Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Drewniana ława, na której leżą podręczne przedmioty

Ławka będzie doskonałym elementem wystroju każdej restauracji, salonu, kuchni oraz przedpokoju. Nie jest często spotykanym elementem wystroju, jednak warto się do niej przekonać. W tapicerowane ławki są odpowiednie do eleganckich wnętrz, a te drewniane sprawdzą się w przestrzeni urządzonej w stylu skandynawskim. Ławka postawiona w salonie lub w przedpokoju, będzie pomocna przy zakładaniu butów lub do odkładania torebki. Natomiast w sypialni, ławka będzie idelanym dopełnieniem łóżka. Wszystko zależy, od tego w jaki sposób ją zaaranżujesz. Poniżej przedstawimy trzy sposoby na niebanalne wykorzystanie ławki we wnętrzu. 

Ławka: trzy sposoby na jej aranżację

Ławka jest ciekawym i eleganckim meblem. W dodatku niezwykle funkcjonalnych. Może stać na przykład w przedpokoju, wtedy powrót do domu, będzie dla Ciebie o wiele przyjemniejszy, gdy będziesz mógł na niej usiąść, zdjąć buty i chwilę odpocząć. Ławka w przedpokoju z pewnością spodoba się też Twoim gościom, ponieważ będą mogli wygodnie zmienić obuwie.

Jak zaaranżować ławkę w łazience?

Ławka w łazience nie musi być tylko elementem jej dekoracji. Może być również dodatkowym miejscem na przechowywanie łazienkowych skarbów.

 1. Postaw ławkę w wybranym przez Ciebie miejscu.
 2. Ustaw na niej swoją roślinę stojącą w łazience. Może być to zarówno jeden, większy kwiat lub kilka mniejszych.
 3. Ułóż na nim swoje zapasowe ręczniki poskładane w kostkę.

Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mieć więcej miejsca do przechowywania ręczników w łazience. Dodatkowo, wreszcie znajdzie się miejsce, na postawienie rośliny, który nie tylko będzie ładną ozdobą, ale też łatwiej będzie Ci go podlewać, bo do umywalki masz tylko kilka kroków. Pod ławką możesz też trzymać różne rzeczy, na przykład kosz z brudną bielizną. 

Jak zaaranżować ławkę w kuchni?

W pierwszej chwili może Ci się wydawać, że ławka w kuchni jest zbędnym elementem, ponieważ nie możesz w niej nic schować, ani powiesić. Jednak pewnie się z nami zgodzisz, że w kuchni zawsze brakuje miejsca. A dzięki ławce w kuchni, trochę go zyskasz. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jeżeli zależy Ci na tym, żeby stworzyć ciekawą i praktyczną dekorację w kuchni, możesz na niej postawić:

 • Książki kucharskie
 • Zastawę stołową, na przykład czajniczek, kubeczki oraz kilka talerzy
 • Dużą, ozdobną misę
 • Wazon
 • Ulubione kwiaty

Plusem jest to, że większość z tych rzeczy już znajduje się w Twojej kuchni, więc od razu możesz zabrać się do pracy.

Ławka w kuchni: krok po kroku

 1. Krok

  Zacznij od inspirujących książek kucharskich. Poukładaj je jedną na drugiej. 
 2. Krok

  Następnie z drugiej strony ławki postaw zastawę. Dzięki niej zawsze będziesz przygotowany na niespodziewanych gości i szybko podasz im kawę oraz ciasto. Taki zestaw na pewno przyda się Tobie też na co dzień.
 3. Krok

  Uzupełnieniem tej kompozycji będzie wazonik z kwiatami i misa z owocami. Wazonik postaw pomiędzy książkami a zastawą stołową. Wstaw do niego ulubione kwiaty.
 4. Krok

  Misę z owocami możesz umieścić na książkach. Gdy owoce będą w zasięgu wzroku, chętniej będziesz po nie sięgać. I gotowe!

Ławka w salonie? Czemu nie!

Aranżacja z wykorzystaniem ławki

Podobnie jak w dwóch poprzednich pomieszczeniach, ławka również sprawdzi się w salonie zarówno jako element dekoracyjny, do przechowywania oraz do relaksu. Wystarczą odpowiednie dodatki i zwykła ławka stanie się doskonałym elementem aranżacji Twojego salonu. 

Ustaw ławkę w odpowiednim miejscu i zbierz rzeczy, które chcesz wyeksponować. Możesz ją ustawić w otoczeniu wygodnego fotela czy dużego kwiatka. Takie ustawienie jest te tylko praktyczne, ale też bardzo efektowne. Gdy ławka znajdzie się już we właściwym miejscu postaw na niej:

 • Ulubione czasopisma
 • Ciepły koc
 • Miękką poduszkę
 • Kubek

Do dzieła!

 1. Zacznij od znalezienia ulubionych czasopism lub książek, które chcesz przeczytać w najbliższym czasie. 
 2. Następnie z drugiej strony ławki połóż miękką poduszkę oraz ciepły koc.
 3. Zaparz swój ulubiony napój i gotowe. 

Teraz możesz się już zrelaksować. Masz pod ręką kubek z kawą, coś do czytania, poduszkę i koc, gdyby zrobiło Ci się zimno. Ławka w salonie to pomysł, który z pewnością bardzo mocno będziesz doceniał jesienią i zimą, bo wtedy najwięcej czasu spędza się właśnie nad książką w domowym zaciszu.