Prezent zapakowany w jasnoszarą bibułę przewiązaną sznurkiem.

Bibuła ozdobna – wielu z nas zna ten materiał z zakupów w eleganckich sklepach. Sprawia ona, że nasze nowe nabytki prezentują się znakomicie, zarówno jako prezenty gotowe do podarowania naszym bliskim, jak i te sprawiane nam samym. Daje dużo możliwości – od pakowania w nią całych prezentów i ich elementów, aż do tworzenia z niej niepowtarzalnych ozdób! Co takiego niezwykłego jest w tym niecodziennym materiale? Odpowiedź znajdziecie poniżej!

Bibuła do pakowania – jak ją wykorzystać?

Bibuła ozdobna służy zazwyczaj dwóm celom: rękodziełu i pakowaniu w nią pięknych prezentów. Przygotowaliśmy dla Was kilka kreatywnych zastosowań takiego materiału!

 1. Zabezpieczanie delikatnych prezentów

  Bibuła do pakowania prezentów jest bardzo miękka, łatwo się zgniata i wypełnia każdą przestrzeń bez obciążania – oczywiście, pięknie się przy tym prezentując! Dlatego też często wykorzystywana jest do zabezpieczania delikatnych przedmiotów i biżuterii.
 2. Stylowe pakowanie

  Dzięki temu, że bibuła wygląda stylowo, świetnie sprawdza się jako materiał, w który spakujemy prezenty na przykład butelki z winem. Dodaje im to klasy!
 3. Własnoręcznie wykonane opakowanie

  Jeśli mamy artystyczną duszę i chcielibyśmy podarować komuś własnoręcznie zapakowany prezent, bibuła zastąpi torebkę prezentową!
 4. Ozdobne pompony

  Bibuła to klasyczny materiał do tworzenia pomponów! Wystarczy złożyć nasz delikatny papier kilka razy, by stworzyć całą masę kolorowych kulek!
 5. Papierowe girlandy

  Materiał ten sprawdzi się również doskonale jako ozdoba naszej girlandy – na przykład świątecznej! Frędzle wykonane z bibuły wyglądają lekko i odświętnie!

Oczywiście, możesz zapakować swoje prezenty w inne opakowania. Typowy papier do pakowania, papiery z różnorodnymi nadrukami czy tektura falista nadają się do tworzenia nietypowych opakowań. Jednak tylko bibuła do pakowania prezentów jest tak sprężysta, szlachetna i łatwa do modelacji!

Zrób to sam: ozdobne papierowe kwiaty z bibuły

Dzięki temu modnemu materiałowi stworzymy nie tylko pompony i opakowania prezentów – możemy także w mgnieniu oka upiększyć nasze mieszkania! Bez obaw – pokażemy Ci, jak to zrobić. Oto czego potrzebujesz:

 • Bibuła w wybranym przez Ciebie kolorze
 • Drucik florystyczny
 • Taśma florystyczna
 • Nożyczki

Aby uzyskać pożądaną długość łodygi naszego kwiata, będziesz potrzebować dwa razy więcej drucika. Zaplataj go w taki sposób, by stworzyć stabilną podstawę naszej ozdoby. Możesz go również zawinąć taśmą florystyczną. Złóż dwa arkusze bibuły w taki sposób, by uformował Ci się długi na 10–15 centymetrów wielowarstwowy pasek.

Aby uzyskać autentyczny, wielowarstwowy wygląd rośliny, pasek ten potnij na kawałki o różnych szerokościach – potrzebujesz elementy o szerokości 5, 8 i 10 –centymetrów. Teraz, gdy przygotowane są wszystkie elementy, nadszedł czas na rozpoczęcie nawijania. Zacznij od najmniejszego kawałka bibuły i owiń ją wokół przygotowanej łodygi.

Kawałek materiału średniej długości lekko zgnieć przed umieszczeniem go jako drugiej warstwy – nada to kwiatu naturalności. Owijanie łodygi zakończ największym kawałkiem bibuły. Końcówkę kwiatu zabezpiecz drucikiem i ukryj go pod zieloną taśmą florystyczną. Porwij nieco powstałe płatki Twojej ozdoby i gotowe! Twoje papierowe kwiaty z bibuły z pewnością cieszą oko!

Drukuj na bibule

Szukasz urozmaicenia dla Twojej bibuły do pakowania prezentów? A może chciałbyś ją spersonalizować, ale nie możesz znaleźć odpowiedniego wzoru? Mamy dla Ciebie specjalną sztuczkę! Przymocuj bibułę taśmą klejącą do odpowiedniego papieru, którego użyłbyś do drukowania. Dzięki takiej konstrukcji bez problemu wydrukujesz na swojej bibule wybrane wzory bez jej rozerwania! Przeniesiesz na nią swój pomysł w mgnieniu oka!

Projekty DIY, pakowanie prezentów czy dekorowanie – bibuła ozdobna jest wszechstronna i bardzo elegancka! Wypróbuj ten wyjątkowy materiał i zamień go w małe dzieło sztuki! Miłej zabawy!