Kolorowe zasłony

Kolorowe zasłony

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Kolorowe zasłony-poradnik Westwing

Gra kolorami to nie lada sztuka. Ci, którzy ją posiądą, w aranżacjach wnętrz mogą uzyskiwać wyjątkowe efekty. Kolorowe dodatki jak poduszki, dywany, narzuty lub zasłony mogą ożywić przestrzeń, w której dominują minimalizm i jasne tonacje barw. Inną rolę spełnią we wnętrzach, w których rządzi bogactwo kolorów, na przykład w stylu boho czy pop art. Wybierając kolorowe zasłony do salonu sypialni lub kuchni, warto pamiętać, jaki chce się osiągnąć rezultat. Odpowiednio dobrane mogą optycznie powiększać lub pomniejszać przestrzeń, stanowić element kontrastowy lub podkreślać charakter wnętrza.

Jak wybierać kolorowe zasłony — poznaj kilka tricków

Aranżacje okien znacząco wpływają na charakter przestrzeni, niezależnie czy jest nią salon, sypialnia czy kuchnia. Znaczenie ma długość zasłon, ich kolor oraz to w jaki sposób zasłona komponuje się ze stylistyką wnętrza. Kolorowe zasłony mogą zdziałać cuda. Potrafią ocieplić wnętrze, optycznie je powiększyć lub zmniejszyć. Wybierając kolorowe zasłony warto jednak poznać kilka zasad.

  • zasłony i lambrekiny w poziome pasy zmniejszają optycznie wysokość pomieszczenia. Efekt odwrotny uzyska się, wykorzystując kolorowe zasłony w pasy pionowe.
  • drobne wzory na jasnych zasłonach sprawią i ścianach, że okno wyda się szersze. Duże wzory z kolei pomniejszą optycznie przestrzeń.
  • długie zasłony w ciemnym kolorze zmniejszają optycznie powierzchnię pomieszczenia.
  • chcąc sprawić, by pokój wydał się większy, dobrze wykorzystać jasne zasłony z ciemnym pasem u samej góry.

Kolorowe zasłony w stylu boho

Dom w stylu boho to królestwo radosnych kolorów i wzorzystych tkanin. Kolorowe zasłony w takiej aranżacji będą strzałem w dziesiątkę. Mogą być pasiaste, kwieciste lub malowane w etniczne motywy. We wnętrzach boho dużą rolę ogrywają inspiracje hipisowskie. Warto eksperymentować z kolorami zasłon, ich designem i rodzajami tkanin, z jakich mogą być uszyte. Kolorowe zasłony zrobione szydełkiem? Trudno o lepszą dekorację w duchu hipisowskim. W tym stylu dobrze sięgać po zasłony z naturalnych tkanin, jak bawełna. Sprawdzić mogą się tu również prześwitujące zasłony z delikatnego muślinu. Kolorowe zasłony z ciężkich materiałów w orientalne hafty posłużą jako dekoracja okna lub tkanina wyznaczająca symboliczny podział przestrzeni. Także zasłony kuchenne mogą w tym wypadku zachwycać wielobarwnością.

Kolorowe szaleństwo w stylu pop art

Tam, gdzie królują sztuczne tworzywa i barwy w jaskrawych odcieniach, dobrze jest odpowiednio dopasować kolorowe zasłony. W stylu pop art nie należy obawiać się śmiałych zestawień tak różnych wzorów jak pasy, grochy czy figury geometryczne. Tu można wybrać kolorowe zasłony z bawełny lub poliestru. W aranżacjach pop art warto również wykorzystać kolorowe zasłony między framugami drzwiowymi – na przykład w postaci wielobarwnych koralików lub nanizanych na żyłki plastikowych kółek w różnych kolorach.

Kolorowe zasłony to rozwiązanie dla tych, którzy chcą wprowadzić do wnętrza nutę fantazji. Ne należy obawiać się eksperymentów z barwami, wzorami i fakturami.