Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Para trzymająca się za ręce

Wiecznie kończą Ci się tematy? A może zastanawiasz się, jak zacząć rozmowę na pierwszej randce? Kontakty z płcią przeciwną to nie zawsze łatwa sprawa – dialog niekoniecznie się klei i zapada ta niezręczna cisza. Jak się przed nią uchronić? Dzisiaj przynosimy nasze sprawdzone pomysły na pytania do chłopaka, dzięki którym każda randka stanie się udana. Te tematy pomogą Wam lepiej się poznać i poczuć przy sobie dużo bardziej swobodnie. Nie ma co czekać – zaczynajmy! 

Jak zacząć rozmowę z nieznajomym 

Zanim wybierzesz się na pierwszą randkę, najpierw trzeba będzie rozpocząć rozmowę z nieznajomym. Jak to mówią – „najtrudniejszy jest pierwszy krok”, ale to właśnie on jest niezbędny, by poznać kogoś nowego. 

Rozmowa z nieznajomym mężczyzną może wydawać się stresująca, ale przecież – jak każda aktywność – wymaga tylko nieco wprawy. Jak masz stać się retorycznym mistrzem, kiedy w codziennym życiu rzadko rozmawiasz z nieznajomymi? Zwykła pogawędka ze sprzedawcą w sklepie czy miła wymiana zdań z sympatyczną staruszką z osiedla pomoże Ci przełamać pierwszy strach. A potem pójdzie już z górki! 

Jak zacząć rozmowę z nieznajomym, którym jesteś zainteresowana? Może to być na przykład chłopak z pracy, który zawsze Ci się podobał, a z którym nie miałaś nigdy możliwości porozmawiać lub spotkany na imprezie interesujący mężczyzna. 

Co jest najważniejsze? Chociaż brzmi to prozaicznie i z pewnością słyszałaś to już z niezliczonej liczby źródeł – naturalność. Sztuczność unosi się w powietrzu i nie trzeba mieć dobrego nosa, by wyczuć ją na kilometr. Wszystkie poradniki radzą, by „być sobą”. Może warto wziąć to do serca? 

Jeśli sytuacja dzieje się na imprezie, nie czekaj, aż ktoś Cię ubiegnie – podejdź do niego pierwsza. Może to zaskakujące, ale to mężczyźni zwykle zmuszeni są do roli inicjatorów rozmowy i z pewnością będzie mile zaskoczony, że ubiegłaś go w tej roli. Przedstaw się i spytaj o coś, a z pewnością po pierwszej reakcji będziesz wiedzieć, czy również jest zainteresowany. Rozmowę możecie zacząć od wspólnych znajomych czy tego, czym się zajmujecie. 

Dobrym pomysłem jest również zapytanie go o radę – może to być ciekawy sposób na przełamanie lodów nawet w biurze. Zapytanie nieznajomego o poradę jest okazją do mnóstwa śmiechów i sprawdzi się równie zarówno w kuchni w pracy, jak i na przystanku autobusowym. A od tego tylko krok dzieli Cię od zaproszenia na wieczór i zmienienia planów na tegoroczny dzień singla! 

Pytania do chłopaka na pierwszej randce 

Wybierasz się na pierwszą randkę? Niezależnie, czy jest to romantyczna kolacja w domu, czy niezobowiązująca kawa na mieście, z pewnością po plecach przechodzi Ci nieśmiały dreszcz ekscytacji. Nie jesteś w tym sama! Warto przygotować się zawczasu, by na samym spotkaniu móc beztrosko cieszyć się obecnością drugiej osoby. 

Siedzicie już naprzeciwko siebie i napięcie wisi w powietrzu? Zastanawiasz się, ile o sobie opowiedzieć, a o co zapytać? Najlepsze pytania do chłopaka na pierwszą randkę pozwolą Wam nie tylko poskromić niezręczną atmosferę, ale także poznać się nieco lepiej. 

Najważniejszą zasadą na pierwszej randce jest to, by nie przeprowadzać niepotrzebnego wywiadu. Z pewnością nie pozwoli to drugiej osobie poczuć się komfortowo, gdy stanie w ogniu pytań! Pamiętaj również, by po zadaniu pytania wysłuchać odpowiedzi, zanim dodasz coś od siebie. Każdy lubi być uważnie słuchanym! 

Szukasz interesujących tematów? Oto nasza ściąga uniwersalnych pytań, dzięki którym przerwiesz niezręczną ciszę. Pamiętaj, by samemu na nie odpowiedzieć – w takim wypadku, jeśli Twój partner nie będzie miał odpowiedzi, sama możesz pokierować rozmową. 

 1. Jak spędzasz wolny czas? 
 1. Masz jakąś pasję? 
 1. Masz swoje ulubione miejsce na Ziemi? 
 1. Jaki jest Twój ulubiony moment w ciągu dnia? 
 1. Jakie są Twoje trzy ulubione filmy i dlaczego? 
 1. Jakiej słuchasz muzyki? 
 1. Jaka jest Twoja ulubiona potrawa i czy lubisz gotować? 
 1. Jesteś bardziej ekstrawertykiem, czy introwertykiem? 
 1. Jaka jest najlepsza decyzja, którą podjąłeś w swoim życiu? 
 1. Wolisz spędzać czas w domu, czy na mieście? 
 1. Co najbardziej cenisz w ludziach? 
 1. Jakie są Twoje wakacje marzeń? 
 1. Jakie jest Twoje najśmieszniejsze wspomnienie z dzieciństwa? 

To tematy, które z pewnością zajmą Wam długie godziny! A jeśli nie… zawsze będą kolejne pierwsze randki! 

Jakich tematów unikać na pierwszej randce? 

Pierwsza randka to stresujący moment dla obydwu stron – dlatego właśnie należy szukać wspólnych tematów, a nie różnic. To oczywiste, że nie we wszystkim będziecie się zgadzać: warto dać sobie jednak trochę czasu, by się lepiej poznać i zrozumieć swój punkt widzenia. 

Jakie są więc tematy zakazane? Na pierwszym spotkaniu nie warto rozmawiać o aktualnej polityce, kwestiach religijnych czy skomplikowanych dylematach moralnych – takich jak aborcja czy rasizm. Przyjdzie na to czas później, gdy oswoicie się nieco ze swoją obecnością i będziecie mogli lepiej otworzyć się przed drugim człowiekiem. Nie warto również rozpoczynać takiego spotkania od opowieści o poprzednich związkach. To nie wróży nic dobrego! 

Pytania do chłopaka na drugiej randce 

Pierwsze spotkanie okazało się nadzwyczaj udane i już nie możesz doczekać się następnego? Druga randka to okazja do poznania się nieco lepiej i poruszenia innych kwestii. Na tym etapie wiesz już, że obie strony są zainteresowane i chcą się lepiej poznać. O czym warto rozmawiać, by „odkryć” drugą osobę?  

Pytania do chłopaka na drugiej randce są nieco bardziej osobiste, ale z pewnością warto je zadać. Dzięki temu dowiesz się, jak reaguje podczas rozmowy na trudniejsze tematy oraz jakie reprezentuje wartości. To bardzo ważne! Możesz też zaskoczyć go ciekawymi pytaniami zwrotnymi, podczas których wspomnisz Wasze pierwsze spotkanie – pozwoli to chłopakowi nieco śmielej opowiedzieć o swoich przemyśleniach. O co więc pytać? 

 1. Co pomyślałeś, gdy zobaczyłeś mnie po raz pierwszy? 
 1. Jak wyobrażałeś sobie naszą pierwszą randkę? 
 1. Czego chciałbyś się o mnie dowiedzieć? 
 1. Co jest obecnie najważniejsze w Twoim życiu? Pasja, praca, rodzina? 
 1. Co najbardziej denerwuje Cię w dzisiejszym świecie? 
 1. Co najbardziej cenisz w Twoich znajomych, przyjaciołach? 
 1. Jaki najlepszy komplement usłyszałeś w swoim życiu? 
 1. Jaki był najlepszy dzień Twojego życia? 

Po takiej dyskusji z pewnością dobrze się poznać i już niedługo wspólnie będzie wręczać sobie życzenia prezenty walentynkowe!

O czym pisać z chłopakiem? 

Randki randkami, ale wszyscy wiemy, że w dzisiejszym świecie romans rozgrywa się również na ekranie naszych smartfonów, a wymienianie wiadomości jest jednym z podstawowych narzędzi do poznania drugiej osoby. Skąd wiedzieć, kiedy on też jest zainteresowany, a Ty nie jesteś zbyt nachalna? O czym pisać? 

Pierwsza zasada tekstowego randkowania brzmi, żeby nie wysyłać więcej niż jednej wiadomości bez odpowiedzi – chyba, że jest to poprawa literówki. Zalewanie ścianą tekstu nie jest miłe dla nikogo, a brak odpowiedzi… cóż, mówi sam za siebie. Oczywiście, nie przekreśla to Waszej relacji – być może chłopak nie jest miłośnikiem takiego rodzaju rozmów? A może po prostu jest zajęty? Kluczem jest danie sobie nawzajem przestrzeni.  

Ty również nie powinnaś układać sobie całego dnia pod to, żeby mieć kiedy odpisać wybrankowi. Miej swoje zajęcia i odpisz wtedy, kiedy masz na to czas i ochotę. Nic na siłę! Nie zawsze to Ty musisz też rozpoczynać rozmowy. Daj mu napisać pierwszemu! Niech on sam się wysili i wymyśli pytania do dziewczyny

Wysyłane w ciągu dnia wiadomości to znak na to, że nawzajem o sobie myślicie. Możesz napisać mu, że dobrze bawiłaś się na Waszym poprzednim spotkaniu – z pewnością będzie mu bardzo miło, a męskie ego zapragnie rozwinąć ten wątek. Dobrym pomysłem jest również nawiązanie do jego zainteresowań, jeśli udało Ci się je wcześniej poznać.  

Pytania do chłopaka w związku 

Każdy związek wymaga pielęgnowania – nawet ten z największym stażem! Jeśli znacie się jak łyse konie, to wciąż z pewnością wciąż możecie dowiedzieć się o sobie czegoś nowego. Dialog jest kluczem do udanej relacji, a szczera komunikacja to sposób nie tylko na ciekawe spędzenie czasu, ale także rozwiązanie dręczących Was problemów. 

W codziennym życiu tematem rozmów z pewnością są sprawy prozaiczne – dyskusje na temat tego, co jemy dzisiaj na obiad, planów na wakacje czy tego, kto dzisiejszego wieczoru jest odpowiedzialny za zmycie naczyń. Chociaż są to bardzo ważne rozmowy, co jakiś czas warto poruszyć ważniejsze kwestie – dobrą okazją do tego jest kolacja walentynkowa czy spokojny wieczór we dwoje. 

O czym należy rozmawiać w związku? Przede wszystkim o uczuciach. Nawet proste „kocham Cię”, tak często zapominane, może sprawić, że partner cały dzień chodzić będzie w skowronkach. Warto pamiętać, że nie zawsze są to najlepsze, pełne ciepła uczucia – czasem chcemy zwrócić uwagę na dręczący nas problem lub rozwiązać pewien kłopot. Te emocje również są bardzo ważne, a rozmowa o nich pomoże szybko rozwiązać wszystkie spory. Nie należy dusić ich w sobie. 

Jakie jeszcze tematy w związku powinny być jak najczęściej poruszane? Rozmawiajcie o pasjach, celach, marzeniach, finansach czy… seksie! Wspólne poznawanie wszystkich aspektów życia to jeden z najpiękniejszych elementów relacji, ale wszyscy zakochani wiedzą również, jak ważne jest wspólne milczenie. Czasem spokojna cisza wyraża więcej niż tysiąc słów! 

Mamy nadzieję, że stałaś się już randkowym wyjadaczem i poznałaś takie pytania do chłopaka, które wypróbujesz na jednym z najbliższych spotkań! Szukasz kolejnych romantycznych inspiracji? Sprawdź nasze pomysły na walentynki czy inspiracje na kartki walentynkowe, które rozgrzeją wszystkie serca – zarejestruj się na Westwing, by nie przegapić naszych kolejnych poradników i najlepszych ofert dla stworzenia pięknego domu. A teraz… pora szykować się na randkę!