Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Taca i uchwyt na długopisy z różowej eko skóry płaszczki

Nie potrzebujesz prawdziwej skóry ani prawdziwego futra, aby stworzyć luksusową aranżację wnętrza. Co w wypadku, jeśli nie chcesz zrezygnować z atmosfery, którą daje naturalna skóra? Wybierz ekoskórę, która doskonale przypomina tę naturalną. Dzięki swemu niezwykłemu wyglądowi, ekoskóra wprowadzi do Twojego wnętrza ekskluzywną atmosferę. Dzięki wyrazistym elementom o wyglądzie skóry możesz stworzyć wnętrze, które przyciąga wzrok — a jednocześnie jest ekologiczne.

Ekoskóra: charakterystyka materiału

Ekoskóra na rynku jest znana pod wieloma określeniami, między innymi: skaj, derma czy sztuczna skóra. Sztuczna skóra jest często wykonana z miękkiego PVC lub poliuretanu. Te dwa materiały bardzo dobrze wizualnie imitują naturalną skórę. A do tego, pod względem wyglądu i dotyku najczęściej trudno ją odróżnić od prawdziwej skóry.

Dzięki swoim wizualnym zaletom, ekoskóra jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą wykorzystać skórzane meble i dodatki, ale też zależącym na traktowaniu zwierząt.

Ekoskóry: zalety

Dobra wiadomość: ekoskóra jest postrzegana zarówno jako współczesny trend, jak i element vintage. Ponadto produkty wykonane ze sztucznej skóry są ekologiczne i nie przyczynają się do cierpienia zwierząt. A co najlepsze, dobrze wykonanej imitacji skóry właściwie nie można odróżnić od tej prawdziwej! Ekoskóra jest również bardziej odporna na zniekształcenia i uszkodzenia mechaniczne.

Ponadto meble i akcesoria domowe wykonane z imitacji skóry można łatwo czyścić, często nawet w pralce. Nic dziwnego, że meble i dekoracje wykonywane ze sztucznej skóry są tak popularne! Co więcej, to także tańsza alternatywa dla produktów z naturalnej skóry, które osiągają bardzo wysokie ceny.

Wady ekoskóry

Jak każdy materiał, ekoskóra ma wiele zalet, ale również mankamenty. Jednym z nich jest gorsze odprowadzanie wilgoci z materiału, przez co na tkanine mogą powstawać plamy. Do tego, ekoskóra szybciej się nagrzewa w porównaniu do jej naturalnego odpowiednika.

Różnice pomiędzy skórą a ekoskórą

Pierwszą i najważniejszą różnicą między tymi tkaninami jest sposób jej produkcji. Jak już wiesz, ekoskóra jest produkowana z syntentycznych materiałów. Z kolei, skóra jest produktem naturalnym. Materiały te różnią się od siebie kilkom innymi cechami, takimi jak: grubość, połyskiem czy strukturą.

  • Szutczna skóra jest zazwyczaj nanoszona na włókno. Jednak ekoskóra jest cieńsza w porównaniu do jej naturalnego odpowiednika.
  • Oddychalność oraz przepuszczalność pary wodnej przez ekoskórę jest nieco gorsza niż w przypadku skóry.
  • Te materiały również inaczej reagują na ogień. Skóra przy podpalniu staje się twardsza i kurczy się, natomiast jej ekologiczna imitacja topi się, jednocześnie wydzielając charakterystyczny zapach.
  • Ekoskóra posiada wyższą odporność na zadrapania.

Aranżacja z ekoskóry w roli głównej

Szary fotel na biegunach, obok stolik pomocniczy ze złotymi dekoracjami

Skórzane meble, a nawet ich wykończenia dodają wnętrzom elegancji i kojarzą się z luksusem. Dlatego ten materiał można wykorzystać podczas urządzania wnętrz w stylu glamour.

Ten rodzaj materiału będzie równie dobrze wyglądał w pomieszczeniach industrialnych. Takie surowe aranżacje lubią chłodnie wyglądające połączenia. Bo udane połączenie materiałów w stylu industrialnym łączy wszystkie tworzywa bez większego wysiłku i tworzy harmonijną całość.

Fotele, sofy, ramki do zdjęć i inne dodatki zyskują stylowy charakter dzięki użyciu ekoskóry. W końcu każdy chce przejść na zieloną stronę mocy! Daj się naszą różnorodnością produktów!

Egzotyczna odmiana ekoskóry

  • Skóra płaszczki to rzadki i wyjątkowy materiał. Dla wszystkich miłośników wnętrz, meble imitujące skórę płaszczki będą strzałem w dziesiątkę. 
  • Takie elementy imitujące prawdziwą skórę są wyjątkowe, egzotyczne i ekskluzywne.
  • Oprócz szlachetnego i wyjątkowego wyglądu, sztuczna skóra w modnym stylu jest solidnym i wytrzymałym materiałem.
  • Rozróżnia się dwa rodzaje takiej skóry: szerszą i długą oraz wąską. Takie imitacje są egzotycznymi rarytasami, które również mogą być wspaniale wkomponowane w aranżację Twojego domu.

Akcesoria i meble wykonane z ekoskóry

Pudełka z szarej i różowej eko skóry

Płaszczki poruszają się po morskich głębinach swoimi płynnymi ruchami — to niezwykle fascynujący i bardzo magiczny widok! Właśnie ta egzotyczna aura spowija nasze domowe akcesoria imitujące skórę płaszczki. Opakowania na tablety, pudełka do przechowywania lub ramki do zdjęć w delikatnych kolorach, takich jak różowy lub żółty, wprowadzają ekstrawagancję do domu w szczególnie stylowy sposób. Imitacja skóry płaszczki charakteryzuje się wysoką elastycznością, dzięki czemu jest ona odporna na trudne warunki pogodowe i warunki użytkowania. Dzięki temu materiał ten staje się coraz bardziej popularny w wykończeniu wnętrz.

Szukasz inspiracji na wykorzystanie innych, modnych materiałów? Sprawdź nasze pomysły na:

Poszukaj pięknych przedmiotów z ekoskóry na Westwing. Zarejestruj się, by nie przegapić naszych najlepszych ofert oraz promocji, dzięki którym stworzysz swój piękny dom!