Sypialnia w naturalnych odcieniach

Z reguły pościel należy zmieniać raz w tygodniu. Szczególnie latem, kiedy jest bardzo gorąco, dlatego narzuta na łóżko jest pomocną dekoracją, która pomaga utrzymać czystość. Codziennie rano po przebudzeniu i wstaniu z łóżka, dobrze jest przewietrzyć kołdrę. W ten sposób zapobiegniesz roztoczom. Materac powinien być również dobrze przewietrzony. Dlatego obracaj go na drugą stronę. Najlepiej robić to za każdym razem, kiedy zmieniasz pościel. Najprostszym sposobem na zmianę poszewki na kołdrę jest obrócenie jej na lewą stronę. Następnie obiema rękami chwyć wewnętrzne narożniki kołdry. Umieść je w pościeli i potrząsaj energicznie do momentu, aż kołdra nie wypełni całej poszewki. W podobny sposób zmienisz poszewkę na poduszce. Dzięki tej sztuczce w mgnieniu oka zmienisz pościel i odświeżysz swoje łóżko. 

Jak często należy zmieniać pościel?

Zazwyczaj pościel zmienia się raz w tygodniu. Długie godziny, które spędzasz w łóżku w ciągu tygodnia wiążą się z niemałymi ilościami potu, martwego naskórka, śliny itp., które pozostają na kołdrze lub narzucie na łóżko. Oczywiście zależy to również od tego, czy śpimy nago, w pidżamie oraz od panującej pory roku. Zimą i jesienią można zmieniać pościel co dwa tygodnie. 

Zbliżenie na łóżko z pościelą i narzutą na łóżko w naturalnych barwach

Na co należy zwrócić uwagę podczas prania narzuty na łóżko i pościeli?

 1. Wskazówka

  Nie przepełniaj pralki! Nawet jeśli wiąże się to z praniem narzuty na  łóżko i pościeli w dwóch oddzielnych partiach. Dzięki temu sposobowi, pościel oraz narzuta na łóżko będą znacznie czystsze po wypraniu!
 2. Wskazówka

  Przeczytaj zalecenia dotyczące prania umieszczone na metce! Wybierz maksymalną dozwoloną temperaturę, w jakiej możesz prać pościel i narzutę na łóżko. Im wyższa temperatura, tym czystsze będzie pranie! Wybierz odpowiedni program i proszek do prania, mając na uwadze materiał, z którego została wykonana pościel lub narzuta na łóżko. W przypadku bawełny lub mikrofibry, możesz wybrać program prania w wysokiej temeraturze. Z kolei jeśli Twoja pościel lub narzuta na łóżko są z delikatniejszych materiałów lepiej wybrać program prania im dedykowany. Często możesz ustawić oddzielne programy dla różnych materiałów. 
 3. Wskazówka

  Przed praniem obróć pościel i narzutę na łóżko na lewą stronę! W ten sposób ochronisz tkaniny przed zniszczeniem i sprawisz, że posłużą Ci znacznie dłużej!
 4. Wskazówka

  Nie używaj płynu do płukania tkanin. Szczególnie latem! Płyn zmiękczający tkaniny sprawia, że Twoja pościel lub narzuta na łóżko stanie się bardziej zmechacona i również zmniejszy jej chłonność. 

Czuj się świetnie przez cały rok: narzuty na łóżko z naturalnych materiałów

Zazwyczaj materiały, z których zostały wykonane narzuty na łóżko, wybieramy zgodnie z naszym gustem i potrzebami. Jeśli potrzebujesz oddychających i trwałych tkanin, postaw na narzutę na łóżko wykonaną z naturalnych materiałów, takich jak czysta bawełna i len. To również doskonały wybór na poszewki na poduszki, poszewki na kołdry oraz prześcieradła. Ten materiał sprawdzi się przez cały rok. Z kolei narzuta na łóżko wykonana z bawełnianej satyny jest bardzo miękka w dotyku i wprowadza przytulną atmosferę. Delikatna struktura jej powierzchni ma jedwabisty połysk, dzięki czemu kolorowe narzuty na łóżko prezentują się szczególnie dobrze. Narzuta na łóżko wykonana z miękkiej flaneli sprawdzi się zimą. Jest bardzo ciepła i miękka. Jeśli szukasz bardziej luksusowych rozwiązań, wybierz narzutę na łóżko wykonaną z jedwabiu. Równie dobrze sprawdzi się pościel z tego materiału. Jedwabna poszewka na poduszkę sprawi, że na Twojej twarzy pojawi się mniejsza ilość zmarszczek po nocy. Co więcej, jedwab to doskonałe rozwiązanie dla alergików, ponieważ stanowi niesprzyjające środowisko dla roztoczy. Rozmiar narzuty na łóżko zależy od Twoich preferencji. Podobnie jest z kołdrą i poduszką. Typowe rozmiary dla poszewek na poduszki to 80×80, a dla poszewek na kołdry to 135×200. Istnieją także większe poszewki na kołdry, takie które bez problemu okryją dwie osoby. 

Stwórz przyjemną atmosferę, która zagwarantuje Ci słodkie sny

Narzuta na łóżko to doskonały sposób na dodanie nowego akcentu w Twojej sypialni. Wybierz stylową narzutę na łóżko i dopasuj ją do pościeli z nadrukami kwiatów lub innych roślin, a nawet do pościeli z motywem marmurku. W ten sposób narzuta na łóżko sprawi, że Twoja sypialnia będzie prezentować się świeżo i nowocześnie. Aby stworzyć noworzesną atmosferę, postaw na proste wzory graficzne w dyskretnych kolorach, takich jak niebieski lub antracytowy. Wybierz narzutę w ciepłych barwach i stwórz przytulną atmosferę. Jeśli wolisz nadać radosnego charakteru swojej sypialni, zdecyduj się na narzutę na łóżko w jasnych, pastelowych odcieniach. Spokojny, czysty wygląd sypialni uzyskasz dzięki klasycznej, białej narzucie na łóżko. Jeśli szybko się nudzisz, wybierz dwustronną narzutę na łóżko, która cieszy oko wyrazistym nadrukiem lub przykuwającym uwagę wzorem z jednej strony, a klasyczną, gładką barwą z drugiej.