Szklane pojemniki na przyprawy na półce

Czy Twoja szafka z przyprawami jest chaotyczna i pełna plastikowych puszek, starych słoików po dżemach i pustych opakowań po zużytych przyprawach? Nadszedł czas na zmiany! Postaw na jednolite szklane pojemniki na przyprawy. Dzięki Westwing upiększysz swój dom i odmienisz swoją kuchnię w stylowe miejsce. W końcu każdy z nas chciałby z przyjemnością spoglądać na swoje mieszkanie i chętnie zapraszać do niego gości. Ogólne wrażenie jest równie istotne jak drobne detale. Stylowo dobrana dekoracja i akcesoria do kuchni wprowadzą harmonię w Twoim domu. Dotyczy to także oddzielnej półki na której królują pojemniki na przyprawy, które zostały starannie i jednolicie oznaczone etykietkami.  

Pojemniki na przyprawy są nie tylko niezwykle praktyczne podczas gotowania, ale także stanowią prawdziwą ucztę dla oczu. Wszystkie aromatyczne zioła, przyprawy i nasiona mogą być wykorzystane jako stylowa dekoracja w kuchni, która doskonale prezentuje się w szklanych pojemnikach na przyprawy. Przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących szklanych pojemników na przyprawy – zainspiruj się!


Życie jest jak potrawa, którą uwielbiamy ze względu na zawarte w niej przyprawy.


Victor Hugo

Pojemniki na przyprawy: garść najważniejszych inspiracji

Pojemniki na przyprawy ustawione na półce

Dobrze przemyśl zakup pojemników na przyprawy. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ wyraźnie różnią się między sobą. Począwszy od wielkości, poprzez materiał z którego zostały wykonane, aż do ich ilości – oto najistotniejsze czynniki, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze szklanych pojemników na przyprawy. Poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania i sprawisz, że Twoja kuchnia zyska nowego, stylowego akcentu.

Pojemniki na przyprawy: najczęściej zadawane pytania

Gdzie przechowywać pojemniki na przyprawy?

Kwestia właściwego miejsca na przechowywanie szklanych pojemników na przyprawy nie jest brana pod uwagę w większości domów. Nowoczesne kuchnie często wyposażone są w specjalne szafki zawierające praktyczny stojak na przyprawy. Wybierając pojemniki na przyprawy, zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar i design dopasowany do Twojej kuchni. W starszych lub mniejszych kuchniach często niestety brakuje praktycznej szafki lub szuflady, w których moglibyśmy je przechowywać. Nic straconego! Praktycznym rozwiązaniem tego problemu będzie umieszczenie małego stojaka na blacie kuchennym i wyposażenie go w dopasowane pojemniki na przyprawy. 

Jeśli wolisz, możesz przechowywać szklane pojemniki na przyprawy w szufladzie. Wówczas doskonale sprawdzą się pojemniki na przyprawy ze szklanymi pokrywami lub oznakowane na wieczku. W ten sposób w mgnieniu oka zlokalizujesz potrzebne przyprawy. Kolejnym praktycznym rozwiązaniem będzie umieszczenie najczęściej używanych szklanych pojemników na przyprawy na blacie kuchennym. Wtedy niezbędne przyprawy będą zawsze pod ręką! Aby zaoszczędzić miejsca, możesz przymocować do ściany specjalną półkę na przyprawy i wyposażyć ją w małe koszyczki, puszki lub szklane pojemniki na przyprawy, w których w praktyczny sposób przechowasz aromatyczne dodatki do posiłków. 

Sprawdzone pomysy na napełnianie i etykietowanie pojemników na przyprawy

Nadszedł czas na przesypanie przypraw i przyklejenie odpowiednich etykietek. Po zakupie dokładnie umyj pojemniki na przyprawy. Przez przesypaniem przypraw upewnij się, że są całkowicie suche. W ten sposób przyprawy nie będą pochłaniały wilgoci. Jeśli szklany pojemnik na przyprawy ma tylko niewielki otwór, w celu przesypania przyprawy użyj małego lejka. Innym poręcznym rozwiązaniem będzie odcięcie malutkiego fragmentu opakowania przyprawy pod odpowiednim kątem. Dzięki temu będziesz miał większą kontrolę nad napełnianiem szklanych pojemników na przyprawy i obejdzie się bez bałaganu. 

Aby zawsze łatwo zlokalizować odpowiednią przyprawę, nie zapomnij o dodaniu nazw przypraw na pokrywkach szklanych pojemników. Umieść je w widocznych miejscach. Niektóre pojemniki posiadają w zestawie dopasowane etykiety, inne z kolei wymagają przyklejenia własnych. Jeśli chcesz je oznaczyć, dobrym rozwiązaniem będzie zakup etykiet stosowanych w sklepach (np. do przyklejania cen na produkty) i zapisanie na nich odpowiednich nazw. 

A może jesteś zainteresowany małym projektem DIY i chciałbyś samodzielnie zaprojektować etykiety do szklanych pojemników na przyprawy? Westwing ma oczywiście sprawdzony pomysł!

Zrób to sam: etykiety do pojemników na przyprawy

Chciałbyś podjąć dodatkowy wysiłek i stworzyć własne etykiety do szklanych pojemników na przyprawy? Pozwól swojej kreatywności działać i dopasuj projekt do stylu wyposażenia kuchni. Krok po kroku przedstawiamy, jak samodzielnie wykonać etykiety do szklanych pojemników na przyprawy.

Jak samodzielnie wykonać etykiety do pojemników na przyprawy?

 1. Krok

  Rozpocznij od samodzielnego stworzenia szablonu etykiet do szklanych pojemników na przyprawy na komputerze. Możesz również wyszukać w Internecie gotowy projekt, który odpowiada Twoim gustom i preferencjom.
 2. Krok

  Wydrukuj odpowiednią ilość etykiet do szklanych pojemników na przyprawy na papierze samoprzylepnym i upewnij się, że masz 1-2 zapasowe etykiety, w razie gdybyś się pomylił.
 3. Krok

  Jeśli planujesz odręczne wypisywanie nazw na etykietach do szklanych pojemników na przyprawy, użyj w tym celu wodoodpornego pisaka.
 4. Krok

  Przed naklejeniem etykiet dokładnie umyj szklane pojemniki na przyprawy. Ważne jest, aby na powierzchni szklanych pojemników na przyprawy nie pozostał kurz ani brud, ponieważ etykiety mogą szybko się odkleić.
 5. Krok

  Upewnij się, że szklane pojemniki na przyprawy są całkowicie suche.
 6. Krok

  Teraz możesz przejść do naklejania etykiet na szklane pojemniki na przyprawy. Pamiętaj, aby mocno je dociskać.