Kalendarz na biurko

Kalendarz na biurko

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Kalendarz na biurko-poradnik Westwing

Od 1582 roku prawie cały świat posługuje się kalendarzem gregoriańskim, który umownie dzieli czas na lata, miesiące i dni. Żeby łatwiej było wyznaczać datę, ludzie zaczęli stosować notatniki, które zostały nazwane kalendarzami. Dziś terminarz ma wiele rodzajów: od ściennych do kieszonkowych. Wśród nich warto wyróżnić kalendarz na biurko.

Kalendarz na biurko może przydać się zarówno w przestrzeni firmowej, jak i domowej. Będzie zawsze pod ręką i w zasięgu wzroku, dlatego zanotowane w nim informacje nie umkną. Podpowiadamy, jaki kalendarz na biurko będzie najlepszy.

Tradycyjny kalendarz na biurko

Tradycyjny, papierowy kalendarz na biurko może mieć dwa rodzaje:

  • Tygodniowy — na każdej stronie ma wypisane wszystkie dni tygodnia i przypadające wówczas daty. Pod każdą datą znajduje się miejsce na notatki.
  • Dzienny — każda strona dziennego kalendarza na biurko jest poświęcona na inny dzień.

Taki kalendarz to doskonała propozycja dla osób, które pracują przy biurku i mają wiele do zapamiętania. Kalendarz na biurko pozwala zgromadzać wszystkie zapiski w jednym miejscu.

Papierowy kalendarz zwykle zawiera dodatkowe informacje, na przykład o imieninach lub świętach przypadających danego dnia. Jest więc niezbędny dla zapominalskich!

Uniwersalny kalendarz na biurko

Uniwersalny kalendarz to przedmiot, który służy całe lata. Zwykle wykonany jest z drewna lub z metalu. Zaletą takiego kalendarza, bez wątpienia jest jego trwałość. Postawiony na biurku będzie jego ekstrawagancką i funkcjonalną dekoracją. Jednak na takim kalendarzu nie można nic zanotować. Doskonale sprawdzi się w domowej przestrzeni do pracy.

Kalendarz na biurko — nowatorskie podejście

Spersonalizowany kalendarz na biurko do doskonały pomysł na prezent. Można go zrobić samodzielnie lub zamówić w firmie, która robi wydruki. Każda kartka takiego kalendarza przedstawia rozkład tygodnia lub miesiąca i wybrane zdjęcie.

Osoby, które potrzebują dużo miejsca na mniej lub bardziej istotne notatki lub rysunki mogą być zadowolone ze specjalnego papierowego podkładu na biurko. Zwykle jest to blok kartek formatu A3 z nadrukowanym kalendarzem całorocznym.

Dla miłośników funkcjonalnych dekoracji stworzony został kalendarz na biurko i przybornik w jednym. Wskazuje dzień tygodnia i miesiąca oraz mieści w sobie spinacze biurowe, zszywki i inne drobiazgi, które lubią ginąć.