Koc 200×220

Koc 200×220

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Koc 200×220-poradnik Westwing

Koc jest często niedoceniany, a przecież wśród wielu przedmiotów wiernie służących człowiekowi, w codziennym życiu koc bywa niezastąpionym bohaterem drugiego planu. Gdy przegląda się archiwalne zdjęcia harcerzy, skautów czy żołnierzy, zauważyć można towarzyszący im charakterystyczny plecak-kostkę z przymocowanym do niego kocem. W jednych z najsłynniejszych zdjęć Johna Lennona i Yoko Ono to własnie wielkie łoże zaścielone kocem tworzy wyjątkową, ciepłą scenerię. W kultowej polskiej balladzie rockowej można usłyszeć słowa: „w pewną letnią noc, gdzieś na dach wyniosłem koc…”.

Tak wiele już wymyślono w tekstylnej branży, a stary poczciwy koc od maleńkiego kocyka w wyprawce niemowlaka, po wielkie ponad dwumetrowe koce, pozostaje niezmiennie starym poczciwym kocem. I pomimo rosnącej konkurencji takiej jak pledy czy narzuty, wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Duży, puszysty koc w domu to prawdziwy skarb. Jest niezastąpiony w chłodne wieczory, by otulić się nim po uszy, siedząc w ulubionym fotelu lub zasypiając po nim na kanapie. Doskonale sprawdza się jako praktyczne przykrycie łóżka. Docenią go wszyscy zwolennicy spędzania miłego czasu pod chmurką.

Koc 200×220 z mikrofibry – hit ostatnich sezonów

Mikrofibra jest tworzywem niezwykle wytrzymałym na uszkodzenia mechaniczne oraz na spieranie – nawet przy wielokrotnym praniu nie traci koloru, nie defasonuje się, nie traci właściwości grzewczych. Koce z mikrofibry są niezwykle miękkie, sprężyste i przyjemne w dotyku, znakomicie nadają się do wykorzystania zarówno w domu i w plenerze. W roli klasycznego koca odnajdzie się znakomicie, bowiem jego naturalną skłonnością jest ścisłe przyleganie, otulanie ciała. Sprawdzi się on także jako narzuta – olbrzymi wybór kolorów, wzorów i faktur pozwla na dobranie koca pasującego do wystroju każdego wnętrza. Atutem dużych koców z mikrofibry jako koców piknikowych jest to, że mimo sporego rozmiaru można je zwinąć w niewielki, lekki, bardzo praktyczny pakunek.

Koc 200×220 akrylowy – wymarzony, by się w niego wtulić

Koce akrylowe są puchate i mięsiste, idealne do wtulania i otulania. Są one grube, więc podobnie jak ich krewni z mikrofibry, znakomicie sprawdzą się zarówno jako klasyczne pledy, narzuty oraz koce do wykorzystania w plenerze. Ich struktura sprawia, że ładnie układają się na łóżku, niwelując wszelkie nierówności rozłożonej pod nimi pościeli.

Pomysł na prezent

Duży, kolorowy koc z mikrofibry, akrylu, polaru, wełny lub bawełny będzie miłym i niezobowiązującym prezentem dla wszystkich, którzy lubią spędzać czas na działce, przy ognisku, na werandzie, w hamaku. Pokochają go zarówno dorośli i dzieci. Szczególnie bliskie dziecięcemu sercu będą koce z nadrukiem ulubionych obrazków, motywów, czy wzorów.