Logo aplikacji Houseparty: czerwone tło z machającą emotką ręki

Są różne sposoby na to, co można robić w domu: przeczytać książkę, która od miesięcy już leży na półce lub obejrzeć serial. Zostajesz w domu, ale chciałbyś się zobaczyć ze znajomymi? Brzmi to jak rzecz nie do wykonania, ale w rzeczywistości jest to prostsze niż Ci się wydaje! A to wszystko dzięki jednej, prostej aplikacji, którą pobierzesz na swój smartfon! Aplikacja Houseparty aktualnie bije rekordy popularności na całym świecie! Nazwa aplikacji – Houseparty oznacza domówkę. Dzięki nam dowiesz się, jak działa ta aplikacja oraz jak ją zainstalować na swoim smartfonie. Dodatkowo powiemy Ci, dlaczego warto zainstalować tą aplikację oraz dowiesz się o jej wadach. Zbierz swoich znajomych i zacznijcie wideoczat z Waszych mieszkań oraz domów!

Tak właśnie działa aplikacja Houseparty

Co ciekawe to nie jest nowa aplikacja, ponieważ już w 2016 roku zyskała na popularności, szczególnie w Stanach Zjednoczonych. Możesz ją pobrać na Androida, wszystkie systemy iOS (Apple iPhone oraz Mac) oraz na przeglądarkę Google Chrome. Tak więc z Houseparty możesz korzystać na swoim telefonie oraz komputerze. Dzięki niej porozmawiasz na żywo ze swoimi przyjaciólmi za jednym dotknięciem palca! Dodatkowo, aplikacja świetnie wpisuje się w trend cocooningu – umów się z przyjaciółmi na wino albo wspólną kolację bez wychodzenia z domu!

Aplikacja Houseparty: jak działa?

Aplikacja Houseparty jest to nic innego jak grupowy wideoczat z Twoimi przyjaciółmi. A dodatkowo jest ona banalna w obsłudze. Wystarczy, że pobierzesz apilkację za pomocą sklepu Google lub na App Store na swój telefon, następnie zarejestrujesz się za darmo za pomocą Twojego adresu e-mail oraz kodu rejestracyjnego aktywującego aplikację wysyłanego na Twój numer telefonu. Następnie wprowadź nazwę użytkownika oraz swoje hasło. Kolejnym krokiem jest dodanie kontaktów poprzez połączenie ,,domówki” z innymi aplikacjami social media, na przykład ze Snapchatem czy Facebookiem oraz ze swoimi kontaktami i gotowe! Naciśnij środkowy przycisk lub przesuń palcem w górę, a zobaczysz listę osób, które są aktualnie online lub ,,w domu”.

Houseparty: co dalej?

Aplikacja zainstalowana? Wszystko działa poprawnie? To do dzieła! Zacznij wspólne gotowane i jedzenie ze swoimi przyjaciółmi, pokaż im swoje pięknie umeblowane mieszkanie i porozmawiajcie o liście filmów na następny wieczór filmowy. Teraz możecie zrobić wszystko razem! Ta aplikacja nie jest stworzona tylko do imprezowania, ale przede wszystkim do bycia razem. A przecież jest wiele pomysłow, na to co można robić w domu, nawet na odległość!

Dodatkowo, dzięki aplikacji Houseparty jesteś w stanie poznać nowe osoby, które znajdują się w Twojej okolicy. Wystarczy, że dodasz je za pomocą przycisku ,,dołącz” po włączeniu fukncji wyszukiwania poprzez lokalizację. Następnie, na Twoim telefonie lub komputerze pojawi się powiadomienie ,,Stranger Danger!”. Dzięki tej funkcji nawiążesz kontakt z sąsiadem z drugiej klatki, czy tym z końca ulicy. Nie masz ochoty na nowe znajomości? Nie ma problemu. Taką grupę można bez problemu zamknąć, tak by nikt nie wszedł do niej ponownie.

Tak wygląda aplikacja Houseparty

Dlaczego warto korzystać z aplikacji Houseparty?

Oprócz łatwej rejestracji oraz obsługi wideoczatu z aż ośmioma osobami, dzięki aplikacji Houseparty razem ze swoimi przyjaciółmi będziecie grać w gry! Do wyboru masz: “Chips and Guac”, “Quick Draw” opierająca się na kalamburach oraz “Trivia”, czyli quizy na czas w różnych kategoriach, od wiedzy ogólnej, poprzez po wyrażenia slangowe.

Kolejną grą, którą oferuje aplikacja jest “Head Up”. Polega ona na tym, że aplikacja losuje dla każdego z uczestników jedno hasło i wyświetla je na czole danej osoby. Zadaniem jest odgadnięcie, kim się jest poprzez zadawanie pytań innym graczom. Aplikacja udostępnia tematyczne kategorie haseł, na przykład z serialu ,,Przyjaciele”, lat 90. czy kulinarne.

Wady aplikacji Houseparty

Jednym z jej minusów jest to, że zużywa dużo danych oraz baterii. Zajmuje też sporo miejsca na naszym telefonie, bo aż 86 MB oraz wymaga systemu iOS 9.0 lub nowszej wersji tego oprogramowania. Jako że jest to aplikacją do wideoczatu, Houseparty wymaga pozwolenia na dostęp do: kamery, mikrofonu, listy kontaktów oraz własnego numeru telefonu.

Podsumowując, największą zaletą aplikacji Houseparty jest po prostu rozrywka! Oferuje ona dużo więcej możliwości do spędzenia razem czasu już inne aplikacje umożliwiające wideoczaty z najbliższymi. Dodatkowo, aby spotykać się z przyjaciółmi lub poznać nowych ludzi nie musisz wychodzić z domu. Dbaj o swoje przyjaźnie, bo kontakty towarzyskie pomagają w utrzymaniu dobrego samopoczucia.

Najlepsze akcesoria do Houseparty

Kiedy dużo czasu spędzasz w domu, zadbaj o to, aby było Ci w nim dobrze. Zobacz, jakie przedmioty sprawią, że w Twoich czterech ścianach zrobi się jeszcze przyjemniej. Z pewnością pomogą w tym:

  • Kieliszki do wina oraz szampana
  • Szkło koktajlowe
  • Świece zapachowe
  • Lampki cotton balls oraz girlandy świetlne
  • Wazony do kwiatów
  • Miseczki oraz talerze na przekąski
  • Kubki i filiżanki do kawy i herbaty
  • Poduszki dekoracyjne
  • Obrazy na ścianę

Obecnie home office, nauka w domu czy Houseparty stają się co raz bardziej popuralne. Ale pamiętaj, że kiedy całe Twoje życie toczy się w domu, stwórz go pięknym! Dlatego zarejestruj się za darmo na Westwing, a codziennie otrzymasz wskazówki i inspiracji, aby uczynić Twój dom oazą dobrej energii i samopoczucia.