Screenshot z aplikacji WestwingNow z funkcji rozszerzonej rzeczywistości

Czy ta sofa będzie pasować do mojego dywanu oraz koloru ścian w salonie? A czy ta lampa sprawdzi się w sypialni? Każdy kto aranżował wnętrze wie, że dobieranie mebli i dodatków nie jest prostym zadaniem. Mamy na to sposób! Dzięki funkcji rozszerzonej rzeczywistości w aplikacji WestwingNow sprawdzisz, jak wymarzone meble zaprezentują się u Ciebie w domu. Odkryj, czym jest rozeszrzona rzeczywitość i jak możesz ją wykorzystać do aranżacji wnętrz. Zobacz rozwiązanie przyszłości!

Rozszerzona rzeczywistość: co to jest?

Rozszerzona rzeczywistość jest również znana pod angielskim pojęciem augmented reality (w skrócie AR). Jest to system łączący świat realny i wirtualny poprzez nakładanie wirtualnych elementów na to co, widzimy przed sobą.

Obrazy z fizycznego świata, które są rejestrowane przez kamerę w telefonie czy tablecie, zostają połączone z komputerowymi grafikami oraz animacjami 3D. Jest to zrobione w taki sposób, aby odbiorca ,,poczuł” jedność strefy wirtualnej oraz realnej.

Znane przykłady AR

  • Pokémon GO. To od tej gry rozpoczęło się całe szaleństwo związne z rzeczywistością rozszerzoną. W 2016 roku gracze opanowali ulice miast w poszukiwanu stworków ukrytych w parkach, na skwerach czy nawet na stokach narciarskich.
  • Google Glass. Wyszukiwarki Google chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Słyszałeś o Google Glass? Są to okulary, w których znajduje się mikroekran oraz zintegrowana kamera. Całe oprogramowanie jest kontrolowane głosowo, a ekan umieszczony w uprawkach pokazuje dalsze informacje, które Google znalazł w Internecie.
  • Microsoft Hololens. Podobnie jak w przypadku Google Glass, Microfost Hololens są również okularami do rzeczywistości rozszerzonej.

Jednak rozszerzona rzeczywitość to nie tylko gry. To także przydatne narzędzie, które ułatwia prezentację projektów architektonicznych, ale jest również wykorzystywane do nauki, nawigacji czy reklamy. W przypadku aplikacji WestwingNow, rozszerzona rzeczywistość pozwala na umieszczenie produktów ze sklepu w mieszkaniu. Dzięki temu na ekranie telefonu lub tabletu możesz zobaczyć, jak prezentują się we wnętrzu Twojego domu!

Po zeskanowaniu pomieszczenia wirtualne przedmioty z aplikacji pojawiają się w Twoim wnętrzu i możesz je dowolnie umieszczać w każdym miejscu salonu czy sypialni.

Wymagania techniczne do rzeczywistości rozszerzonej

By odkryć rzeczywistość rozszerzoną, wystarczy smartfon, tablet lub specjalne okulary. W zależności od Twoich wymagań (wizualnych oraz dźwiękowych), Twoje urządzenie powinno posiadać:

  • Wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości
  • Aparat
  • Czujnik GPS
  • Mikrofon
  • Słuchawki
  • Silny procesor
  • Dobrze działająca bateria

Różnice między rzeczywistoscią rozszerzoną a wirtualną

Największą różnica pomiędzy rzeczywistością rozszerzoną a wirtualną (znana również jako VR) jest to, że ta druga całkowicie odbywa się w świecie wirtualnym. Ponieważ wirtualna rzeczywistoć jest trójwymariowym środowiskiem, które pozwala na poruszanie się i interakcję.

AR wzbogaca rzeczywistość, a VR tworzy zupełnie inny świat. Dodatkowo, w rzeczywistości wirtualnej fizyczny świat nie jest nawet postrzegany, jak w przypadku rozszerzonej.

Rozszerzona rzeczywistość w aplikacji WestwingNow

Choć to wszysto brzmi nieco futurystycznie, rozszerzona rzeczywistość odważnie wkracza do naszego życia. Kliknij w swój ulubiony produkt w aplikacji WestwingNow i sprawdź, czy jest on aktywowany dla rozszerzonej rzeczywostości. Bezpośrednio pod zdjęciem każdego produktu dostępnego w AR zauważysz przycisk ,,Zobacz wirtualnie w domu”.

Po kliknięciu w ten przyciku, zostaniesz poproszony o skierowanie swojego urządzenia na podłogę i lekkie przesuwanie go w tył oraz przód. Następnie, wybrany przez Ciebie produkt pojawi się w Twoim pokoju na ekranie. Możesz go przesunąć w każdy kąt pomieszczenia.

Wszystkie dostępne produkty, które są umieszczone w funkcji wirtualnej rzeczywistości, znajdziesz klikając w lewy, górny róg w zakładkę ,,Moje konto”.

A jak to wygląda w aplikacji?

Pierwszy przykład: stołek z drewna

Drugi przykład: dywan

Trzeci przykład: puf

Czwarty przykład: stolik kawowy

Mój room planer: dalsze ułatwienie w aranżacji wnętrz

W lewym, górnym rogu w zakładce ,,Moje konto” znajdziesz również planer pokoju, który jest rodzajem moodboard, do którego możesz doczepiać swoje ulubione meble oraz dekoracje dostępne na WestwingNow. Możesz do niej dodać dowolny produkt ze sklepu i przeniosić, powiększać, zmniejszać oraz ustawiać go, jak tylko chcesz. Dopóki nie będziesz zadowolony z efektu końcowego i wszystko skomponuje się idelanie.

Mamy nadzieję, że funkcja rozszerzonej rzeczywistości zainspiruje Cię i zachęci do wnętrzarskich eksperymentów oraz zmian w Twoim domu! A cały proces stanie się jeszcze bardziej przyjemny!

Dołącz do klubu Westwing, a otrzymasz dostęp do kampanii tematycznych z wyselekcjowanymi produktami w świetnych cenach! Wybraliśmy dla Ciebie najpiękniejsze dodatki, które pomogą Ci stworzyć idealną aranżacje każdego pomieszczenia w domu!