Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Zielone poduszki w odcieniu Greenery

Living Coral, ultrafiolet, każdego roku Pantone Color Institute wyznacza nowy kolorystyczny trend. W 2017 roku tytuł ten zdobyła zieleń o nazwie Greenery. Świeży, żółto-zielony odcień stał się kolorem roku Pantone i wtargnął do naszych wnętrz i szaf. Kolor Pantone 2017 symbolizuje nowy początek, wzrost i witalność. Coraz bardziej pragniemy równowagi w stresującym życiu i marzymy o powrocie do natury. Dla Twojego wnętrza kolor zielony jest po prostu idealny!

Jak wprowadzić akcenty zieleni do swojego domu

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników wnętrz — istnieje wiele sposobów na wprowadzenie świeżej zieleni do domu. Nie musisz wybierać wyłącznie farby w jasnozielonym kolorze, możesz także wykorzystać tkaniny, takie jak zielone aksamitne poszewki na poduszki lub szmaragdowy, kraciasty pled. Dzięki akcesoriom takim jak nowoczesny wazon kaktus lub piękna zastawa stołowa w kolorze roku Pantone 2017, możesz nadać swoim pomieszczeniom odrobinę szaleństwa i przybliżyć je do natury. Oczywiście ci, którzy mają odwagę, mogą także wykorzystać jasnozieloną farbą ścienną. Szczególnie małe pokoje, w których nie ma zbyt wiele światła, wydają się jaśniejsze i bardziej przestronne ze względu na zielony kolor ścian.

Zielone akcesoria domowe

Łóżko z kwiatową pościelą i zielonymi poszewkami na poduszki

Masz zielone światło! Oprócz jasnozielonych mebli i ścian we wszystkich możliwych odcieniach zieleni, będziesz potrzebować także stylowych dekoracji. W WestwingNow znajdziesz wszystko, o czym marzysz!

Przejrzyj naszą ekskluzywną ofertę wazonów, filiżanek i obrusów pasujących do trendu Greenery. Możesz także tworzyć ekscytujące kontrasty i harmonijne połączenia z innymi kolorami. Bądź kreatywny!

Czy wiesz, że żaden inny kolor nie posiada tak wielu różnorodnych odcieni jak zielony? Niezależnie, czy wybierzesz barwę liści z miętą, oliwkę z mchem czy modny kolor Pantone — to będzie zawsze strzał w dziesiątkę!

Mała wskazówka: jeśli łączysz akcesoria domowe w różnych odcieniach zieleni, wskazane jest, aby wykorzystywać różne wzory i motywy.

Nasze ulubione akcesoria w modnym odcieniu zieleni

Te kolory i materiały można łączyć z zielenią

Chociaż zieleń zapewnia niezbędną porcję świeżości, powinno się używać tego modnego koloru z umiarem. Aby zieleń nie zdominowała całego pokoju, zalecamy umiejętne wybranie akcentów kolorystycznych. Na tle ściany w kolorze jasnozielonym sprawdzi się sofa w kolorze zwykłej szarości lub beżu. Kolor Pantone 2017 pięknie kontrastuje w połączeniu z białym, naturalnym drewnem i lekkimi nutami cytrusowymi. Ta mieszanka pozwoli Ci wprowadzić do Twojego mieszkania wiosnę! Ponadto zieleń to popularny element w skandynawskim stylu wyposażenia, który podkreśla więź Skandynawów z naturą. Wybierz energetyczną zieleń, by odświeżyć swój dom! Ponieważ barwa ta odwołuje się do natury, do uzupełnienia aranżacji wybierz materiały takie jak drewno, rattan i wiklina. Zainwestuj w wełniane koce i puszyste poszewki na poduszki wykonane z lnu lub bawełny i przekonaj się, że zachwycają miękkością.

Inne modne kolory Pantone

Jako fan pięknych wnętrz z pewnością pokochasz greenery, a także ultrafiolet i Living Coral. Ten ostatni jest obecnym kolorem Pantone 2019 i podbija wnętrza oraz wybiegi. Amerykański instytut Pantone co roku wybiera modny kolor, już od ponad 20 lat. Teraz, po ultrafiolecie, czyli żywym fioletowym odcieniu 2018 roku, trendem stał się pomarańczowo-czerwony Living Coral. Kolor ten zwraca uwagę m.in. na znikające rafy koralowe, które są naturalnym środowiskiem dla milionów zwierząt morskich. To samo dotyczy trendu Greenery w 2017 roku. Od pewnego czasu w naszym społeczeństwie coraz bardziej skupiamy się na temacie odpowiedzialnego życia w zgodzie z naturą. Oczywiście kolor Pantone jest podstawą do stworzenia wnętrza w stylu eko!

Czy lubisz otaczać się przedmiotami, które dają Ci poczucie nowego początku i siły? Niech w Twoim wnętrzu pojawi się modny kolor Pantone — na przykład dzięki tapetom z botanicznymi wzorami, pasującym akcesoriom domowym lub świeżym roślinom, takim jak sukulenty, kaktusy lub monstery. Szybko zorientujesz się, że nie musisz aranżować swojego wnętrza na nowo, aby znalazło się w nim miejsce na odcień Greenery. Odkryj z nami nowy trend i wybierz pasujące meble i akcesoria na WestwingNow!