Dostęp do najlepszych marek do 70% taniej

Drewinany nocny stolik z wazone z gałęźmi, plecione kosze i łózko

Trend lagom sprawi, że wreszcie wprowadzisz skandynawski styl aranżacji wnętrz do własnego domu. Nie za dużo, nie za mało, a w sam raz – coś Ci to mówi? To typowe szwedzkie rozwiązanie, które charakteryzuje ten trend. Po duńskiej filozofii szczęścia hygge nadszedł czas na szwedzkie lagom! Czy można nazwać to nowym obliczem hygge? Niekoniecznie! Już tłumaczymy, o co w tym wszystkim chodzi.

Co oznacza lagom? 

Słowo „lagom” w języku polskim tłumaczy się, jako… „lagom”. To nie żart! Niestety nie mamy polskiego odpowiednika, dlatego już spieszymy z wytłumaczeniem. Jest to optymalny styl życia, w którym zachodzi równowaga między dawaniem, a braniem oraz między indywidualnością, a grupową dynamiką. To zrównoważone szwedzkie podejście do życia, które opiera się na zachowaniu złotego środka. Ten skandynawski trend odzwierciedla wewnętrzną równowagę i porządek.  

Nadaj harmonii swojemu życiu, zgodnie z tym trendem. W ten sposób osiągniesz wewnętrzną satysfakcję! Jednocześnie lagom sugeruje odejście od pragnienia czegoś więcej. To, co posiadamy jest wystarczające do szczęścia!

Cechy charakterystyczne trendu lagom

Co lagom wnosi do Twojego domu? Tak jak już wspomnieliśmy wcześniej: ani nie za dużo, ani nie za mało. Jednak czasami z trudem przychodzi nam znalezienie złotego środka. To, co dla jednych stanowi już zbyt wiele, dla drugich jest wystarczające. To nowy trend, który skupia się na zdrowym podejściu do życia – świadomego życia, które sprowadza się do istotnych kwestii. 

Jeśli chcesz zaaranżować wnętrze Twojego domu zgodnie z tym trendem, unikaj nadmiaru. Dotyczy to zarówno mebli, dekoracji, jak i kolorów. 

Stoliki boczne i akcesoria charakterystyczne dla trendu lagom

Jak umeblować mieszkanie zgodnie z trendem lagom?

Jeśli chcesz odpowiednio umeblować mieszkanie, zgodnie ze szwedzkim trendem, polecamy skorzystać z naszych wskazówek dotyczących wyposażenia wnętrz:

  • Porada 1: W większości przypadków powinieneś skupić się na neutralnych i stonowanych barwach, takich jak biel, szarości i naturalne odcienie. Nie zapomnij o naturalnych materiałach! Oczywiście możesz zestawić je z kolorowymi, przyciągającymi wzrok elementami dekoracyjnym – po prostu nie przesadź!
  • Porada 2: Unikaj przesadnego minimalizmu. Aranżacja zgodna z trendem lagom nie oznacza wcale, że Twój dom powinien być tak minimalistyczny, jak to tylko możliwe. Wręcz przeciwnie – ten szwedzki trend oznacza harmonię i wzajemne uzupełnianie się, co powinieneś przenieść do wyposażenia wnętrza swojego domu.
  • Porada 3: Unikaj również nadmiaru! Pewnie szybko zorientujesz się, że znalezienie złotego środka nie jest dziecinnie proste. Ale pamiętaj: praktyka czyni mistrza!
  • Porada 4: Jedną z najważniejszych dla Szwedów zasad aranżacji wnętrz jest fakt, że dom powinien być nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny. Zgodnie z lagom, oba te aspekty nie wykluczają się, lecz stanowią wzajemne uzupełnienie.
  • Porada 5: Postaw na funkcjonalne i eleganckie akcesoria! Wybierz ponadczasowe, klasyczne rozwiązania, które posłużą Ci na długie lata. Inwestycja w takie meble i artykuły dekoracyjne z pewnością Ci się zwróci! 
  • Porada 6: Przejrzyste, liniowe kształty to doskonała podstawa wyposażenia wnętrza w trendzie lagom, którą z łatwością uzupełnisz dopasowanymi dodatkami. Szczególnie polecamy stylowe rośliny domowe lub robiące wrażenie aranżacje ścian.
  • Porada 7: Zbyt błyszczące style oraz zbyt pstrokate wzory są zakazane! Ważne jest, abyś zapewnił sobie uczucie komfortu we własnych czterech ścianach.
  • Porada 8: Naturalne i zrównoważone materiały to klucz do sukcesu podczas aranżacji wnętrz w trendzie lagom. Wybierz meble, które posłużą Ci przez lata. Ponadczasowe klasyki, które zawsze prezentują się doskonale, to najlepszy wybór! 

Zainspiruj się lagom – lampy w stylu skandynawskim i szwedzkie trendy dekoracyjne

W WestwingNow znajdziesz wszystkie rodzaje elementów wyposażenia wnętrz, dzięki którym stworzysz aranżację zgodną z tym trendem. Niezależnie, czy wybierzesz lampy w stylu skandynawskim, czy meble wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno – w mgnieniu oka stworzysz harmonijną atmosferę. Pozwól nam Cię zainspirować i znajdź swoje ulubione produkty do aranżacji wnętrza zgodnie z trendem lagom. 

Wprowadź lagom do swojego domu! Postaw na minimalizm, przytulność oraz równowagę między tym, co stare, a tym, co nowe!