Kup najlepsze marki do -70%

Kup najlepsze marki do -70%

Akcesoria do sprzątania umieszczone na czarno-białym dywanie obok koszy i czarnego krzesła

Ciężko Ci się zmotywować do generalnych porządków w domu? Spokojnie! Przygotowaliśmy dla Ciebie pomocne wskazówki dotyczące sprzątania, dzięki którym pozbędziesz się chaosu, a w Twoich czterech ścianach i raz na zawsze zaprowadzisz porządek. Co więcej, nasi eksperci od aranżacji wnętrz dzielą się wiedzą, jak na długo zachować czystość w domu. Skorzystaj z naszego know-how i stań się mistrzem sprzątania i organizowania pomieszczeń w Twoim domu. Już teraz życzymy wielu sukcesów i udanej zabawy podczas sprzątania! Dzięki naszym wskazówkom sprzątanie stanie się jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Raz a dobrze: najważniejsze zasady dotyczące sprzątania

Możesz wierzyć lub nie, sprzątanie jeszcze nigdy nie było tak proste! Nasze wskazówki dotyczące sprzątania pomogą Ci zachować porządek w łazience, kuchni, pokoju dziennym, a nawet na biurku. Aby zachować porządek na długo, należy kierować się jedynie pięcioma zasadami, które ułatwią Ci sprzątanie:

 • Pożegnaj się z drobiazgami, których już nie potrzebujesz i których niegdy nie możesz znaleźć, kiedy ich szukasz!
 • Bądź konsekwentny w sprzątaniu. Sprzątaj jak profesjonalista: po uporządkowaniu i posortowaniu rzeczy, umieść je w odpowiednio oznaczonych pudełkach. Dzięki temu nic się nie zgubi, a zlokalizowanie potrzebnych rzeczy będzie prostsze!
 • Najważniejsza zasada: odkładaj rzeczy na miejsce! Inaczej mówiąc, kurtka, klucze i torebka nie mogą być rzucone w kąt, nawet po stresującym dniu w pracy. Po prostu odłóż te rzeczy na ich stałe miejsce. W ten sposób unikniesz tworzenia chaosu w Twoim domu!
 • Nie czekaj do jutra z tym, co możesz zrobić dziś! Przestrzegaj tej zasady i najlepiej w pierwszej kolejności zajmij się mniej przyjemnymi obowiązkami. Zamiast marnować czas i energię na planowanie sprzątania, zrób to od razu. Dzięki temu sprzątanie będziesz miał z głowy i poprawisz swoje samopoczucie!
 • Chaos w domu powodują nie tylko nieodłożone na miejsce rzeczy, ale również kurz i brud. Sprzątaj regularnie! To podstawa do stałego utrzymania porządku. Gwarantujemy, że regularne sprzątanie sprawi, że poczujesz się komfortowo we własnym domu. 

Sprzątanie z głową: przedstawiamy błędy, których należy unikać

Aby uniknąć narastającego chaosu, powinieneś podejść do sprzątania na spokojnie. Jednoczesna konieczność sprzątania całego domu może szybko Cię zniechęcić. Systematycznie radź sobie z bałaganem i wyznaczaj realistyczne cele w sprzątaniu. Zacznij małymi kroczkami. Może to być utrzymanie porządku w szafie z ubraniami lub sprzątanie łazienki.

Jeśli już zabrałeś się za sprzątanie, pożegnaj się ze zbędnymi przedmiotami. Pozbądź się również rzeczy, których „być może” użyjesz ponownie. Pomyśl, jak często te przedmioty leżały nietknięte na dnie szuflady.

Pozbądź się drogich, niepotrzebnych rzeczy. Możesz je na przykład sprzedać. Sprawisz radość komuś innemu i nie będziesz żałować źle wydanych pieniędzy. 

Nie traktuj sprzątania jak przykrego obowiązku! Postrzegaj je jako szczególne wydarzenie, które w konsekwencji sprawi Ci radość. Gwarantujemy, że po sprzątaniu poczujesz się wyzwolony i bardziej zrelaksowany! 

Jak zmotywować się do sprzątania?

Sprzątanie samo w sobie być może nie dostarczy Ci rozrywki ani przyjemności, ale jego efekty dostrzeżesz gołym okiem. Zacznij od małych kroczków. Nikt nie oczekuje, że od razu posprzątasz cały dom. Dzięki tej metodzie uzyskasz zadowalające rezultaty. Jej celem jest stworzenie stałego, a nie tylko chwilowego porządku. Przy sprzątaniu włącz swoje ulubione radio, płytę ulubionego artysty albo fascynującego audiobooka. Możesz także odmienić sprzątanie w małe wydarzenie towarzyskie: zaproś najlepszą przyjaciółkę i przy lampce wina posprzątajcie szafę z ubraniami!

Czysto, aż lśni – lista kontrolna sprzątania

 • Chciałbyś kupić coś nowego, ale brakuje Ci miejsca? A może wziąłeś sobie nasze porady do serca i chcesz pozbyć się chaosu? Dzięki naszej liście kontrolnej, sprzątanie stanie się jeszcze łatwiejsze. Obiecujemy!
 • Wyznacz sobie dzienne cele sprzątania, możliwe do osiągnięcia. W ten sposób unikniesz niepotrzebnego stresu związanego z porządkami generalnymi całego domu!
 • Bądź konsekwentny. Zajmij się sprzątaniem wszystkich rzeczy, których nie potrzebujesz i które latami leżą na dnie szuflady!
 • Drobiazgi, meble i ubrania nie muszą po sprzątaniu lądować w śmietniku! Przekaż je organizacjom charytatywnym lub sprzedaj na platformie internetowej.
 • Upewnij się, że wszystkie rzeczy odkładasz na ich stałe miejsce!
 • Każdorazowo myj brudne naczynia, a pobrudzone ubrania odkładaj do kosza na pranie. Dzięki temu pozbędziesz się chaosu.
 • Dodatkowa rada: poświęć 10 minut dziennie na sprzątanie, a nie będziesz zmuszony do generalnych porządków całego domu na weekend!

Nasze najpiękniejsze produkty do przechowywania

Stwórz doskonałą bazę do sprzątania. Potrzebne Ci będą odpowiednie produkty do przechowywania. Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie najpiękniejsze przedmioty z WestwingNow, które ułatwią i uprzyjemnią Ci sprzątanie. Życzymy przyjemnych zakupów i uporządkowanych wnętrz!