Dłoń z kieliszkiem z którego wysypuje się brokat

Nowy Rok to nowa szansa na szczęście. Dotrzymanie noworocznych postanowień może zupełnie odmienić Twoje życie. Jednak z każdym, następnym dniem, zapał do ich realizacji spadnie. W styczniu zazwyczaj rośnie ilość wykupionych karnetów na siłownię i różnego rodzaju kursów. Koktajle dietetyczne i ogólnie zdrowe odźywianie się staje się bardziej popularne. Jednak, już miesiąc później wszystko wraca do normy i zdrowy styl życia kontynuują tylko Ci najbardziej zdeterminowani. Z naszego krótkiego poradnika, dowiesz się jakich błędów unikać, aby postanowienia noworoczne były konsekwentnie realizowane przez cały rok.

W jaki sposób tworzyć postanowienia noworoczne?

 1. Krok: Co jest dla Ciebie ważne?

  Najpierw zastanów się, co jest dla Ciebie szczególnie istotne w życiu? Rodzina i przyjaciele, finanse, zdrowie czy może związek? Zapisz te obszary życia, a następnie oceń je w skali od 1 do 10. 1 znaczy, że nie jesteś zadowolony z tej części Twojego życia, a 10, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Nie przejmuj się, jeżeli jest dużo do poprawy. Wszystko da się zmienić!

 2. Krok: Co chcesz poprawić?

  Wybierz obszary, na których Ci zależy i zapisz, co dokładnie chcesz zmienić. Czy chcesz schudnąć trzy kilogramy, spędzać więcej czasu z rodziną, wyremontować dom lub realizować się artystycznie? Zacznij od jednego z tych celów.

 3. Krok: Jak możesz to zrobić?

  Zastanów się, jak możesz zrealizować zamierzone cele. Jeżeli zależy Ci na przykład, żeby schudnąć, to zapisz się na siłownię, kup dużą ilość warzyw i owoców oraz znajdź trenera personalnego. Rozpisz plan działania na każdy tydzień. Najlepiej kup sobie kalendarz i wpisuj do niego wszystkie czynności związane z realizacją postanowienia noworocznego, które musisz wykonać w danym tygodniu. Jeżeli na przykład zapisałeś się na siłownię i masz miesięczny karnet, to szczegółowo zaplanuj sobie każdy trening i zapisz to w kalendarzu.

Jak się nie poddać przed osiągnięciem wymarzonego celu?

To trudne, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, żeby sobie to ułatwić. Pisaliśmy już o tym, że możesz sobie kupić kalendarz, ale możesz również zapisać swoje postanowienia noworoczne w pięknym zeszycie. Następnie zostaw go na biurku albo na stole kuchennym. Notatnik w marmurkowy lub kolorowy wzór sprawi nie tylko, że Twój dom będzie piękniejszy, ale również będzie Ci przypominał o celu, który masz zrealizować.

Równie skuteczna będzie zapisanie celu na karteczkach i przyczepienie ich do drucianej, metalowej tablicy, która będzie oryginalną ozdobą ściany. Dodatkiem do karteczek, mogą być zdjęcia przedstawiające cel, jaki chcesz osiągnąć. Może to być fotografia Twojej rodziny, sukienki, którą chcesz sobie kupić, gdy schudniesz lub wymarzonej kuchni. Codzienne oglądanie tych zdjęć, pozwoli Ci utrzymać wysoką motywację oraz wdrożyć dobre nawyki.

Jeżeli zdecydowałeś się chodzić na regularne treningi, to umieścić ubrania sportowe na stołku lub pufie. Rób to zawsze wieczorem, żeby rano już mieć je pod ręką i żeby przypominały Ci o ćwiczeniach. Dodatkowo, możesz zabrać ze sobą do pracy, torbę z rzeczami na trening. A po pracy, od razu pójść na zajęcia, bez wracania do domu. Najbardziej motywujące to będzie dla osób, które założyły sobie, że będą codziennie rano biegać albo wykonywać trening.

Kilka wskazówek, jak przyspieszyć realizację postanowień noworocznych

Aby postanowienia na Nowy Rok, nie zniknęły z Twojej głowy razem z nadejściem lutego, to warto skorzystać z naszych sprawdzonych porad. Znajdziesz je poniżej:

 1. Zrób sobie plan. Zaplanuj swój tygodniowy cel w poniedziałek. Mogą to być trzy zajęcia fitness, dwa miłe popołudnia z rodziną lub obecność na kursie ceramiki.
 2. Mów innym osobom o swoich celach. Możesz nawet umówić się z bliską osobą, że wyznaczy Ci, jakąś karę, jeżeli nie zrealizujesz tygodniowego planu. Może to być kara finansowa. Jednak na tyle wysoka, żeby naprawdę było Ci żal tych pieniędzy.
 3. Wyznacz sobie nagrodę. Dostaniesz ją, gdy osiągniesz swój cel. Dzięki temu nie tylko zwiększyć swoją motywację, ale również będzie Ci przyjemnie.
 4. Znajdź kogoś, kto ma te same postanowienia noworoczne. Osobę, która chodzi na te same zajęcia fitness, uczestnika kursu szycia lub przyjaciela, który również chce jeść zdrowiej. Robienie czegoś razem jest zawsze prostsze!

Dzięki naszym wskazówkom, łatwiej Ci będzie osiągnąć wymarzony cel. Czy nadal masz wątpliwości? Jeżeli tak, to pamiętaj o tym, że masz tylko jedno życie, w którym najważniejsze jest to, żebyś był szczęśliwy! Życzymy wielu sukcesów i dobrej zabawy!

P.S: Oczywiście możesz wysłać nasz artykuł do bliskiej osoby, aby zainspirować ją do realizacji jej postanowień noworocznych!