Męskie wnętrze: skórzana sofa, stolik kawowy i lampa łukowa

Rzeczy, które kochamy i cenimy, chcemy zachować w dobrej kondycji jak najdłużej. Ich obecność sprawia, że mamy lepsze samopoczucie i więcej energii. Piękne przedmioty zdobią nasze życie – niektórzy z nas tracą głowę dla eleganckich torebek i zjawiskowych butów, inni dla samochodowych, luksusowych, skórzanych foteli. Wieczorem spotykamy się jednak wszyscy razem podczas wspólnego oglądania telewizji lub filmu spędzonego na stylowych, skórzanych kanapach. Co te rzeczy mają ze sobą wspólnego? Potrzeba im odpowiedniej pielęgnacji, byśmy mogli cieszyć się nimi przez lata. Podpowiadamy nasze sprawdzone sposoby na czyszczenie skóry.

Jak właściwie dbać o skórę

Brązowa skórzana sofa ze stolikiem kawowym i elementami dekoracyjnymi.

Skóra to niezwykle wyjątkowy i popularny materiał, który towarzyszy nam w wielu obszarach codziennego życia, w każdym z nich wprost zachwycając! Czy mówimy o damskich torebkach, samochodowych fotelach, kanapach czy o butach, jej szczególne cechy i świetny wygląd sprawiają, że jest niezastąpiona. Materiał ten wymaga jednak odpowiedniej pielęgnacji, by pozostać miłym w dotyku, gładkim i zabezpieczonym przed niszczeniem.

Podobnie jak większość materiałów tak i skórę należy co jakiś czas konserwować. Ponieważ jest produktem naturalnym, szczególnie ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja – w przeciwnym razie, na naszych skórzanych meblach pojawić się mogą nieestetyczne plamy i pęknięcia. W tym artykule znajdziecie odpowiednie wskazówki ułatwiające czyszczenie tapicerki skórzanej!

Przegląd najlepszych środków do pielęgnacji mebli

Skórzane sofy, siedzenia samochodowe czy fotele w salonie wymagają takiej samej pielęgnacji, jak wszystkie produkty wykonane z tego materiału. Mamy jednak szczęście – w większości przypadków wykonane są z gładkiej skóry, której pielęgnacja jest naprawdę nieskomplikowana.

Zabrudzenia z łatwością usuniemy wilgotną szmatką z łagodnym detergentem lub, gdy szczególnie chcemy zadbać o swój mebel, specjalnym mydłem do skóry. Uważajmy jednak ponieważ nadmierny kontakt skóry z wilgocią może spowodować pęknięcia! To samo dotyczy wystawienia jej na działanie wysokiej temperatury lub bezpośrednie światło słoneczne, które odbierze jej piękny kolor.

Dodatkowa wskazówka: Nie należy pielęgnować skóry za pomocą domowych środków! Zazwyczaj nie nadają się one do nowoczesnych rodzajów skóry i mogą jej bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Najlepiej będzie polegać na profesjonalnych produktach, które znajdziemy w każdym sklepie – także internetowym.

Chcielibyście powiększyć swoją kolekcję przepięknych, skórzanych mebli? Styliści Westwing wybrali kilka swoich ulubionych skórzanych propozycji.

Jak pielęgnować różne rodzaju skóry?

Bez względu na rodzaj skóry, jedna rada dotyczy wszystkich – właściwa i regularna pielęgnacja materiałów to gwarancja sukcesu. Balsam do skóry, odpowiednie mydło i spray impregnujący są niezbędne dla każdego rodzaju skóry! Dzięki nim zagwarantujesz swoim ulubionym przedmiotom długie życie!

Istotne jest, by stosować środki dopasowane do danego rodzaju skóry. Zamsz jest szczególnie wrażliwy i wymaga nieco innego traktowania niż skóra gładka, a nawet lakierowana, która z kolei jest podatna na zarysowania. Chociaż, z drugiej strony – wszystko inne jej niestraszne.

Musimy również różnicować środki do pielęgnacji skóry zależnie od ich przeznaczenia. Niektóre potrafią mieć intensywny zapach. O ile przy konserwacji butów nie będzie to problemem, to w przypadku kurtki bądź sofy może nieco przeszkadzać. Wszystko to należy wziąć pod uwagę i wybrać taki środek, który będzie idealnie odpowiadać naszym potrzebom.

Czyszczenie skóry bez tajemnic

Dzięki naszym wskazówkom czyszczenie skóry już Cię nie zaskoczy! Skórzane meble pozostaną w dobrej kondycji na dłużej, a Ty będziesz cieszyć się ich komfortem. Jeszcze nie wszystko jest jesne, odpowiadamy na najczęstsze pytania!