Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
młoda rodzina w jasnych strojach tańcząca w salonie

Zawsze chwytają za serce i sprawiają, że łezka wzruszenia ciśnie się do oczu. Piosenki na dzień mamy – zaśpiewane, puszczone z płyty czy zadedykowane to świetny prezent od dzieci małych i dużych. Oto lista przebojów stworzona przez naszych ekspertów. Znajdziesz wśród nich polskie i anglojęzyczne, piosenki dla dzieci i rymowane wierszyki, które można też zanucić. Może wśród wybranych utworów znajdziesz bliskie sercu Twojej mamy. A może spodobają Ci się te, których dotąd nie znaliście. 

Najpiękniejsze polskie piosenki na Dzień Mamy

Czy masz już jakieś pomysł na prezent dla mamy na Dzień Matki? Może w tym roku postaw na upominek muzyczny? Piosenki wybierz kierując się wiekiem słuchaczki. Dojrzałym paniom spodobają się przeboje z lat jej młodości, ale też takie, których słuchała jej mama – przywołają miłe wspomnienia z dzieciństwa. Takich pełnych zadumy i refleksji piosenek możecie posłuchać oboje na przykład podczas przeglądania albumu ze zdjęciami. Młodsze mamy, które dziarsko patrzą w przyszłość i lubią być na czasie z muzycznymi nowinkami, ucieszy stworzona specjalnie dla nich lista przebojów. Możesz zgrać ją mamie na pendrive, tak żeby mogła sobie słuchać piosenek na przykład jadąc samochodem. Wybraliśmy kilka, które może i Tobie przypadną do gustu.

 1. „Nie ma jak u mamy” Wojciech Młynarski

  Ta piosenka z tekstem Wojciecha Młynarskiego ma już 50 lat a wciąż jest aktualna. Chociaż autor napisał ją dla swojej mamy, dziś wzrusza też inne a dzieciom przypomina kto jest najważniejszą osobą w ich życiu.
 2. „List do M.” Dżem

  Blusowy utwór kultowego zespołu Dżem to hymn autorstwa Ryszarda Riedla napisany i zaśpiewany przez syna dla mamy. Jeśli szukasz piosenki, która wprawi w zadumę i odda to o czym czasem tak trudno powiedzieć, trafiłeś w samo sedno.
 3. „Dla mamy” Kortez

  Jeśli Twoja mama jest fanką aksamitnego wokalu Korteza z pewnością sprawisz jej wielką radochę. Wzruszająca ballada, z oszczędną aranżacją to piękny kawałek na święto mamy. 
 4. „Dłoń” Natalia Kukulska

  Utwór specjalnie zadedykowany dla Anny Jantar, mamy Natalii Kukulskiej. Piękna i ponadczasowa piosenka dla każdej mamy.

Najpiękniejsze anglojęzyczne piosenki na Dzień Mamy

Dzień Matki obchodzi się na całym świecie – w każdym kraju trochę inaczej. Ale jest jeden wspólny mianownik – muzyka. Piosenek o mamach i dla mam powstało bardzo dużo. Liryczne, zabawne, do tańca i do słuchania. Te napisane w języku angielskim łatwo wpadają w ucho, dlatego chętnie są słuchane przez mamy w różnym wieku i na różnych kontynentach. Nie wiesz, które wybrać? Oto najpopularniejsze.

 • „Mother” Pink Floyd 
 • „Hey mama” Kanye West
 • „Mama” Spice Girls
 • „Mama liked the roses” The Beatles
 • „Mama’s song” Kerin Underwood 
 • „Thank you mum” Good Charlotte

Piosenki dla dzieci na Dzień Mamy 

Dzieci uwielbiają piosenki i traktują śpiewanie jak świetną zabawę. Tak właśnie powinno być. Piosenki dla mamy w wykonaniu najmłodszych zawsze są pełne wdzięku, radosne, ale potrafią też wzruszać. Każdej mamie na widok malucha śpiewającego specjalnie dla niej z pewnością rozmięknie serce, choćby nie wiem co wcześniej zbroił. Piosenki to najpiękniejsze życzenia na dzień matki od dzieci.

 • „A ja wolę moją mamę” Majką Jeżowska
 • „Życzenia dla mamy” Fasolki
 • „Moja mama jest kochana” Kiki Luna
 • „Najlepsza z mam” 

Rymowane wierszyki na Dzień Mamy 

W małym bukiecie
Majowe kwiatki
Zakwitły wczoraj na Święto Matki
Majowe kwiatki
Wstążką związane
Niech sto lat żyją
Mamy kochane!

Tego typu wierszyki, proste rymowanki, łatwo wpadają w ucho, dlatego dzieci je uwielbiają. Na zasadzie zabawy powtórzcie razem kilka razy a będą mogły wyrecytować swojej mamie wdzięczne życzenia. Rymowanych wierszyków maluchy uczą się w przedszkolu, często powtarzając je przy akompaniamencie różnych instrumentów. To wspaniały prezent na Dzień Matki od najmłodszych. Możesz też wspólnie z dzieciakiem przygotować ozdobne kartki na dzień mamy – w kolorowych laurkach niech znajdą się własnoręcznie napisane przez synka czy córkę życzenia na dzień mamy

Jak zorganizować dyskotekę lub wieczór karaoke dla mamy

Wspólne śpiewanie czy tańce to fantastyczny sposób na wesołe spędzenie czasu. Nawet ci, którym się wydaje, że słoń nadepnął im na ucho, albo mają dwie lewe nogi, już po niedługim czasie odkrywają w sobie nowe pasje. Ale co zrobić, żeby wszyscy bawili się dobrze a wieczór był udany?

Oto nasze wskazówki

 1. Jeśli zapraszasz rodzinę i przyjaciół uprzedź wszystkich jakiego rodzaju zabawa się szykuję. Niektórym może nie odpowiadać taki sposób celebrowania święta mamy, a nieśmiali mogą czuć się niekomfortowo.
 2. Nie samym śpiewem i tańcem człowiek żyje – pomyśl o drobnym poczęstunku. Możesz przygotować ciasto na dzień mamy oraz drobne przekąski na słodko i na słono. Lekkie koktajle, pomogą przełamać tremę.
 3. Posprzątaj i udekoruj dom – oczywiście pod gust najważniejszej osoby w tym dniu. Niech będzie uroczyście, ale rodzinnie. W centralnym punkcie postaw kwiaty na dzień mamy – jej ulubione. Zadbaj o to, żeby atmosfera była ciepła i na luzie, tak, żeby wszyscy zaproszeni goście czuli się dobrze i swobodnie.
 4. Przyszykuj sprzęt – potrzebny będzie laptop oraz mikrofon. Możesz wypożyczyć też projektor i rzucać na ścianę slajdy ze wspólnych wakacji czy rodzinnych uroczystości. Będą świetnym tłem do muzyki, niektóre na pewno rozbawią do łez.
 5. Wcześniej ustal jaki będzie repertuar. Na początek wybierz piosenki, które zadedykujesz mamie. Później mogą to być inne przeboje, które ona lubi najbardziej. Ważne, żeby były różnorodne. Jeśli będą to same smutasy, po godzinie zrobi się nudno i nieciekawie. A przecież Dzień Matki to wesołe święto! Hity z lat 80. będą świetnym repertuarem do tańczenia.
 6. Pomyśl jak urozmaicić wieczór karaoke. Jeśli solowe występy będą zbyt krępujące podziel towarzystwo na grupy – będzie raźniej. Małe współzawodnictwo doda wieczorowi pikanterii. Pomyśl jakie symboliczne nagrody możesz wręczyć obu drużynom.
 7. Nie zapominaj kto jest głównym bohaterem tego wieczoru. Tak zorganizuj zabawę, żeby mama  przez cały czas czuła się w centrum zainteresowania.

Jeśli Twoja mama kocha muzykę piosenki na dzień matki mogą okazać się dla niej najpiękniejszym prezentem. Ale na Westwing znajdziesz też inne pomysły na jej obdarowanie oraz inspirujące ciekawostki jak wspólnie spędzić ten dzień. Zarejestruj się i sprawdź jakie.