Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Zbliżenie na upominek z zawieszką na prezent umieszczony na świątecznym stole

Jest to idealne dopełnienie każdego upominku. Zawieszka na prezent to dekoracyjny sposób na przekazanie miłego słowa odbiorcy prezentu bez potrzeby załączania dodatkowej kartki. Uzupełni każdy stylowo zapakowany prezent i doskonale pasuje na każdą okazję. Zawieszki na prezent świetnie się sprawdzą przy okazji urodzin, ale również mogą być dołączone do drobnego upominku dla gości. Te małe dodatki to uroczy sposób na dodatnie miłego akcentu każdemu prezentowi. W naszym poradniku przygotowaliśmy dla Ciebie rozmaite propozycje i pomysły na własnoręczne wykonanie zawieszki na prezent. Z przyjemnością wykorzystasz zawieszki na prezent na różne okazje. Zapraszamy do wspólnej zabawy przy tworzeniu zawieszek na prezent i rozdawaniu upominków!

O czym pamiętać, wybierając zawieszkę na prezent: 5 wskazówek

Prezent to nie tylko jego zawartość, ale również opakowanie. Gustownie zapakowany prezent sprawia radość już podczas samego rozpakowania, a także podświadomie podnosi wartość jego zawartości. Możesz z wyprzedzeniem przygotować się do pakowania prezentów na różne okazje. Przedstawiamy wskazówki, o których należy pamiętać podczas dopasowywania zawieszki na prezent, którą będzie kropką nad i.

 1. Okazja: Dokonując wyboru zawieszki na prezent, zwróć uwagę na okazję lub porę roku. Jeśli zdecydujesz się samodzielnie wykonać zawieszkę na prezent, bądź twórczy i kreatywny. Na Wielkanoc postaw na motywy z zajączkami, pisklakami i pisankami. Z kolei na Boże Narodzenie doskonale sprawdzi się zawieszka na prezent w kształcie świątecznej skarpety, choinki lub anioła. Uruchom wyobraźnię!
 2. Opakowanie na prezent: Aby uzyskać spójny efekt, zawieszka na prezent powinna pasować wyglądem i stylem do opakowania. Jest to szczególnie istotne, gdy opakowanie na prezent jest kolorowe lub wzorzyste. Pamiętaj również o dopasowaniu wstążek i innych ozdób.
 3. Własnoręcznie robiona zawieszka na prezent: Zamierzasz samodzielnie wykonać zawieszkę na prezent? Doskonałym pomysłem będzie stworzenie stylowego szablonu na komputerze i zapisanie go na kolejne okazje.
 4. Zawieszka na prezent ze sklepu: Kiedy spotkasz w sklepie zawieszki na prezent, które wpadną Ci w oko, nie zastanawiaj się nad ich zakupem. Nawet jeśli żadna konkretna okazja, ani uroczystość się nie zbliża. Prędzej, czy później nadejdzie, a Ty będziesz przygotowany!
 5. Alternatywa do podpisywania prezentów: Zawieszki na prezent mogą być używane, aby napisać klika miłych słów do osoby obdarowanej lub do podpisania, kto przygotował prezent. Ale nie tylko. Jeśli przygotowałeś kilka prezentów dla różnych osób, na zawieszce możesz też napisać imię osoby, dla której jest prezent. Unikniesz w ten sposób zamieszania przy wręczaniu umpominków.

Obdarowywanie to dawanie drugiej osobie tego, co chciałbyś zatrzymać na wyłączność


Selma Lagerlöf

Dla osób kreatywnych: zawieszka na prezent DIY

Zbliżenie na prezent z zawieszką na prezent w formie bombki choinkowej umieszczony na stoliku bocznym

Kupowanie gotowych zawieszek na prezent w sklepie nie jest jedyną możliwością. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka sprawdzonych pomysłów na zawieszki na prezent, które z łatwością wykonasz samodzielnie. Co powiesz na mały projekt „zrób to sam”? Dzięki swojej kreatywności możesz stworzyć własne zawieszki na prezent i miło zaskoczyć najbliższych. 

Zrób to sam: zawieszka na prezent

 1. Gotowe szablony zawieszek na prezenty z Internetu

  Przeglądaj Internet w poszukiwaniu pięknych szablonów zawieszek na prezenty. Na niektórych stronach znajdziesz piękne projekty do pobrania. Wystarczy je wydrukować, wyciąć zawieszkę na prezent i dołączyć ją do opakowanego prezentu. Do druku polecamy papier wysokiej jakości, który doskonale sprawdzi się w przypadku zawieszek na prezent. Jeśli chcesz pójść o krok dalej i wykazać się twórczością, ozdób zawieszkę na prezent przy użyciu naklejek lub ozdobnych długopisów.
 2. Zawieszki na prezenty w formie zdjęć

  Jeśli szukasz kreatywnych rozwiązań na stworzenie zawieszki na prezent, postaw na zdjęcia Polaroid. Fotografia przywoła miłe wspomnienia. Taka zawieszka na prezent z pewnością ucieszy Twoich najbliższych.
 3. Ceramiczne zawieszki na prezenty

  Najbardziej wyszukanym sposobem na samodzielne wykonanie zawieszki na prezent jest użycie w tym celu ceramiki glinianej. Stwórz zawieszkę na prezent w formie małych serduszek lub innych motywów, na przykład kwiatów. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, że tak przygotowana zawieszka na prezent posłuży obdarowanej osobie po otwarciu prezentu jako ładna ozdoba. 

Dla koneserów: zawieszka na prezent do butelki z winem

Zostałeś zaproszony na kolację w gronie przyjaciół? W podziękowaniu przygotuj prezent dla prawdziwych koneserów, który sprawi przyjemność gospodarzom. W końcu rzadko odmawia się butelce dobrego wina. Mamy kilka pomysłów, jak nadać takiemu prezentowi stylowego wyglądu. W zależności od Twoich preferencji, możesz zapakować butelkę do specjalnej torebki na prezent i pozostawić miłą notatkę na dopasowanej zawieszce na prezent.

Jeśli postanowiłeś samodzielnie przygotować zawieszkę na prezent, upewnij się, że sznurek, którym ją przywiążesz jest wystarczająco długi. W ten sposób zawieszka na prezent będzie doskonale prezentować się na butelce dobrego wina. Alternatywnym rozwiązaniem będzie przymocowanie zawieszki na prezent bez użycia sznurka. Po prostu wybierz wzór ze specjalnym otworem na szyjkę butelki. Innym ciekawym pomysłem będzie stworzenie większej zawieszki na prezent i przyklejenie jej w miejscu etykiety. Na zawieszce na prezent zapisz kilka miłych słów do gospodarza lub powód powód, dla którego wybrałeś takie wino. Możesz też krótko opisać kilka ciekawostek na temat tej odmiany winorośli.

Bądź kreatywny i zastanów się, co możesz zrobić, aby sprawić radość Twoim najbliższym. Życzymy udanego przygotowywania zawieszek na prezent i rozdawania upominków!