Wazon z przydymionego szkła Echassé z trawą pampasową przy czarnej konsoli

Przydymione szkło inspirowane jest latami 60. i 70. i aktualnie staje się coraz bardziej popularne. W procesie wypalania szkło zostaje wzbogacone tlenkami metali i zmienia kolor. Taka wersja szkła jest obecnie uważana za nowy trend i cieszy się dużym zainteresowaniem. Z przydymionego szkła są tworzone piękne akcesoria domowe, lampy i meble. Szczególnie popularne są na przykład lampy wiszące lub stoły. 

Kolorowe tworzy tajemniczą aurę z odrobiną luksusu i blasku. Daje wrażenie ekskluzywności i dobrze komponuje się z błyszczącymi metalami, takimi jak miedź lub mosiądz. Szklanki z przydymionego szkła ozdobią każdą aranżację stołu, nie tylko na specjalne okazje. 

Czym dokładnie jest przydymione szkło?

Ten materiał przeżywa odrodzenie, szczególnie w przypadku lamp. Już w latach 70. było ono niezwykle popularne. Teraz ten trend ten powraca w wielkim stylu. Jak sama nazwa wskazuje, przydymione szkło jest półprzezroczystym szkłem z dodatkiem koloru. Im grubsza ścianka, tym ciemniejszy staje się szarawy odcień. To określienie odnosi się zatem do wyglądu, a nie do metody produkcji.

Zalety przydymionego szkła

 1. Odcienie szarości

  Lampy z przydymionego szkła cenimy za to, że nie oślepiają i nie wydają się zbyt jasne. Pod wpływem ciepła przezroczysty materiał otrzymuje opalizującą warstwę, przez którą przenika przefiltrowane światło.

 2. Styl industrialny spotyka się z klasyką

  Nadaj lekkości swojemu wnętrzu dzięki temu specjalnemu rodzajowi szkła! Kolorowe szkło natychmiast wprowadza do Twojej aranżacji przytulny, domowy klimat. Ten modny materiał ma urok lat 70. 

 3. Wielozadaniowość

  Przydymione szkło dobrze kontrastuje z innymi modnymi materiałami takimi jak aksamit, drewno lub sztruks.

Akcesoria domowe i meble wykonane z przydymionego szkła

Czarny okrągły stół z kulistą szklaną lampą wiszącą i czerwonym szklanym wazonem z suszkami

Blat z przydymionego szkła, talerze, a nawet klosze lamp — te wszystkie elementy możesz wprowadzić do swojego wnętrza! Co najlepsze, sprawdzą się w każdym stylu wyposażenia. Ten rodzaj szkła tworzy wyrazistą aranżację, której nie brak nowoczesnego akcentu. Nawet takie dodatki jak stylowe lustra z przydymionego szkła lub wazon sprawiają, że Twoje cztery ściany nabierają elegancji!

Nawet po wyłączeniu, lampa z przyciemnianego szkła prezentuje się imponująco i będzie modnym dodatkiem. Szczególnie dobrze pasuje do niej żarówka LED w modnym stylu retro. Stwórz harmonijną całość, dodając różne modele wazonów z kolorowego szkła.

Aranżacja z przydymionym szkłem— nasze 3 najlepsze pomysły

Szklanka i karafka z przydymionego szkła na czarnym drewnianym stoliku nocnym z srebrną lampą stołową
 1. Przydymione szkło dobrze łączy się z metalami takimi jak mosiądz lub miedź. Świetnie pasuje także do stylu skandynawskiego, który uwielbia organiczne kształty. Sprawdzi się również w połączeniu ze stylem industrialnym, któremu nada lekkość.
 2. Naturalne materiały, takie jak rattan i korek, dobrze uzupełniają czysty styl przydymionego szkła. W wazonie z barwionego szkła, umieszczonego na stole z ciemnego drewna, umieść proste kwiaty lub gałęzie. 
 3. Niech w Twojej aranżacji nie zabraknie klasyki: stolika w całości wykonanego z przydymionego szkła! W połączeniu z puszystym dywanem i sofą wykonaną z aksamitu prezentuje się znakomicie.