Kup najlepsze marki do -70%

Kup najlepsze marki do -70%

Szary koc z wełny alpaki w koszyku z poduszką

Dawniej jedwab oraz kaszmir były najmodniejszymi materiałami. Obecnie, wełna z alpaki jest w trendach! Ten rodzaj wełny to najmodniejszy materiał na puszyste koce i poduszki. Równie popularna jak klasyczna wełna z alpaki, jest wełna baby alpaca. O tym materiale jest naprawdę głośno! W Twoim domu również nie może zabraknąć produktów z wełny z alpaki! Ten wysokiej jakości naturalny, oddychający materiał ma mnóstwo zalet. Wykazuje właściwości rozgrzewające i dodatkowo świetnie wpływa na kondycję skóry. Pozwól naszym ekspertom, zainspirować Cię tym materiałowym trendem!

Czym jest alpaka?

Wełna z alpaki, podobnie jak kaszmir i moher, to jeden z najwyższej jakości materiałów naturalnych na świecie, wykonany z futra alpaki z Andów. Nic dziwnego, że wełna alpaki jest taka modna! Delikatne futro małych alpak z Ameryki Południowej jest niezwykle puszyste. Alpaki strzyże się raz do roku. Około połowa uzyskanej wełny z alpaki doskonale nadaje się do dalszej obróbki – przetwarza się ją na miękkie tekstylia domowe, koce oraz szaliki.

Wełna z alpaki ma wiele do zaoferowania! Dzięki swoim unikalnym właściwościom ten materiał reguluje ciepło i jest antyalergiczny. Te zalety można znaleźć na metkach najwyższych jakościowo produktów, takich jak pościele, czy koce wykonane z wełny z alpaki. 

Wełna z alpaki vs. wełna baby alpaka: czym się różnią

Istnieją różne odmiany wełny z alpaki. Wyróżnia się wełnę z alpaki pochodzącą od dorosłych zwierząt oraz wełnę baby alpaka pochodzącą od młodych zwierząt. Wyjaśniamy, na czym polegają różnice między tymi dwoma materiałami oraz podpowiadamy, jak je odróżnić.

  1. Wełna baby alpaka

    Wełna o maksymalnej grubości włókien wynoszącej 23 mikrony, jest bardzo miękka i przyjemna dla skóry. To znacznie delikatniejszy materiał niż klasyczna wełna z alpaki, pozyskiwana z futra dorosłego zwierzęcia. Podobnie jak w przypadku klasycznej wełny z alpaki, włókna tego materiału są puste wewnątrz, dzięki czemu zachwycają swoimi wyjątkowymi właściwościami termicznymi. Tekstylia wykonane z wełny baby alpaca doskonale sprawdzą się zarówno latem, jak i zimą. 

  2. Klasyczna wełna z alpaki

    Grubość włókien klasycznej wełny z alpaki wynosi około 30 mikronów. Naturalny połysk tego materiału sprawia, że wełna z alpaki jest naprawdę pożądana. Ten wysokiej jakości materiał przekonuje entuzjastów stylowych tekstyliów swoimi licznymi pozytywnymi właściwościami. Czy wiesz, że koc wykonany z klasycznej wełny z alpaki jest aż pięć razy cieplejszy, niż model wykonany z wełny owczej? To dlatego, że wełna z alpaki składa się z wielu pustych w środku włókien, dzięki czemu ten materiał utrzymuje temperaturę ciała na stałym poziomie. 

Zaproś alpaki do swojego domu – dekoracje przy użyciu wełny baby alpaka

Beżowy fotel z kocem z wełny alpaki  jasnym pokoju

Entuzjaści trendów wyposażenia wnętrz wprost uwielbiają miękki materiał wełny z alpaki. Ponadto produkty z tego materiału są łatwe w pielęgnacji. W mgnieniu oka wyczyścisz je w letniej wodzie przy użyciu łagodnego szamponu. Dodatkowo, produkty wykonane z wełny z alpaki należy regularnie wietrzyć. W ten sposób z łatwością odświeżysz ulubiony koc. Wspaniałe właściwości tej wełny sprawiają, że koc wykonany z wełny alpaki jest nie tylko stylowy i modny, ale również cudownie ogrzewającym materiałem, który wręcz musi znaleźć się w Twoim domu! Miękkość koców, poduszek i innych tekstyliów wykonanych z tego rodzaju wełny jest porównywalna do kaszmiru. 

To jest modne: Stwórz dekorację przy użyciu figurek dekoracyjnych alpaki zestawionych z tekstyliami wykonanymi z wełny z alpaki. W ten sposób w swoim wnętrzu zapewnisz harmonijny obraz całościowy!

Kup wełnę z alpaki – najmodniejsze trendy tego sezonu

Przekonaliśmy Cię, że wełna z alpaki to jest to, czego potrzebujesz? Doskonały wybór! Wybierz dekoracje zgodne z najnowszymi trendami tego sezonu. W naszym sklepie internetowym WestwingNow znajdziesz najmodniejsze produkty wykonane z tego materiału. Nasi eksperci od aranżacji wnętrz starannie wyselekcjonowali dla Ciebie najpiękniejsze tekstylia wykonane z wełny z alpaki. Daj się uwieść trendowi alpaki i sprawdź nasz ekskluzywny asortyment! W szczególności polecamy koc z wełny z alpaki, wykonany z przyjemnie miękkiego materiału. Rozkoszuj się luksusem i przemień swój dom w stylową oazę spokoju przy użyciu wełny z alpaki!