Zbliżenie na butelkę czerwonego wina nalewanego do lampki umieszczonej na stole jadalnianym

Plamy to niestety nieodłączna część naszego życia codziennego. Zamiast wściekać się na ich widok, większość nieszczęść można na szczęście usunąć przy pomocy kilku prostych kroków. To bez znaczenia, czy chcesz usunąć ślady po mazakach, szmince czy plamy z czerwonego wina, Westwing ma dla Ciebie sprawdzone wskazówki i triki, dzięki którym między innymi dowiesz się jak usunąć uporczywe zabrudzenia. Z naszymi trzema prostymi wskazówkami, nawet plamy z czerwonego wina nie zepsują Ci już humoru.

Jak usunąć plamy z czerwonego wina?

To dzieje się szybciej niż się wydaje, niestety nie zdążyłeś zareagować i aromatyczne Bordeaux rozlało się prosto na dywan. Albo na jasnej sofie pojawiła się plama z czerwonego wina. Nie ma powodów do paniki! Jeśli masz w domu białe wino, użyj go do usunięcia plamy z czerwonego. W przeciwieństwie do soli, białe wino usuwa również suche plamy z czerwonego wina. Brzmi, jak magia, ale rzeczywiście działa!

Soda: Inteligentny środek ratunkowy przeciwko plamom z czerwonego wina

 • Pokryj na plamę sodą od zewnątrz do wewnątrz (!) – cały płyn z dala.
 • Użyj do tego jasnej ściereczki.
 • Następnie nalej na plamę wody gazowanej i delikatnie przetrzyj zabrudzone miejsce.
 • Unikaj wcierania, aby plama nie weszła głębiej!

Użyj soli na plamy z czerwonego wina

Sól kuchenna wchłania czerwony płyn i usunie plamę natychmiast.

 1. Posyp plamę dużą ilością soli.
 2. Zmocz plamę, jeśli jest już sucha i wetrzyj sól od zewnątrz do wewnątrz.
 3. Gdy wszystko wyschnie, możesz usunąć sól i powtórzyć czynność, jeśli to konieczne.

DIY: Usuń plamę z czerwonego wina białym winem

Jak to zrobić?

 1. Krok

  Nalej białe wino na plamy z czerwonego wina.

 2. Krok

  Delikatnie trzyj powierzchnię przy użyciu czystej ściereczki.

 3. Krok

  Kwasowość białego wina zneutralizuje intensywną czerwień i sprawi, że pozbędziesz się nieestetycznych plam z czerwonego wina.

 4. Krok

  Wytrzyj powierzchnię do sucha.

Uwaga: W przypadku powierzchni, takich jak sofa, może pozostać delikatna plama z białego wina. Jeśli pokrowiec na sofę jest zdejmowany, wypierz go w pralce i ostatecznie pozbądź się plamy z czerwonego wina.

Jak usunąć ze stołu ślady po mazakach?

Podczas, gdy Ty gotujesz obiad, dzieci grzecznie bawią się przy stole. Odwracasz się i nie dowierzasz własnym oczom – na stylowym drewnianym stole pojawiły się ślady po mazakach. Niezależnie, czy małym artystom zdarzyło się to przypadkowo, czy też nie, jedno jest pewne: ślady po mazakach należy usunąć! Na całe szczęście ślady po mazakach mogą zostać usunięte w mgnieniu oka. Jedynym narzędziem, które będzie Ci potrzebne jest pasta do zębów.

 1. Aby pozbyć się śladów po mazakach ze stołu, nanieś odpowiednią ilość pasty do zębów na drewniany stół.
 2. Przy użyciu palców wcieraj pastę w blat stołu.
 3. Przetrzyj powierzchnię przy użyciu szmatki i gotowe!

Jak usunąć plamy ze szminki?

Zaprosiłeś przyjaciół i rodzinę na uroczystą kolację przy stylowo zaaranżowanym stole, na którym umieściłeś porcelanową zastawę, srebrne sztućce i delikatne materiałowe serwetki. Wieczór był niezwykle przyjemny, ale teraz nadszedł czas na porządki. Na serwetkach zauważyłeś czerwone plamy po szmince. Co teraz?! Na całe szczęście w mgnieniu oka pozbędziesz się ich przy użyciu alkoholu. Oto, jak krok po kroku usunąć plamy ze szminki:

 1. Nanieś alkohol na ślad szminki.
 2. Delikatnie pocieraj powierzchnię serwetki przy użyciu szmatki.
 3. Obróć serwetkę na drugą stronę i również tam nanieś alkohol.
 4. Ponownie pocieraj powierzchnię serwetki przy użyciu szmatki. W ten sposób pozbyłeś się plamy ze szminki. Po praniu materiałowa serwetka wygląda jak nowa!