Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Wyplatany koszyk z ręcznikami i środkami czystości

Po co przepłacać w sklepach za chemiczne środki czystości, skoro można zrobić je samemu w domu? Zadbaj nie tylko o środowisko naturalne, ale również o własny portfel i w kilku krokach stwórz ekologiczne środki czystości. Ekologia oraz jakość w niskiej cenie. Nasi eksperci przygotowali niezbędne instrukcje i listę składników, a także pakiet pomysłów na przechowywanie płynu do prania własnej roboty. Do dzieła!

Dlaczgo warto samodzielnie robić środki czystości?

 • Przede wszystkim ze względu na niskie koszty. Naturalne środki czystości są znacznie tańsze od tych dostępnych w sklepach. 
 • Eko-detergent nadaje się do skóry wrażliwej, dzięki zastosowaniu naturalnych składników. 
 • Rozkład składników stworzonego przez Ciebie środka czystości jest przyjazny dla środowiska.
 • Sam decydujesz, jaki zapach będzie miały Twoje naturalne środki czystości. To wszystko dzięki wybranym przez Ciebie olejkom eterycznym w odpowiednich proporcjach. W taki sposób, Twoje ręczniki, poduszki czy ubrania będą pachniały wyjątkowo pięknie oraz dodawały Ci dobrej energii. Daj upust swojej kreatywności i baw się aromatami.

Jakie składniki wybrać do robienia naturalnych środków czystości?

Szare mydło to tajna broń starszych pań domu. Ma ogromną moc i jest sprawdzonym środkiem do prania. Nie tylko możesz je wykorzystywać jako środek do prania lub jako detergent do mycia naczyń.

Równie wszechstronne zastosowanie ma soda oczyszczona. Dzięki jej właściwościom odtłuszczającym umyjesz zlew, piekarnik lub blat w kuchni. Dodatkowo, nie zawiera fosforanów ani żadnych składników, które są szkodliwe dla środowiska. 

Stwórz własny eko-płyn w 4 krokach

 1. Krok

  Kup sodę oczyszczoną, ulubione zapachy olejków eterycznych i szare mydło. Wymieszaj pięć łyżek sody z dwoma litrami wody i doprowadź je do zagotowania. Następnie do wywaru wsyp 50 gramów szare mydła i zamieszaj.

 2. Krok

  Podgrzewaj stworzoną mieszankę kilka razy, do momentu, w którym wszystkie składniki całkowicie się rozpuszczą. Pozostaw detergent do ostygnięcia.

 3. Krok

  Po ostygnięciu, podgrzej powstałą substancję, regularnie ją mieszając, a następnie pozwól jej porządnie ostygnąć. Najlepiej będzie jeśli odstawisz ją na jeden dzień.

 4. Krok

  Ostatni raz podgrzej detergent. Po ponownym ostygnięciu, dodaj dziesięć kropli olejku eterycznego i wlej gotowy eko-płyn do butelki! Jedyne co pozostało, to dodać zdjęcie Twojego nowego środka czystości na Instagram i przekonać do tego przepisu przyjaciółki.

Naturalne środki czystości – zrób własny zmiękczacz do tkanin

Twoje pranie nie powinno być tylko czyste, ale również wyjątkowo miękkie. W tym celu, zrób własny płyn do zmiękczania tkanin! Sprawdzi się on szczególnie w przypadku ręczników. Poznaj dwa proste kroki do stworzenia kolejnego naturalnego środka do prania.

 • Krok 1
  Do butelki wlej litr wody i dosyp pięć łyżek kwasku cytrynowego. Dokładnie wymieszaj oba składniki.
 • Krok 2
  Następnie, dodaj dwadzieścia kropli olejku z drzewa herbacianego oraz innych, ulubionych olejków eterycznych, a następnie poczekaj, aż kwasek cytrynowy całkowicie się w nich rozpuści. 

Spośród gamy olejków eterycznych my w szczególności polecamy lawendowy i cytrynowy – stworzą przyjemną, śródziemnomorską atmosferę w Twoim domu. 

Jak przechowywać naturalne środki czystości w łazience?

Twój własny eko-proszek lub płyn do prania, a także zmiękczacz do tkanin domowej roboty warto przechowywać w dekoracyjnym opakowaniu. Świetnym i sprawdzonym pomysłem będą niekonwencjonalne szklane butelki oraz hermetyczne, metalowe puszki. 

Tworząc naturalne środki czystości, dbasz o swoją garderobę i o środowisko naturalne. Ich produkcja jest prosta, a gotowe detergenty domowej roboty mogą przyozdobić Twoją łazienkę. Jeśli powyższe wskazówki Cię przekonały, działaj i koniecznie pochwal się nam owocami swojej kreatywności!