Chłopiec przystępujący do pierwszej komunii w kościele

Pierwsza komunia to kolejna okazja do obdarowania dziecka. Postaraj się, aby w tym ważnym dniu prezent również był wyjątkowy. Nie musisz od razu rujnować swojego portfela – o atrakcyjności prezentu nie zawsze świadczy cena. Weź pod uwagę zainteresowania i wiek dziecka. Jeśli chcesz sprawić niespodziankę, podpytaj dyskretnie rodziców albo starsze rodzeństwo – oni na pewno będą wiedzieć, o czym marzy ich latorośl czy młodszy brat. My możemy się tylko domyślać, co sprawi przyjemność dziewięciolatkowi. Oto nasze propozycje na ciekawy prezent na komunię dla chłopca.   

Prezent na komunię dla chłopca: uwzględnij zainteresowania dziecka

Dzieci przystępujące do pierwszej komunii świętej

Nietrafiony prezent to zawsze rozczarowanie, nawet jeśli dziecko tego nie okazuje. Prezent na komunię dla chłopca może być podobny jak prezent na komunię dla dziewczynki, natomiast w każdym przypadku dobrze jest po prostu wybadać, co dziecko chciałoby dostać. Pamiętaj, że prezent ma być przyjemnością dla niego, nie dla rodziców. Kieruj się nie tyle własnym gustem, co upodobaniami malca.

Prezent na komunię dla chłopca: religijne prezenty

Komunia to święto katolików. Jeśli chcesz, żeby Twój upominek był pamiątką, która przypomina o tym ważnym, duchowym wydarzeniu, postaw na drobiazg o religijnym charakterze. To dobry pomysł, jeśli nie wiesz, co innego mógłbyś podarować. Medaliki z wygrawerowaną datą, różańce, biblia z dedykacją chętnie są wręczane przez dziadków, czy rodziców chrzestnych. Dobrą okazją do ich wręczenia jest przyjęcie komunijne. Pięknie zapakowane, wręczone z bukiecikiem kwiatów i kartką z życzeniami będą pięknym prezentem, do którego dziecko z pewnością wróci po latach. Taki religijny drobiazg może też być dodatkiem do innego upominku. 

Personalizowany prezent na komunię dla chłopca

Jaki powinien być? Przede wszystkim idealnie dobrany do konkretnej osoby. Jeśli przykładowo myślisz o zegarku, zastanów się jaki spodoba się najbardziej chłopcu, którego chcesz obdarować. Sportowcu pewnie spodoba się linia z wodoodpornym, elektronicznym wyświetlaczem i paskiem w nowoczesnym kolorze. Typ „literata” polubi klasykę, a wielbiciel gadżetów  oszaleje na punkcie smartwatcha. Pamiętaj, że zegarek nie może być zbyt dziecinny – w końcu dziewięciolatek to już prawie młody mężczyzna, który marzy, by wyglądać podobnie jak tata. Na deklu zegarka możesz umieścić dyskretny grawer przypominający o okazji.    

Książka jako prezent na komunię dla chłopca 

Książka to zawsze dobry prezent, jeśli dziecko lubi czytać. Zawsze możesz uznać, że to dobra okazja, żeby go do tego zachęcić. Wcześniej jednak warto wiedzieć, co go zainteresuje. Czy bardziej wciągnie go przygodowa seria, czy fantastyka, a może kilka historycznych tomów. Warto dołączyć do książki dedykację własnoręcznie wypisaną na tytułowej stronie lub życzenia dołączone na pamiątkowej kartce.

Jeśli koniecznie chcesz, by była to Biblia, zapytaj rodziców czy takiego prezentu nie zaplanowali już dziadkowie albo rodzice chrzestni. Dwa jednakowe prezenty sprawią, że malec będzie zawiedziony, a Ty poczujesz się niezręcznie.  

Sportowy prezent na komunię dla chłopca

Komunia to wiosenny okres – zwykle już na przełomie kwietnia i maja pojawia się w sklepach wysyp rowerów, hulajnóg i deskorolek w okazyjnych cenach. Jeśli Twój mały bohater jest typem aktywnym sportowo, z pewnością nowy rower będzie strzałem w dziesiątkę. Możesz naradzić się z rodziną i złożyć wspólnie na droższy model – elektryczny na dojazdy do szkoły albo dostarczający więcej adrenaliny downhill czy BMX. Taką decyzję warto skonsultować z rodzicami. Świetnym prezentem będzie też tradycyjna deskorolka, longboard lub hulajnoga. Jeśli chłopiec uprawia sport, pomyśl o przydatnych akcesoriach. 

Prezent na komunię dla chłopca: elektroniczne gadżety

Pierwszy tablet jako prezent na komunię dla chłopca

Chyba nie ma dziecka, którego by nie ucieszyły. To mogą być drobiazgi typu okulary Gogle 3D, konsola do gier czy cyfrowy aparat fotograficzny, ale też sprzęt, który może być pomocny w nauce i posłużyć chłopcu kilka następnych lat. Laptop czy tablet z przydatnymi funkcjami będzie praktycznym rozwiązaniem, które z pewnością ucieszy malca, jeśli nie miał dotąd własnego komputera.

Najczęściej komunia jest też okazją na otrzymanie pierwszego telefonu komórkowego. To nie musi od razu być iPhone – średniej klasy smarfon jako telefon na początek w zupełności wystarczy i na pewno sprawi wiele radości. Jeśli dziewięciolatek jest typem mola książkowego, może praktycznym rozwiązaniem będzie zakup czytnika ebooków – w ten sposób nawet podczas wyjazdów na wakacje będzie miał swoje ulubione lektury zawsze przy sobie. 

Muzykalny prezent na komunię dla chłopca 

Młody meloman ucieszy się z gramofonu i kompletu winyli ulubionych wykonawców. Jeśli dodatkowo sam uczy się grać na jakimś instrumencie, masz jeszcze szersze pole do popisu. Pianiście powinien przypaść do gustu przydatny podczas lekcji metronom albo nuty.

Pięknym prezentem będzie bilet do filharmonii na wspólny koncert. Ciekawym pomysłem może być wykupienie kursu gry na trąbce lub perkusji. Instrument to wspaniały upominek, ale dość kosztowny. Warto wcześniej ustalić to z rodzicami oraz poradzić się nauczyciela muzyki, żeby odpowiednio dopasować instrument do poziomu nauki.  

Pieniądze jako prezent na komunię dla chłopca 

Jeśli nie masz pomysłu na prezent na komunię dla chłopca, albo boisz się, że nie trafisz w jego gust, zawsze możesz wręczyć pieniądze. To wciąż bardzo popularny zwyczaj obdarowywania. Zapytaj wcześniej rodziców – nie wszyscy zgadzają się na takiego rodzaju upominek. Podczas rozmowy wybadaj sytuację – może dziecko samo zdradzi, że zbiera oszczędności na jakiś konkretny cel. Takie jednorazowe wsparcie zasili jego budżet.

Oczywiście nie wręczaj pieniędzy ostentacyjnie na oczach całej rodziny – zapakuj je razem z życzeniami w ozdobną kopertę opatrzoną imieniem dziecka i włóż do książki, albo dołącz do bombonierki z czekoladkami. 

Komunia w domu to czas intensywnych przygotowań. Nie milkną rozmowyo dekoracjach stołu komunijnego i o tym, jakie menu na komunię w domu przygotować. To zawsze pochłania mnóstwo czasu i wywołuje sporo emocji. Pamiętaj, żeby pomiędzy dyskusjami jak się ubrać na komunię i jakie ciasta na komunię upiec, nie zgubić sensu samej uroczystości.  

Pierwsza komunia to ważne wydarzenie w życiu chłopca. Z pewnością będzie szczęśliwy, jeśli pojawi się w  tym dniu cała rodzina. Dobrym i miłym zwyczajem jest wręczanie upominków i składanie specjalnych życzeń na komunię świętą. Podsunęliśmy Ci kilka pomysłów na prezent na komunię dla chłopca. Mamy nadzieję, że coś wybierzesz. Zachęcamy do zarejestrowania się na Westwing – znajdziesz tu więcej inspirujących pomysłów.