Zarejestruj sie i otrzymaj voucher 50 zł!
Biały salon z półkami ściennymi nad sofą

Półki ścienne i regały są nie tylko ciekawą dekoracją i uzupełnieniem wnętrza, ale również bardzo funkcjonalnym meblem. Jednak tylko wtedy, gdy są odpowiednio zagospodarowane. Zadbaj o porządek na półkach, ponieważ zbyt duża ilość bibelotów może prowadzić do chaosu i nieporządku, chociaż wcale nie musi tak być. Skorzystaj z naszych rad i pomysłów, które pomogą Ci odpowiednio zagospodarować daną przestrzeń. Organizacja i sprzątanie nie muszą być nudne! Na regale znajdzie się miejsce zarówno dla dekoracji, jak i niezbędnych dokumentów. Nasi eksperci podpowiadają, jak wykorzystać dostępną przestrzeń, by połączyć funkcjonalność z elementem dekoracyjnym.

Instagramowe półki w 3 krokach:

  1. Krok

    By na półkach lub regałach mógł pojawić się porządek – zacznij od przejrzenia wszystkich znajdujących się na nich rzeczy i dokonania selekcji. Zdejmij wszystkie swoje rzeczy, zetrzyj z półek kurz i posegreguj przedmioty według 3 kategorii: tak, nie, może.
  2. Krok

    Przejrzyj rzeczy, które trafiły do kategorii „może”. Zastanów się nad każdą z nich – zostaw tylko te, których naprawdę nie chcesz się pozbywać.
  3. Krok

    Do organizacji półek świetnie sprawdzają się pudełka. Dzięki nim możemy ukryć rzeczy, które niekoniecznie muszą być wyeksponowane. Najlepiej, gdy pudełka nie będą przypadkowe, a dobrane do koloru i stylu pomieszczenia.

Wskazówka: Jeżeli masz sporo książek – możesz je pięknie wyeksponować. Posortuj je według koloru, wielkości lub alfabetycznie. Taka organizacja z pewnością zrobi wrażenie na Twoich gościach!

Odpowiedni przydział półek

Porządek na pólkach i odpowiednie ich wykorzystanie to nie czarna magia, a stosując się do naszych rad możesz przemienić ten praktyczny mebel w stylowy dodatek. Półki przeważnie wykorzystujemy jako miejsce do przechowywania książek. Równie często umieszczamy je w kuchni – idealnie sprawdzają się do magazynowania przypraw czy wyeksponowania ulubionej dekoracyjnej porcelany. Nadawanie półkom konkretnych funkcji to zawsze dobry pomysł!

Półki w kuchni mogą pełnić funkcję małej spiżarni. W zależności od naszych potrzeb – czasami wystarczy jedna półka, czasami dodatkowy regał. Warto poukładać na nich nie tylko praktyczne rzeczy takie jak puszki, kartony czy butelki, ale również ozdobne szklanki, pudełeczka i słoiki z podpisaną zawartością na czarnych, tablicowych etykietkach. Dzięki takiemu połączeniu półka spełni nie tylko praktyczne zadanie, ale również będzie ciekawą dekoracją pomieszczenia.

Wróćmy jednak do układania książek na półkach. Masz wrażenie, że Twoja biblioteczka wygląda nudno? Wszystko dlatego, że układasz książkę przy książce. A wystarczy małe urozmaicenie – zamiast układać książki wyłącznie pionowo, co jakiś czas dodaj poziome stosy, czyli książki poukładane jedna na drugiej. Możesz również zaszaleć i ustawić kilka książek okładką do przodu – taki akcent doda Twojemu regałowi nowoczesności i odrobiny szaleństwa. Książki również mogą być ciekawą dekoracją. A jeśli dodasz ramki ze zdjęciami lub wazony ze świeżymi kwiatami, będzie jeszcze piękniej!

Najpiękniejsze dekoracje na Twoje półki

Półki mogą być zarówno bardzo ciekawym uzupełnieniem wnętrza – wszystko zależy od Ciebie. Na WestwingNow znajdziesz mnóstwo dekoracji, które aż proszą się o wyeksponowanie ich na półkach! Zainspiruj się ogromnym wyborem wazonów, ramek do zdjęć, plakatów, doniczek i innych dekoracji. Z pewnością wpadnie Ci coś w oko! Na regale pięknie zaprezentuje się również mała lampka nocna lub efektowna girlanda światełek owinięta wokół półki. Nie powinno również zabraknąć pachnących świec, które wprowadzą do domu odrobiny przytulności. Piękne pudełka pomogą uporządkować niezbędne dokumenty, ale też będą elementem dekoracyjnym Twojego gabinetu lub salonu. Z naszymi wskazówkami dbanie o porządek na półkach stanie się dla Ciebie przyjemnością!