Zwrot gratis
100-dniowe prawo zwrotu
Kilka biało-niebieskich wazonów z pokrywką w stylu chińskim, w różnych kształtach i rozmiarach.

Czy to z pokrywką, czy bez – wazony są zawsze dobrym wyborem w aranżacji wnętrza. Dzięki nim kwiaty prezentują się naprawdę elegancko. Również bez kwiatów, wazony w stylu chińskim można pięknie wkomponować do wnętrza w każdym stylu. Nasi eksperci od aranżacji wnętrz sprawdzili najnowsze trendy i na tej podstawie przygotowali dla Ciebie najlepsze pomysły na stworzenie dekoracji przy ich użyciu. Pokażemy Ci, które wazony w stylu chińskim sprawdzą się w stylu wyposażenia Twojego domu. Jeśli chcesz, możesz wybrać antyczne lub nowoczesne modele, wszystkie z nich świetnie prezentują się w czterech ścianach. Odkryj najnowszy trend – wazon z pokrywką w chińskim stylu, które efektownie prezentują się jako dekoracja stołu lub ławy.

Dzisiejszy bohater: wazon z pokrywką

Wazon z pokrywką niewątpliwie stanowi szlachetny akcent w Twoim mieszkaniu. Jego pękaty kształt prezentują się naprawdę świetnie. W Chinach wykorzystuje się go nie tylko do stworzenia efektownej dekoracji. Sprawdza się również do przechowywania produktów, na przykład w kuchni. Dzięki temu naczynie w stylu chińskim nie tylko cieszy oko, ale jest również bardzo praktyczne. Wazony z pokrywką są naprawdę unikatowe. Są o wiele bardziej ozdobne niż typowe wazony. Zwłaszcza wśród posiadaczy dużych domów, ten trend cieszył się od zawsze dużą popularnością. Naczynia ozdobne często umieszcza się parami przy kominku, z jego lewej i prawej strony.

Zbliżenie na kredens z wazonami z pokrywką w kolorze czarnym i niebieskim

Jakie kształty, wzory i kolory wybrać

Charakterystyczne chińskie wazony z pokrywką występują w kolorze biało-niebieskim i zdobią je wyszukane, ręcznie malowane wzory. Bardzo często można na nich zauważyć wzory kwiatowe, motywy smoków lub abstrakcyjne dzieła sztuki. Wiele tego rodzaju dekoracji występuje w klasycznej biało-niebieskiej formie. Eksperci od aranżacji wnętrz nazywają to chińskim niebieskim malarstwem.

Wazon z pokrywką występują również w nowoczesnej formie i wzornictwie. Na stylową dekorację pokoju, najczęściej wybiera się te z pokrywką, wykonane z porcelany lub ceramiki. Jednak porcelanowe wazony są szczególnie modne – oddają jakość i charakter chińskich wazonów. Niezależnie z jakiego materiału będą wykonane, w każdej formie zdecydowanie zwrócą uwagę umieszczone na przykład na kredensie w salonie.

Chcesz wprowadzić do wnętrza nowoczesny i luksusowy nastrój? Naczynie ze złotymi detalami umieszczone na stoliku do kawy lub na kredensie nada szczególnego charakteru wyposażeniu wnętrza Twojego domu.

Stwórz efektowną dekorację przy użyciu wazonów z pokrywką

Niezależnie od tego, czy wykorzystasz wazon z pokrywką wyłącznie jako dekorację, czy też jako praktyczny pojemnik do przechowywania w kuchni – na pewno przyciągnie wzrok! Ten wspaniały trend przeżywa prawdziwy renesans. Nadaj stylowego charakteru swoim czterem ścianom i ustaw wazon z pokrywką na komodzie w strefie wejściowej do domu. Zaprezentuje się szczególnie dobrze w połączeniu z innymi wazonami. Upewnij się jednak, że taka dekoracja nie jest zbyt nachalna. Wybierz jeden kolor i stwórz kompozycję z wazonów w odcieniach z konkretnej palety barw. Również w przypadku materiału, z którego jest wykonany, upewnij się, że nie przesadziłeś – zestaw ze sobą wazony o maksymalnie dwóch różnych materiałach użytych do ich wykonania.

3 powody, dla których warto wybrać naczynie w chińskim stylu

  • Po pierwsze: Dziś możesz umieścić w nim świeże kwiaty, a jutro przyprawy! Wazony z pokrywką inspirują swoją wszechstronnością. Jeśli nie masz aktualnie pod ręką żadnych kwiatów, wykorzystaj wazon z pokrywką jako pojemnik, na co tylko zechcesz. Co za praktyczny trend!
  • Po drugie: Niech żyje prostota! Zestaw biało-niebieski wazon z minimalistycznym stylem wyposażenia wnętrza. Choć taki wazon na pierwszy rzut oka może prezentować się nieco dziwnie, jednak dostrzeżesz jego urok!
  • Po trzecie: To ponadczasowy przedmiot dekoracyjny, który po prostu jest klasycznym trendem! Kupując wazon z pokrywką stworzysz niebanalną aranżację w swoich czterech ścianach. Co więcej, będziesz się nią cieszyć przez długie lata!