Jak urządzić biuro?

Jak urządzić biuro?

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Jak urządzić biuro?-poradnik Westwing

Biuro to miejsce, w którym wiele osób spędza znaczną część dnia. Z tego powodu powinno być ono pomieszczeniem funkcjonalnym, zapewniającym komfort pracy, ale także estetycznym i przyjemnym. Z roku na rok coraz modniejsze i bardziej powszechne staje się również wykonywanie zawodowych obowiązków w domu, więc tam także warto wygospodarować nieco przestrzeni do pracy. Jak urządzić domowe biuro? Jak zaaranżować przestrzeń w wynajmowanym biurowcu? Podpowiadamy!

Jak urządzić biuro — pozytywna energia

Wiele osób przywiązuje wagę nie tylko do estetycznych walorów wystroju wnętrza, ale również tak zwanej „pozytywnej energii”. Jeżeli zależy nam, aby w biurze zawsze panowała przyjazna atmosfera, można skorzystać z porad filozofii feng shui. Zgodnie z jej zaleceniami w pomieszczeniach przeznaczonych do pracy należy unikać elementów, które blokują prawidłowy przepływ energii — na przykład słupów, ścianek działowych i przepierzeń. Biurka powinny być ustawione tak, aby pracownicy mieli za plecami ścianę, a jednocześnie byli zwróceni twarzą do drzwi. Elementy niesprzyjające w postaci „zatrutych strzał” można zneutralizować na przykład dzięki odpowiedniemu ustawieniu roślin. Z zasad feng shui w pracy warto skorzystać również planując rozmieszczenie przedmiotów na biurku.

jak urządzić biuro

Jak urządzić biuro — twórczy potencjał

Najlepszym sposobem na stworzenie przyjaznej przestrzeni do pracy jest zasięgnięcie opinii samych pracowników. W dużym biurze, składającym się z kilkunastu pomieszczeń, ciekawą propozycją może być ogłoszenie konkursu na najciekawszą aranżację pokoju. Zasady są proste: każdy zespół otrzymuje taką samą kwotę pieniędzy i przeznacza ją na wybór odpowiednich mebli i akcesoriów do stworzenia aranżacji w wybranym stylu. Dzięki temu pracownicy mają szansę samodzielnie kształtować wygląd otoczenia, w którym pracują. Wspólne malowanie ścian i montowanie mebli to także doskonała okazja do integracji zespołu. Styl marynistyczny, prowansalski, a może nowoczesny minimalizm? Każdy może wyrazić siebie i stworzyć inspirującą i efektowną aranżację!

jak urządzić biuro

Jak urządzić biuro — szczypta indywidualizmu

Zdecydowanie przyjemniej pracuje się w miejscu, w którym każdy ma okazję zaakcentować nieco swoją obecność. W aranżacji biura powinny znaleźć się motywy nawiązujące do zainteresowań pracowników, ich hobby lub ulubionych form spędzania czasu. Tu z pomocą przychodzą fototapety. Umieszczone na nich zdjęcia mogą przedstawiać wymarzone miejsce wakacji, ulubione zwierzęta lub panoramy rodzinnych miast. Efektowne fotografie sprawiają, że przestrzeń zyskuje bardziej indywidualny charakter, a jednocześnie prezentuje się elegancko i niebanalnie. Duży potencjał aranżacyjny tkwi również w ramkach na zdjęcia. Oryginalna kompozycja z ramek w różnych kształtach i kolorach, to świetny sposób na nadanie wnętrzu nieco bardziej dynamicznego wyglądu!

jak urządzić biuro

Jak urządzić domowe biuro? Praktyczne porady

Współcześnie wiele firm umożliwia swoim pracownikom wykonywanie obowiązków z domu. Na takie rozwiązanie decydują się również osoby prowadzące własną działalność oraz wykonujące tzw. wolne zawody. W ich przypadku świetnym wyjściem jest urządzenie biura w domu. Jak to zrobić?

  • Idealną sytuacją jest przeznaczenie na domowe biuro oddzielnego pomieszczenia, lecz nie zawsze jest to możliwe. Wówczas przestrzeń do pracy najlepiej wygospodarować w największym i najbardziej słonecznym pokoju, np. salonie.

jak urządzić domowe biuro

  • Podstawą domowego biura są oczywiście meble. Koniecznym elementem jest solidne i trwałe biurko, wygodne krzesło (najlepiej z podłokietnikami oraz regulowaną wysokością), a także regały lub szafki na dokumenty.
  • Zastanawiając się, jak urządzić domowe biuro, nie można zapominać o dostępności światła dziennego. Biurko najlepiej jest postawić blisko okna, a także wyposażyć w niewielką lampkę, która umożliwi pracę wieczorami.

jak urządzić domowe biuro

  • Miejsce do pracy należy wygospodarować w pobliżu gniazdek elektrycznych, aby można było w łatwy sposób podłączyć do źródła zasilania komputer, drukarkę lub telefon.

Przyjazne otoczenie pozytywnie wpływa na atmosferę w pracy i sprawia, że przebiega ona znacznie bardziej efektywnie. Warto przełamać utarte schematy i sięgnąć po innowacyjne rozwiązania, które sprawią, że biuro zyska niepowtarzalną i wyjątkową oprawę!