Kup najlepsze marki do -70%

Kup najlepsze marki do -70%

Białe diurko z akceroriami stojące w jasnym pomieszczeniu z białymi ścianami

Twoja praca wymaga od Ciebie kreatywności? Zwolennicy twórczego chaosu przekonują, że bałagan inspiruje. Zdecydowani przeciwnicy biurkowej anarchii, widzą zaś w zachowywaniu porządku oszczędność czasu, przekonując tym samym, że bałagan nie jest kwestią konieczną. Jeśli chcemy być produktywni, stanowisko naszej pracy powinno być przytulne, przestronne, użyteczne i komfortowe. Jak osiągnąć wreszcie porządek na biurku? Poniżej prezentujemy kilka sposobów na dobrą jego organizację.

Porządek na biurku zacznij od… wyboru biurka!

Biurko, aby było miejscem pracy twórczej, musi być dopasowane do rodzaju prowadzonej działalności, przestrzeni oraz predyspozycji fizycznych. Na początku, przemyśl, co jest Ci niezbędne przy pracy i co koniecznie musi znaleźć się na Twoim biurku. Tworząc taką listę, oszacujesz jak duży stół roboczy pownienieś zakupić. Pomyśl, ile dokumentów na nim teraz układasz, a jaka ilość, może okazać się niezbędna za około pół roku? Ważnym elementem planowania jest patrzenie w przód!

Najrozsądniejszym rozwiązaniem, może okazać się zastosowanie średniej wielkości blatu lub jeśli przewidujesz natłok dokumentów i biurowych gadżetów, polecamy duże biurka, które często posiadają dodatkowe nakładki i półki. Możesz na nich umieścić komputer, drukarkę a także książki.

Wiele modeli biurek, posiada regulowany blat – pod względem wysokości jak i kąta nachylenia. Jeśli z nowego mebla planują korzystać także inni domownicy lub współpracownicy, warto zastanowić się nad taką opcją.

Wysokość biurka jest bardzo istotnym wyznacznikiem podczas dokonywania właściwego wyboru. Zbyt niskie biurko, sprzyja zgarbionej postawie, co po kilku godzinach pracy może dać się we znaki.

Pomysł na biurko

Podczas organizacji biurka bądź minimalistą i estetą w jednym! Zadbaj, by wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy były na wyciągnięcie ręki. Poniżej, opiszemy trzy elementy, które z pewnością znajdą się na Twoim biurku i podamy pomysły na ich organizację.

  1. Artykuły piśmiennicze: kolorowe pisaki, zakreślacze, długopisy, karteczki samoprzylepne

    Zadbaj, by każda z wymienionych kategorii miała swoje osobne miejsce. Nie ma nic bardziej frustrującego, gdy musisz szybko zapisać swój pomysł lub dane przekazywane podczas trwającej rozmowy telefonicznej, a w rękę wpadają jedynie zakreślacze lub neonowe pisaki… Jeśli styl Twojego pomieszczenia jest kobiecy, skandynawski lub vintage, świetnie sprawdzą się metalowe mini wiaderka lub szklane słoiczki, w które możesz włożyć posegregowane długopisy i mazaki. A na karteczki lub drobne notesy, polecamy małe drewniane pudełko.

  2. Organizacja dokumentów

    To kolejna bardzo istota rzecz podczas organizacji biurka. Robiąc świąteczne porządki, z pewnością nie raz zaskoczyło Cię jak wiele dokumentów i papierów może wygenerować jedna osoba. Jednakże, zanim do tych porządków dojdzie, musisz mieć gdzie je trzymać! Wyodrębnij na blacie przestrzeń na dokumentację i trzymaj się tego wyboru. Niezależnie od motywu przewodniego Twojego biura, bardzo praktyczne, a jednocześnie dobrze komponujące się z otoczeniem są segregatory. Na rynku dostępne są liczne ich rodzaje i kolory, z pewnością więc pasować będą do każdego wystroju pomieszczeń.

  3. Dodatkowe gadżety

    Są to rzeczy, które nie wpływają bezpośrednio na organizację biurka, ale sprawiają, że pracuje nam się przy nim znacznie lepiej. Takim gadżetem może być między innymi kalendarz. Ważnym elementem Twojej pracy jest kreatywność? Stwórz mapę pomysłów albo moodboard. Możesz przypinać je na zwykłej tablicy korkowej lub przyczepiać kolorowymi magnesami do tablicy magnetycznej. Przy doborze kolorów, wybierz te wspomagające skupienie – przełamaną biel, błękit lub szarość. Mówi się, że kolor zielony uspokaja i inspiruje, dlatego też postaw na biurku roślinę w niewielkiej doniczce.

Pełen porządek w miejscu pracy

Nic bardziej nie drażni jak poplątane kable! Zadbaj, by wszelkiego rodzaju ładowarki, przedłużacze, słuchawki i nośniki ułożone były w jednym miejscu, pudełko lub karton sprawdzą się idealnie. Ciekawym sposobem na zsuwające się na podłogę wtyczki jest skorzystanie z dużego klipsa do papieru lub spinacza na bieliznę, w celu przypięcia ich do brzegu blatu biurka. W myśl idei szerzenia minimalizmu, małe sprzęty elektroniczne, z których aktualnie nie korzystasz, wkładaj do do przeznaczonej na to szuflady, a najlepiej pojemnika.

Gdy już zabierzesz się do wdrożenia swoich pomysłów na porządek na biurku, pamiętaj, że bardzo ważna jest konsekwencja we wdrożonych zmianach. Ład w miejscu pracy sprzyja kreatywności i chęci do działania. Jeśli szukasz inspiracji jak udekorować swoje biurko, zajrzyj na WestwingNow!