Koc szary

Koc szary

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Koc szary-poradnik Westwing

Opatulić się aż po czubek nosa, z filiżanką kawy lub herbaty w jednej, dobrą książką w drugiej ręce. Albo owinąć szczelnie, oprzeć wygodnie głowę o siedzenie fotela i zapatrzyć w dal rozmyślając o dalekich podróżach. Rozciągnąć wygodnie na kanapie, odprężyć całe ciało, przykryć ciepło i beztrosko pooglądać dobry film. Ech… Któż nie ma takich pragnień? By zrealizować wizję prostego domowego szczęścia niezbędny jest jeszcze koc, najlepiej w uniwersalnym kolorze. Koc szary to uniwersalny dodatek do wielu aranżacji.

Koc szary z wełny

Koce z owczej lub wielbłądziej wełny są bardzo ciepłe. Dzięki dużej zawartości lanoliny chronią nie tylko przed zimnem, ale i przed wilgocią. Równocześnie, dzięki naturalnemu tworzywu, z którego są wykonane, charakteryzują się dużą przepuszczalnością powietrza.

Szary koc z wełny

W efekcie, wełniany koc szary wspaniale grzeje, a równocześnie okryty nim człowiek nie poci się. Wykorzystana do produkcji kocy wełna często jest produktem antyalergicznym, wobec czego nie powoduje podrażnień. Jest bezpieczna dla alergików oraz osób ze schorzeniami układu oddechowego i układu krążenia.

Koc szary z mikrofibry

Koce z mikrofibry są wyjątkowo miękkie, puszyste i przemiłe w dotyku. Służą nie tylko jako klasyczne pledy, ale także, szczególnie te w dużych rozmiarach, jako narzuta na łóżko, kanapę czy fotel. Bardzo łatwo je wyprać, co ma znaczenie, gdyż jako narzuty lub koce piknikowe częściej narażone są na zabrudzenia. Dzięki strukturze tworzywa, koce z mikrofibry są leciutkie i wiotkie. Dają się ciasno zwijać – nie zajmują wiele miejsca. Łatwo je wtedy spakować lub schować. Mikrofibra, podobnie jak wełna z merynosów, ma właściwości antyalergiczne. Koce z mikrofibry są zatem bezpieczne dla dzieci oraz wszystkich osób podatnych na uczulenia.

Koc szary

Szary jest jednym z najmodniejszych kolorów ostatnich sezonów. Uznawany za spokojny i neutralny, dobrze wygląda w zestawieniu z praktycznie każdym kolorem. Niepozorny, ma w istocie wiele własnych zniuansownanych odcieni. A zatem: popielaty, siwy, mysi, gołębi, stalowy, grafitowy, pieprz-sól i marengo…

Elegancki szary koc z połyskliwego materiału
Koc szary będzie wdzięcznym dodatkiem we wnętrzach utrzymanych w tonacji szaro-błękitnej, z elementami bieli. Doskonale wkomponuje się w przestrzeń monochromatyczną, z dominantą szarości srebra i grafitu. Szary koc na białej kanapie będzie zwracał na siebie uwagę, ale w sposób dyskretny. Wraz z innymi szarymi dodatkami w całkowicie na biało urządzonym pomieszczeniu będzie delikatnym, nienachalnym akcentem. We wnętrzach nasyconych mocnymi kolorami ostudzi i uspokoi gorącą atmosferę. Wybierz szary koc i poczuj jego magię!

 

Zdjęcia: Westwing / Living4media