Komoda kąpielowa

Komoda kąpielowa

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Komoda kąpielowa-poradnik Westwing

Gdy w domu pojawia się dziecko, nic już nie jest takie, jak było przedtem. Zmieniają się priorytety, zmienia się tryb życia i rutyna dnia codziennego, wreszcie – zmienia się wyposażenie mieszkania. Zjawiają się wcześniej nieobecne, a w nowej sytuacji tak niezbędne meble i sprzęty. Obok łóżka pojawia się łóżeczko lub kołyska. Gdzieś staje zaparkowany dziecięcy wózek. W kuchni na blacie rozpychają się podgrzewacze i butelki ze smoczkiem. W łazience wygospodarowane zostaje miejsce na wanienkę i przewijak.

Armia nowych sprzętów i mebli pojawia się po to, by opieka nad dzieckiem i jego pielęgnacja były jak najprostsze. Ergonomiczne i bezpieczne meble, praktyczne rozwiązania oraz przydatne akcesoria służą pomocą, ułatwiają życie, usprawniają wykonywanie codziennych obowiązków. Projektanci akcesoriów dla niemowląt i dzieci robią wszystko, by były one przyjazne rodzicom i opiekunom. Z pragnienia, by wykonywanie codziennych czynności związanych z higieną dziecka były łatwe, powstał pomysł na specjalny do tego celu stworzony mebel - komodę kąpielową.

Komoda kąpielowa

Komoda kąpielowa to mebel w kształcie szafki lub stojaka, składający się z bardzo różnych w zależności od modelu elementów, służących do kąpieli, przewijania i wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych noworodka i niemowlaka. Komody kąpielowe w ogromnej większości przypadków stoją na kółkach, dzięki czemu są mobilne – bardzo to ułatwia ich przestawianie. Modele na kółkach wyposażone są oczywiście w hamulce, które umożliwiają unieruchomienie mebla na czas użytkowania oraz zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Komoda kąpielowa w formie stojaka

Częsty model komody kąpielowej to stojak z wanienką i przewijakiem. Charakterystyczny blat z otworem umożliwia wygodne zainstalowanie wanienki i jest wyprofilowany tak, by można było na całość nałożyć przewijak. Pod górnym blatem z otworem najczęściej znajduje się drugi, pełny już blat, na którym można poukładać wszystkie inne niezbędne do pielęgnacji akcesoria. Dzięki temu oprócz wanienki i przewijaka można mieć wszystko w jednym miejscu: pieluszki, ręczniki, ubranka, kosmetyki. Komody – stojaki są wykonywane z odpowiedniego atestowanego tworzywa, płyty laminowanej lub drewna. Mają lekką konstrukcję, gdyż oprócz stelaża składają się z jedynie z lekkich blatów – ceratowych koszy.

Komoda kąpielowa w formie szafki

Ten typ komody kąpielowej to mebel w formie wyposażonej w szuflady szafki, która jest zwieńczona specjalnie wyprofilowanym blatem, na którym w wygodny sposób zainstalowany jest przewijak. Dodatkowo do komody przymocowany jest rozkładany stelaż umożliwiający montaż wanienki. Ten rodzaj komody, podobnie jak jego odpowiednik w formie stojaka, również posiada kółka wraz mechanizmami blokującymi. Głębokie szuflady pozwalają na bezpieczne schowanie wszystkich towarzyszących kąpieli i pielęgnacji dziecka akcesoriów. Komoda – szafka zazwyczaj produkowana jest z płyty laminowanej lub drewna.

Komoda kąpielowa — zalety

Komoda kąpielowa to mebel, który może znacznie ułatwić codzienną pielęgnację dziecka. Jakie są jej główne zalety?

  • Komoda kąpielowa jest meblem wielofunkcyjnym, pozwalającym na zaoszczędzenie znacznej ilości miejsca i przeprowadzanie wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych w jednym miejscu.
  • Komoda kąpielowa przeważnie wyposażona jest w wygodne półki na akcesoria oraz pojemniki na mydło i wieszaki na ręczniki
  • Wanienka, w którą wyposażona jest komoda, jest bardzo dobrze wyprofilowana. Ergonomiczny kształt zapewnia wysoki komfort użytkowania, zarówno dziecku, jak i rodzicowi.
  • Dzięki kółkom komoda kąpielowa może być łatwo przetransportowana wraz z wszystkim akcesoriami w inne miejsce, co sprawdza się zwłaszcza w przypadku mniejszych pomieszczeń, w których komoda kąpielowa nie może być umieszczona na stałe.

Komoda kąpielowa — wykończenie

Komoda kąpielowa powinna być przede wszystkim meblem praktycznym, ale wybierając najlepszy model, warto również zwrócić uwagę na jego wykończenie.

  • Komody kąpielowe przeważnie wykonane są z tworzyw i materiałów sztucznych, istotna jest jednak ich jakość. Komoda kąpielowa ze słabej jakości plastiku nie tylko nie wytrzyma długo, ale też nie będzie wystarczająco stabilna i może zacząć pękać.
  • Niezwykle efektownie prezentuje się komoda kąpielowa z drewnianym wykończeniem. Ciemne drewno doskonale wygląda w łazience, nadając jej bardziej elegancki charakter.
  • Do tradycyjnych łazienek bardzo dobrze pasować będą komody z jasnego drewna. Delikatne zdobienia typowe dla mebli dziecięcych idealnie wpiszą się w wystrój pokoju niemowlęcego.
  • Aby uniknąć wrażenia bałaganu, warto zwrócić uwagę na meble z częściowo zamkniętymi półkami lub wyposażone w pojemniki o wysokich brzegach. Podczas kąpieli nieco starszych dzieci przydadzą się też zamocowane na wysokości wanienki małe pojemniki na zabawki kąpielowe.

Komoda kąpielowa i nie tylko — poznaj ofertę Westwing

Nowa komoda kąpielowa dla malucha? Kolorowe tapety do pokoju dziecięcego? A może ciekawe gry edukacyjne? Na Westwing znajdziesz szeroki wybór mebli i akcesoriów dla dzieci, w tym między innymi: przewijaki, komody kąpielowe, łóżeczka, kołyski, pościel dziecięcą, zasłony, dywany, narzuty oraz zabawki i gry. Już dziś dołącz do Westwing i skorzystaj z promocji!