Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Wazon z przydymionego szkła Echassé z trawą pampasową przy czarnej konsoli

Przydymione szkło inspirowane jest latami 60. i 70. i aktualnie staje się coraz bardziej popularne. W procesie wypalania szkło zostaje wzbogacone tlenkami metali i zmienia kolor. Taka wersja szkła jest obecnie uważana za nowy trend i cieszy się dużym zainteresowaniem. Z przydymionego szkła są tworzone piękne akcesoria domowe, lampy i meble. Szczególnie popularne są na przykład lampy wiszące lub stoły. Dowiesz się, czym jest przydymione szkło oraz jakie dekoracje znajdziesz z tego materiału.

Czym dokładnie jest przydymione szkło?

Jak sama nazwa wskazuje, przydymione szkło jest półprzezroczystym szkłem z dodatkiem koloru. Im grubsza ścianka, tym ciemniejszy staje się szarawy odcień. To określienie odnosi się zatem do wyglądu, a nie do metody produkcji.

A co najlepsze, ten materiał przeżywa odrodzenie, szczególnie w przypadku lamp. Już w latach 70. było ono niezwykle popularne, na równi z meblami z plexi czy plecionką wiedeńską. Teraz te wszystkie modne materiały powracają w wielkim stylu.

Akcesoria domowe i meble wykonane z przydymionego szkła

Ten rodzaj szkła tworzy wyrazistą aranżację, której nie brak nowoczesnego akcentu. Dlatego, blat z przydymionego szkła, talerze, a nawet klosze lamp — te wszystkie elementy możesz wprowadzić do swojego wnętrza! Co najlepsze, sprawdzą się w każdym stylu wyposażenia. Nawet takie dodatki jak stylowe lustra z przydymionego szkła lub wazon sprawiają, że Twoje cztery ściany nabierają elegancji!

Kolorowe szklanki z przydymionego szkła ozdobią każdą aranżację stołu, nie tylko na specjalne okazje. Daje wrażenie ekskluzywności i dobrze komponuje się z błyszczącymi metalami, takimi jak miedź lub mosiądz.

Nawet po wyłączeniu, lampa z przyciemnianego szkła prezentuje się imponująco i będzie modnym dodatkiem. Spójną aranżację wnętrza salonu czy sypialni stworzysz, dodając różne modele wazonów z kolorowego szkła.

Również w aranżacji balkonu czy przydomowego tarasu przydymione szkło, sprawdzi się doskonale. Na swoim stoliku kawowym postaw zestaw małych świeczników wykonanych z przydymionego szkła. Barwę świeczników warto wybrać nieco mniejszą niż kolor drewna, z którego wykonany jest mebel. Dzięki miękkiemu światłu świec, każdy letnie wieczór będzie wyjątkowy!

Zalety przydymionego szkła

 1. Odcienie szarości

  Lampy z przydymionego szkła cenimy za to, że nie oślepiają i nie wydają się zbyt jasne. Pod wpływem ciepła przezroczysty materiał otrzymuje opalizującą warstwę, przez którą przenika przefiltrowane światło.
 2. Styl industrialny spotyka się z klasyką

  Nadaj lekkości swojemu wnętrzu dzięki temu specjalnemu rodzajowi szkła! Kolorowe szkło natychmiast wprowadza do Twojej aranżacji przytulny, domowy klimat. Ten modny materiał ma urok lat 70. 
 3. Wielozadaniowość

  Przydymione szkło dobrze kontrastuje z innymi modnymi materiałami takimi jak aksamit, drewno lub sztruks.

Zastanawiasz się, jak wprowadzić dodatki z przydymionego szkła do wnętrz? Poniżej, przedstawiamy Ci nasze 4 ulubione aranżacje!

Aranżacja z przydymionym szkłem— nasze 4 najlepsze pomysły

Szklanka i karafka z przydymionego szkła na czarnym drewnianym stoliku nocnym z srebrną lampą stołową
 1. Przydymione szkło dobrze łączy się z metalami takimi jak mosiądz lub miedź. Świetnie pasuje także do stylu skandynawskiego, który uwielbia organiczne kształty i naturalne tkaniny.
 2. Przydymione szkoło sprawdzi się również w połączeniu ze stylem industrialnym, któremu nada lekkość.
 3. Naturalne materiały, takie jak rattan i korek, dobrze uzupełniają czysty styl przydymionego szkła. W wazonie z barwionego szkła, umieszczonego na stole z ciemnego drewna, umieść proste kwiaty lub gałęzie. 
 4. Niech w Twojej aranżacji nie zabraknie klasyki: stolika w całości wykonanego z przydymionego szkła! W połączeniu z puszystym dywanem i sofą wykonaną z aksamitu prezentuje się znakomicie.

Sprawdź nasze pomysły na modne materiały!

Poszukaj pięknych przedmiotów z przydymionego szkła na Westwing. Zarejestruj się, by nie przegapić naszych najlepszych ofert oraz promocji, dzięki którym stworzysz swój piękny dom!