścianach często można spotkać wyjątkowe, minimalistyczne obrazy

Must have dla Wodnika 

Wodniki doskonale czują się w jasnych, minimalistycznych i raczej surowych przestrzeniach, dlatego mogą postawić na dywany o geometrycznych wzorach, podłogowe płytki przypominające surowy beton, fronty meblowe będące imitacją kamienia, a także fototapety przywodzące na myśl przetarte, loftowe ściany. Wodniki cenią wszelkiego rodzaju gadżety i nowoczesny sprzęt. Przywiązują dużą wagę do nietypowych, geometrycznych mebli, nielicznych, ale za to wyjątkowych dekoracji i nowoczesnego designu. Z pewnością ucieszą je prosta w formie lampa, minimalistyczny stolik czy futurystyczny wazon. Osoby spod tego znaku, uwielbiają także długie rozmowy przy kawie, dlatego też koniecznym elementem wyposażenia ich domu będą eleganckie filiżanki.

Poznaj style pozostałych znaków zodiaku

Szukasz swojego znaku zodiaku? Bez obaw, przygotowaliśmy horoskop wnętrzarski dla wszystkich, między innymi dla:

  • Panny
  • Lwa
  • Skorpiona
  • Ryby
  • Strzelca

A jeśli szukasz dalszych wskazówek, zarejestruj się na Westwing. A otrzymasz codzienną dawkę inspiracji oraz wyjątkowych kampanii do stworzenia pięknego domu.