Zbliżenie na szklany pojemnik na lód z butelką szampana

Wszyscy miłośnicy trunków (i nie tylko!) wiedzą, że nie ma nic gorszego, niż ich nadmierne ocieplenie. I chociaż jak mawia klasyk polskiego kina — „prezes lubi ciepłą”, to my mamy na ten temat odmienne zdanie! Podczas letniego spotkania w ogrodzie czy na tarasie z rodziną i przyjaciółmi, to nasze uczucia pragniemy utrzymać gorące, a wino schłodzone. Z pomocą przychodzi nam niezastąpiony pojemnik na lód! Z pewnością zostanie on doceniony przez wszystkich miłośników wysokiej jakości napojów. Jest on niezwykle przydatny na każdej imprezie oraz przyjęciu i nie może ich zabraknąć w żadnym domu!

Czym jest pojemnik na lód do butelek?

 • Pojemnik na lód inaczej jest też znany jako cooler do butelek to zwykle pojemnik o podwójnych ściankach, który pomaga utrzymać napoje w idealnej temperaturze dzięki swoim ponadprzeciętnym właściwościom izolacyjnym.
 • Ma różnorodne kształty, nieco większe niż butelka i zależnie od rozmiaru, może pomieścić w środku od jednej do kilku z nich.
 • Zwykle jest używany do schładzania alkoholu, ale oczywiście może zostać użyty do utrzymania innych napojów w idealnej temperaturze.
 • Zazwyczaj wypełniany jest kostkami lodu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by do utrzymywania w nim odpowiedniej temperatury używać wkładów chłodzących.

Rodzaje, materiały i kształty

Wielkość coolera powinna być tak dostosowana, żeby z przechylonej butelki nie wylewał się trunek .

Kształty:

 • Wiaderko — najczęściej spotykane, może pomieścić około 4 butelek. 
 • Miska — nieco większa, powinna zmieścić aż 6 butelek.
 • Tuleje na butelki — jak sama nazwa wskazuje, taka tuleja przystosowana jest do schładzania pojedynczej butelki. Ich kształty różnią się od siebie — od cylindrycznych, przez przypominające szersze koryto, aż do rozszerzających się u góry.

Kształty pojemników są przeróżne, szersze, węższe, zwężające się ku dołowi, pękate lub cylindryczne.

W zasadzie nie ma ograniczeń co do materiału wykorzystywanego do produkcji coolerów. Są dostępne w wersji ze stali nierdzewnej, szkła, mosiądzu, porcelany i tworzywa sztucznego. Stal nierdzewna jest najbardziej odpowiednim, eleganckim i trwałym materiałem. Modele plastikowe są najtańsze, ale i najmniej dekoracyjne. Szczególnie, jeśli chcesz zabrać cooler ze sobą nad jezioro lub na piknik w parku, warto zainwestować lepszą jakość materiału.

Aby zapewnić trwałość, należy czyścić je regularnie. W zależności od materiału, coolery można myć w zmywarce lub ręcznie. Zwróć uwagę na instrukcje producenta. Modele ze stali nierdzewnej można później wypolerować środkiem do czyszczenia, tak aby zyskały wyjątkowy połysk

Pojemnik na lód z metalu

Nie da się ukryć, że coolery do szampana wykonane z posrebrzanej miedzi wyglądają obłędnie. Mają też odpowiednie warunki, by utrzymywać odpowiednią temperaturę napojów przez długi czas. To idealne rozwiązanie, jeśli mamy ochotę na nieco luksusu.

Cooler ze stali nierdzewnej

Takie klasyczne pojemniki wykonane z odpowiednio kutej i często grawerowanej stali, nadającej im eleganckiego wyglądu. Podwójne ścianki gwarantują utrzymanie chłodu na dłuższy czas!

Pojemnik na lód ze szkła lub z drewna

Te coolery szczególnie pasują do pomieszczeń utrzymanych w duchu minimalizmu i nowoczesności. Wyglądają niezwykle elegancko, jednak nie mogą konkurować wydajnością chłodzenia z tą, którą chwali się pojemnik na lód wykonany ze stali nierdzewnej. Jeśli jednak nie potrzebujemy schładzać butelek przez wiele godzin, to są one bardzo gustownym rozwiązaniem.

Kreatywne pomysły na pojemnik na lód

Wybór coolerów na lód jest ogromny, więc musimy się zastanowić, czy ważniejsza będzie dla nas ich wydajność, ilość możliwych do zmieszczenia butelek czy może styl i materiał, z którego są wykonane. Pamiętajmy również, że różne alkohole potrzebują różnych temperatur. Specjalistyczne coolery do białego wina, które najlepiej smakuje podawane w temperaturze około 8  do 10 stopni Celsjusza, różnią się od tych do szampana, który powinien być serwowany, osiągając temperaturę od 6 do 8 stopni.

Odpowiednie akcesoria

Pojemnik na lód jest on szczególnie pomocny w ciepłe letnie dni, aby zawsze mieć kostki lodu pod ręką. Przydatne do tego mogą być szczypce do lodu, które są bardzo higieniczne, co więcej nie musisz moczyć lub wychładzać dłoni sięgając po kolejne kostki lodu. Szczypce są szczególnie przydatne przy dużych pojemnikach i coolerach.

Kreatywne pomysły na pojemniki do lodu

Gdy zainwestujemy już w przepiękny, wybrany przez nas cooler do butelek warto, żeby znalazł on swoje zastosowanie również poza biesiadnym stołem! Taki elegancki pojemnik możemy wykorzystać na mnogość sposobów — ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia. Oto kilka naszych pomysłów!

 • Pojemnik na lód sprawdzi się idealnie do trzymania owoców — wygląda to niezwykle elegancko, zwłaszcza jeśli ma kształt misy.
 • Wiaderko do lodu bardzo łatwo przejmie funkcje stylowego wazonu, w którym możesz trzymać świeże kwiaty. Nikt nie będzie mieć takiego drugiego! 
 • Uwielbiasz hodować rośliny? Taki cooler do butelek z powodzeniem może stać się nową doniczką dla Twoich ulubieńców!
 • Oczywiście, nie zapominajmy o walorach estetycznych. Taki pojemnik na lód to wspaniała dekoracja!

Wskazówka: szukasz pomysłu na ozdobienie swojego przezroczystego pojemnika na lód? Połącz znajdujące się w nim kostki lodu z pojedynczymi kwiatami bądź płatkami róż. Gwarantujemy — Twoi goście będą zachwyceni!

Czas na ochłodę!

Skoro już wiesz, jak ważną na każdym spotkaniu towarzyskim rolę gra odpowiedni schładzacz do butelek, pora na znalezienie tego idealnego dla Ciebie! Niezależnie, czy będzie to wiaderko do lodu, cooler do butelek, czy prosty pojemnik na lód, mamy nadzieję, że uda nam się dostarczyć Ci odrobiny inspiracji. Powodzenia! 

Dla miłośników wina

Dla łatwego transportu