Pytania do dziewczyny podczas randki w kawiarni

Podświadomie czujesz, że to może być właśnie ta druga połowa, ale nie wiesz jak zacząć rozmowę? A może po prostu boisz się zapytać? Poznawanie się wcale nie jest takie łatwe, zwłaszcza jeśli Ci na kimś zależy. Pomożemy przełamać Ci pierwsze lody. Zobacz jakie pytania do dziewczyny skierować, żeby wyniknęła z nich przyjacielska rozmowa. A może coś więcej? 

O czym rozmawiać z dziewczyną i jak zacząć rozmowę z nieznajomą? 

Przede wszystkim taktownie i nienachalnie. Jeśli od razu zauważysz, że dziewczyna nie ma ochoty z Tobą rozmawiać – odpuść. Może trafiłeś akurat na zły moment. Jeśli będziesz się zbyt narzucał zostaniesz skreślony na starcie. Załóż zasadę do trzech razy sztuka. No dobrze, ale o co zapytać, żeby przekonać się o swoich szansach? Wiele zależy od sytuacji, od tego gdzie akurat się znajdujecie, czy znacie się z widzenia bo na przykład wiele razy mijacie się na korytarzu w pracy, czy widzicie się pierwszy raz na imprezie u wspólnych przyjaciół.

Przede wszystkim zawsze wypada się przedstawić, choćby z imienia. To pierwsze przełamanie lodów i wstęp do rozmowy. Jeśli spotykacie się u znajomych warto poprosić ich, żeby was sobie przedstawili. Jeśli będą domyślni sami naprowadzą was na rozmowę. Jeżeli widujecie się często w pracy macie jakiś wspólny punkt zaczepienia. Możesz zapytać, w którym dziale pracuje i wspomnieć, że to zabawne, że nie mieliście wcześniej okazji się bliżej poznać chociaż codziennie wpadacie na siebie przy windzie. Pierwsze przypadkowe spotkanie w kinie? Zapytaj co myśli o filmie, czy jej się podobał. Zawsze warto wykorzystać okoliczności w jakich się znajdujecie – to już połowa sukcesu. Dalsza rozmowa wywiąże się sama, albo… nie. Sam ocenisz. Jeśli wyczuwasz, że wszystko jest na dobrej drodze, zaproponuj spotkanie. Daj szansę zdecydować dziewczynie gdzie ma ochotę się z Tobą zobaczyć, na wszelki wypadek jednak miej w zanadrzu jakieś propozycje. 

Ciekawe pytania do dziewczyny na pierwszej randce 

Załóżmy, że udało się nawiązać pierwszy kontakt. Jesteście umówieni. No tak, ale jeśli tak trudno było zadać pierwsze pytanie, lepiej nie myśleć co będzie dalej. Nieśmiałych chłopaków strach przed ośmieszeniem wręcz paraliżuje, inni, ci bardziej przebojowi, wręcz przeciwnie – idą na całość i nie boją się zadawać nawet głupich pytań. Jedna i druga sytuacja nie jest komfortowa, dlatego nawet jeśli jesteś pewny siebie warto zastanowić się czego chcesz dowiedzieć się na pierwszej randce i jakie pytania do dziewczyny skierować, żeby nie wprawić jej w zakłopotanie.

Pierwsza ważna zasada – rozmawiając z drugą osobą zawsze patrz jej w oczy. Uciekające spojrzenie zdradza Twoją niepewność, a osoba, z którą rozmawiasz może poczuć się niesłuchana. Możesz przygotować sobie pytania, ale muszą one mieć związek z rzeczywistością, tak żeby rozmowa płynęła naturalnie i nie była sztuczna. Pamiętaj, że nie przeprowadzasz  wywiadu, ale jesteś na randce. Jeśli bawicie się w klubie warto zapytać jak jej się tu podoba, czy jest tu pierwszy raz, czy odpowiada jej muzyka i czego chętnie słucha. W restauracji możesz nawiązać do menu, ulubionych smaków. Zobaczysz, że temat do dalszych rozmów sam się rozkręci. Druga zasada – bądź sobą, ale przyglądaj się drugiej osobie i obserwuj jak reaguje na prowadzony dialog.  

Jakich tematów unikać na pierwszej randce? 

Jeśli nie chcesz szybko zniechęcić partnerki nie zadawaj niedyskretnych i kłopotliwych pytań. Na pierwszej randce nie rozmawiaj o przekonaniach politycznych i wyznaniowych, pracy (chyba, że ona was w jakiś sposób łączy), a już na pewno nie wypytuj o byłych partnerów i nie poruszaj kwestii seksu. Pytania do dziewczyny muszą być intrygujące i zachęcać do dalszego dialogu. Jeśli będziesz przepytywał ją ile ma lat i skąd pochodzi szybko ją zanudzisz. Pierwsza randka to także za wcześnie, żeby pytać o rodzinę – w końcu bliżej się nie znacie – jeśli będzie chciała sama rozpocznie ten temat. Za delikatne jest też wypytywanie o zdrowie. Trzecia zasada – trzy razy NIE: nie przechwalaj się, nie narzucaj swoich racji i nie oceniaj.  

Pytania do dziewczyny na drugiej randce 

Czy masz już pomysły na walentynki? Jeśli nie, może zaprosisz dziewczynę na kolejna randkę właśnie w dzień św. Walentego? Drugie spotkanie to już coś. Jest jak zielone światło. Skoro zgodziła się znowu umówić to znaczy, że Ci ufa i fajnie jej się z Tobą rozmawiało. Teraz powinno być już coraz lepiej. Oboje jesteście bardziej wyluzowani, możecie więc sobie pozwolić na bliższe poznanie.

A więc jakie pytania do dziewczyny stawiać na drugiej randce, żeby wszystkiego nie zaprzepaścić? Trochę się już poznaliście, coś tam o sobie wiecie. Warto zgłębić tę wiedzę. Może to odpowiedni moment, żeby zapytać o zainteresowania. Rób to zawsze z wyczuciem. Jeśli dziewczyna jest typem domatora nie zadręczaj jej wypytywaniem o ulubione miejsca na imprezy, czy o podróże. Może więcej będzie miała do powiedzenia o ulubionych książkach, filmach czy muzyce. Nie zadawaj pytań, których sam nie chciałbyś usłyszeć, takich które mogą sprawić przykrość, przywołać negatywne wspomnienia, skojarzenia. Po nich najczęściej następuje kłopotliwe milczenie, które na szczęście łatwo przerwać zmieniając temat.  

Oto pytania do dziewczyny, które mógłbyś zadać na drugiej randce: 

  • Co studiujesz? 
  • Co najbardziej szalonego zrobiłaś w życiu? 
  • Jakiej cechy w sobie nie tolerujesz? 
  • Jaką chwilę uważasz za najpiękniejszą w swoim życiu? 
  • Gdzie byłaś ostatnio na wakacjach? Czy chcesz tam znowu pojechać? 
  • Co najbardziej lubisz robić w wolnym czasie? 
  • Widziałaś ostatnio jakiś fajny film w kinie? Możesz coś polecić? 

O czym pisać z dziewczyną? 

Listy miłosne pełne romantycznych uniesień dziś zalegają co najwyżej w szufladach naszych dziadków. Może kiedyś powróci na nie moda… Dziś jedną z metod na poznawanie się jest wysyłanie wiadomości tekstowych przez sms lub inne aplikacje. Dobry sposób kiedy akurat nie możemy się spotkać. Co pisać w smsach i co na nie odpisywać? Pytania i odpowiedzi powinnny być krótkie i konkretne i dotyczyć aktualnych zdarzeń z minionej przeszłości czy niedalekiej przyszłości. Nie poruszaj w nich ważnych tematów, które trzeba zgłębić, przegadać. Na to przyjdzie czas kiedy się spotkacie. Normą jest wstawianie w wiadomości tekstowe emotikonów – uśmiechnięta buźka czy serduszko to najkrótszy i najszybszy sposób na przekazanie drugiej osobie czegoś miłego. Kiedy akurat jesteście od siebie daleko może zastąpić życzenia walentynkowe, które tradycyjną pocztą nie dotarłyby na czas.  

Pytania do dziewczyny w związku 

Bycie parą nie zawsze jest łatwe, zwłaszcza na początku wspólnej drogi. Mieszkając razem zaczynacie odkrywać siebie na nowo. Poznajecie się lepiej, swoje zwyczaje i przyzwyczajenia. Pierwszych kilka miesięcy to sprawdzian, który nie wszystkim udaje się zdać pomyślnie. Co zrobić, żeby pogłębić relacje? Przede wszystkim nie atakować się wspólnie. Licytowanie się w przewinieniach, wytykanie sobie błędów – nic nie zmieni. Najlepszym rozwiązaniem jest rzeczowa rozmowa. Romantyczna kolacja w domu a jeszcze lepiej jeśli jest to kolacja walentynkowa, to najlepszy sposób na dogadanie się. Spokojne pytania do dziewczyny, na które będzie miała szanse odpowiedzieć, na pewno obrócą sprawę na lepsze. Zacznij od tego, że jest ci bardzo przykro, że czuje się rozczarowana. To zawsze działa i zachęca do otwarcia się.   

Czy nasze wskazówki pomogły Ci w nawiązaniu pierwszych relacji? Ufamy, że odtąd pytania do dziewczyny są już naturalnym potokiem myśli, które wypływają prosto z serca. Jeśli chcesz skorzystać z innych naszych rad, na przykład poznać pytania do chłopaka, albo dowiedzieć się kiedy jest dzień singla, zarejestruj się na Westwing. Znajdziesz tu wiele inspirujących pomysłów i podpowiedzi.