Zaproszenie ślubne z leżącą paprocią i dwiema obrączkami

Jesteście szczęśliwą parą narzeczonych, którzy właśnie rozpoczęli planowanie najpiękniejszego dnia w swoim życiu? Podjęliście już pierwsze kroki dotyczące planowania wesela? Czas przygotować save the date dla swoich przyszłych gości! Ta popularna na całym świecie forma informowania potencjalnych gości o dacie ślubu jest niezwykle przydatna! Chcesz wiedzieć dlaczego? Przygotowaliśmy dla Ciebie kompendium wiedzy o save the date!

Save the date: o co najczęściej pytacie

Save the date: o czym musisz pamiętać?

Planowanie wesela oraz ślubu przede wszystkim opiera się na ustaleniu daty śluby. To jest własnie główne clou tej małej karteczki jaką jest save the date. Save the date może mieć formę pocztówki, małego bileciku lub oryginalnego gadżetu. W treści zawiadomienia powinna znaleźć się data ślubu, imiona Pary Młodej oraz miejsce – miejscowość (jeśli lokalizacja jest już potwierdzona).

Wysyłane zawiadomienie o ślubie, podobnie jak w przypadku zaproszeń ślubnych, powinno być imienne. Pamiętaj więc, by tworząc listę gości poprawnie odmienić ich imiona i nazwiska! Robiąc to już na tym etapie, znacznie ułatwisz sobie sprawę podczas projektowania oficjalnych zaproszeń.

Trendy w kartkach save the date

Nadchodzące trendy w tego rodzaju powiadomieniach ślubnych należy bezpośrednio odnieść się do trendu jaki będzie obowiązywał wśród zaproszeń. Dlaczego? Warto jest planując wesele, obrać spójny kierunek działań. Jeden motyw przewodni, który będzie towarzyszył podczas uroczystości. Dlatego też warto, by karty zawiadamiające o ślubie były przedsmakiem oficjalnego zaproszenia, dzięki czemu goście już mogą domyślać się i zgadywać jaki będzie kolor przewodni całego wydarzenia.

W sezonie 2020 będą dominować pastelowe kolory, pudrowe róże czy niebieski. Popularnością będzie się cieszyć także zdecydowana i kontrastowa kolorystyka. Dlatego, na kartkach będzie pojawiać się ciemna kolorystyka połączona z jasnymi motywami roślinnymi, na przykład granatowe tło z różową piwonią czy zaproszenie w kolorze butelkowej zieleni z białymi kwiatami.

Menu na stole weselnym

Wybrany styl powinien pojawić się nie tylko na kopercie czy karcie z informacjami dotyczącymi uroczystości, ale również na winietkach, numerach stolików, menu weselne na stół czy podziękowaniach dla gości.

Pomysły na save the date

Tyle ile Par Młodych, tyle może być oryginalnych pomysłów! Najczęściej spotykaną formą jest zdjęcie narzeczonych z wkomponowaną datą ślubu i napisem „save the date”. Są również bardziej oryginalne formy, jak magnesy na lodówkę, naklejki, które przykleja się w kalendarzu pod odpowiednią datą, drewniane podstawki pod kubki, zakładki do książki czy nawet krótkie filmy z udziałem przyszłej Pary Młodej.

Najbardziej klasyczną i równie piękną formą poinformowania gości o zniżającym się ślubie, jest oczywiście forma papierowa. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, powinna być ona spójna z ogólnym tematem przewodnim uroczystości. Najmodniejszymi w ostatnim czasie jest styl rustykalny i styl boho!

Powiadomienie w stylu rustykalnym

Rustykalne wesele jest jednym z najbardziej popularnych motywów organizacji ślubu w ostatnich latach. Motyw ten charakteryzuje się drewnianymi akcentami, kwiatami, prostymi motywami oraz wykorzystaniem brązowego i białego papieru. Do ich wykończenia wybiera się dodatki o delikatnych odcieniach brązu, beżów i bieli. Całość powinna nawoływać do stylu życia jakim jest slow life. Tutaj oprócz standardowej papeterii możesz zastosować np. drewniane magnesy z wypaloną datą i Waszymi imionami.

Powiadomienie w stylu boho

Wesele w stylu boho to motyw przewodni, który cieszy się w Polsce niezwykłą popularnością. Charakteryzuje się lekkością, naturalnością i swobodą. Łączy w sobie detale takie jak: koronki, frędzle, piórka, łapacze snów i kwieciste wianki. To one powinny stać się inspiracją do stworzenia oryginalnej kartki save the date. Co powiesz na miniaturowe makramy z przymocowaną kartką w kształcie piórka z wpisaną datą ślubu? A może piękna papeteria w kolorach ziemi z kwiatami i złotym napisem?

Papeteria ślubna

Karty zawiadamiające o ślubie oraz oficjalne zaproszenia to nie wszystko, co powinieneś wydrukować i utrzymać w jednym tonie kolorystycznym. Zaproszenia zestawione z pasującymi dodatkami tworzą temat przewodni całego ślubu i wystroju sali weselnej. Warto by były one przemyślane.

Papeteria ślubna

O co jeszcze powinniśmy zadbać? Co jest najczęściej wybieranym produktem papierniczym przez pary młode? Będą to oczywiście zaproszenia, winietki, menu weselne, zawieszki na alkohol, numerki i plan stołów, bileciki do upominków dla gości i pamiątkowa księga gości. Wszystko to powinno być utrzymane w klimacie motywu przewodniego.

Szukając idealnej papeterii ślubnej, możesz udać się do firm specjalizujących się w tego typu produktach. W sieci jest ich cała masa! Jeśli posiadasz wystarczająca ilość czasu, możesz spróbować zaprojektować i przygotować papeterię samodzielnie!

Szukasz dalszych inspiracji na dekoracje ślubne oraz na wesele? Zarejestruj się na Westwing i nie przegap naszych porad oraz najlepszych ofert i kampanii do stworzenia pięknego wesela, ale także przyszłego domu!