Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Trzy zapakowane prezenty w otwartym kartonowym pudełku z orchideami w tle

Dawanie stanowi większą wartość niż branie. To niesamowite uczucie, patrzeć na osobę, którą obdarowaliśmy upominkiem. Na jej radość i uśmiech na twarzy. A w sytuacji, gdy wykonany przez Ciebie prezent jest w pełni ekologiczny, ma on podwójną wartość. Nasi eksperci nie tylko zajmują się dekoracją wnętrz! Przygotowali dla Ciebie kilka pomysłów na eko gadżety, którymi obdarujesz bliskich! Daj się zainspirować naszymi pomysłami!

Czym jest ekologiczny prezent?

Ekologia to nauka, która bada i analizuje zależności zachodzące w świecie przyrody – wśród organizmów żywych i w otaczającym je świecie. W ekologii bardzo ważne jest pojęcie „struktura”, które zwraca uwagę na to, że przyroda to sieć wzajemnych zależności i wpływów, a żaden organizm nie żyje w izolacji.

Ważne jest, abyśmy prowadzili zrównoważony tryb życia, który połączony jest z ekologią i minimalizmem. Jest to rodzaj alternatywnego sposobu życia, który odchodzi od nadmiernej konsumpcji, pośpiechu i zwraca się w stronę rozwoju duchowego. Zawiera w sobie elementy zarówno slow life, zero waste, jak i stawianie na rozwój osobisty. Można ten termin wykorzystać w każdym aspekcie naszego życia. Nawet podczas wyboru prezentów dla najbliższych.


Dla osiągnięcia zrównoważonego rozwoju konieczna jest spójność trzech kluczowych elementów: wzrostu gospodarczego, inkluzji społecznej i ochrony środowiska. Są one wzajemnie połączone i wszystkie są niezwykle istotne dla osiągnięcia dobrobytu poszczególnych osób i całych społeczeństw.


Organizacja Narodów Zjednoczonych, 1987 r.

Jest to nic innego jak świadomość odpowiedzialności za swoje działania. Bez względu na to, co robisz, nie myśl tylko o sobie, ale także o wyraźnym wpływie własnych działań na życie innych. Rozważanie i przewidywanie to kluczowe aspekty prowadzenia zrównoważonego stylu życia.

Prezenty, które wspierają ekologię

Wiadomo, że dobrze jest znać zainteresowania osoby, która planujemy czymś obdarować. Niemniej jednak, istnieją eko gadżety, które sprawdzą się praktycznie zawsze. Stylowe kubki termiczne z bambusa lub buletki na wodę ze stali nierdzewnej, to świetny pomysł w erze kawy na wynos. Co prawda, zimy w Polsce nie są już tak mroźne jak kiedyś, ale gorąca kawa w oryginalnym kubku będzie smakować zawsze!

Popularne są także minimalistyczne pudełka na lunch lub szklane, kolorowe słomki wielokrotnego użytku. Polecamy także pomysł z zaprojektowaniem indywidualnej bambusowej deski. Super sposób na stylowe podanie przekąsek. A co powiesz na aromatyczne, naturalne świece? Rozświetlą każde wnętrze i wprowadza właściciela w błogi stan! A do tego możesz je wykonać w zaciszu własnego domu! Sprawdź, jak zrobić świece i zaskocz najbliższych!

Szukasz pomysłów na prezenty dla najbliższych? Sprawdź nasze inspiracje na:

Ekologiczny prezent DIY

Ekologiczne prezenty DIY są wyjątkowe, ponieważ nie tylko są przyjazne dla środowiska, ale i pobudzają naszą kreatywność. A do tego, pochodzą prosto z serca. Zobacz, jak stworzyć eko kulę do kąpieli, która sprawi radość Twojej mamie czy najlepszej przyjaciółce.

Czego potrzebujesz:

 • 250 g sody oczyszczonej
 • 125 g kwasku cytrynowego
 • 50 g mleka w proszku
 • 20 g skrobi
 • 40 g masła shea
 • 20 ml oleju migdałowego
 • 2 ml olejku pomarańczowgo
 • 1 ml olejku rozmarynowego

Krok po kroku:

 1. Wymieszaj wszystkie suche składniki, aby nie było grudek.
 2. Teraz powoli roztop masło shea nad kąpielą wodną.
 3. Następnie pozwól masłu shea ochłodzić się do temperatury ciała i wymieszaj je z różnymi olejkami, dodając jeden po drugim.
 4. Ostrożnie dodaj mieszaninę oleju do suchej masy i dobrze wymieszaj rękami.
 5. Następnie mocno dociśnij masę do małej formy i schłodź przez noc, aby stwardniała.
 6. Przygotuj małe, drewniane pudełeczko i zapakuj swój własnoręczni wykonany prezent dla wyjątkowej osoby!

DIY torebki z herbatą

Gorąca herbata, świeca zapachowa i Twój ulubiony serial- szybki przepis na udany wieczór oraz jako indywidualny prezent urodzinowy.

Czego potrzebujesz:

 • Filtr do herbaty
 • Nici do haftu w różnych kolorach
 • Ulubiona herbata
 • Igła
 • Nożyczki
 1. Krok

  Wytnij wybrany motyw z filtra do herbaty. Serce lub gwiazda są zawsze dobrym pomysłem, ale masz tu pełną dowolność.
 2. Krok

  Teraz nawlecz nić do haftu na igłę, a następnie zszyj filtr do herbaty.
 3. Krok

  Pozostaw mały otwór by swobodnie napełnić woreczek herbatą. Gdy już to wykonasz, zaszyj otwór tak jak robiłeś to wcześniej.
 4. Krok

  Możesz dodać karteczkę ze złota myślą, lub tematem do zastanowienia, albo wspomnieniem z Waszych wspólnych wakacji.

Do takiego wyjątkowego prezentu, dobierz zestaw filiżanek lub kubek termiczny. W taki sposób, odbarowany zawsze będzie się cieszył smakiem jego ulubionej herbaty.

Ekologiczne opakowania na prezenty

Ekologiczny prezent oczywiście powienien zostać zapakowany w ekologiczne opakowanie. Sprawdź sposoby na ładne zapakowanie ekologicznego podarunku:

 • Znasz papier furoshiki? Jest to japońska tkanina przeznaczona właśnie do pakowania prezentów. Wystarczy, że prezent położysz na środku tkaniny i ją przewiążesz.
 • Wykorzystaj pudełka po butach, do których włożysz większe prezenty. Dodatkowo, możesz je odzdobić za pomocą starej gazety lub mapy!
 • Posiadasz w domu torby prezentowe, w których Ty otrzymałeś upominki? Wykorzystaj je pomownie!
 • Wybierz ekologiczny papier do pakowania wykonany z recyclingu.

Z łatwością sam wykonasz eko gadżety, by obdarować bliskich, ale praktykując zrównoważony styl życia, nie wszystkie produkty z Twojego otoczenia muszą pochodzić z ekologicznej produkcji. Ważne jest by były wykonane solidnie, tak by mogły starczyć Ci na lata.

Poszukaj pięknych przedmiotów na Westwing. Zarejestruj się, by nie przegapić naszych najlepszych ofert oraz promocji, dzięki którym stworzysz swój piękny dom!