Komoda do przedpokoju

Komoda do przedpokoju

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Komoda do przedpokoju-poradnik Westwing

W przypadku przedpokoju ma mały metraż wymaga przemyślanego projektu, zapewniającego jak najlepsze zagospodarowanie dostępnego miejsca. W wielu aranżacjach do umeblowania przedpokoju wykorzystuje się komodę. Jest to wszechstronny mebel, który dodaje pomieszczeniu uroku i indywidualnego charakteru. Jaka powinna być idealna komoda do przedpokoju?

i.

Funkcjonalna komoda do przedpokoju

Aranżując wnętrze, dobrze jest zagospodarować przestrzeń w taki sposób, by łatwo było utrzymać porządek. Komoda do przedpokoju powinna umożliwiać przechowywanie wszystkich niezbędnych akcesoriów. Dlatego też producenci tworzą rozwiązania, pozwalające na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni.

Lekka komoda do przedpokoju

Komoda do przedpokoju zwykle wyposażona jest w pojemne szuflady, umożliwiające schowanie drobnych elementów garderoby, takich jak rękawiczki, chusty czy szaliki. Meble tego rodzaju przybierają najróżniejsze formy ― od klasycznych po bardziej finezyjne i oryginalne konstrukcje.

Komoda do przedpokoju i przechowywanie butów

Najczęściej jednak komoda wykorzystywana jest do przechowywania butów. Oprócz miejsca na schowanie obuwia posiada zwykle szuflady i pojemniki do przechowywania środków czystości, rękawiczek, składanych parasolek lub innych użytecznych drobiazgów.

Stylowy design

Komoda do przedpokoju, jako mebel stosunkowo duży (mający co najmniej 150 cm szerokości), jest istotnym elementem wystroju wnętrza – dlatego warto nabyć taką, która wykonana jest z materiałów wysokiej jakości. Do wykonania komody często wykorzystuje się drewno, na przykład dąb, sosnę i mahoń.

Biała komoda do przedpokoju

Drewniana komoda sprawdzi się nie tylko w klasycznych aranżacjach ― drewno stanowi uniwersalny surowiec, który dobrze komponuje się z innymi materiałami. Warto zwrócić uwagę także na wykonanie mebla. Jeśli jest odpowiednio zabezpieczony lakierem, można liczyć na to, że dłużej zachowa swój pierwotny wygląd.

Komoda do przedpokoju ― wybór właściwego rozwiązania

Decydując się na zakup konkretnego mebla, warto zwrócić uwagę na jego pojemność. Współczesne komody różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale również wielkością. Na niewielkiej przestrzeni sprawdzi się wysoka i wąska komoda do przedpokoju lub szyfoniera. Przy dużej powierzchni można zdecydować się na niższy mebel, który wprawdzie zajmie więcej powierzchni, ale nie trzeba będzie zbyt wysoko sięgać po potrzebne rzeczy.

Komoda do przedpokoju w różnych kolorach

Idealna komoda do industrialnego loftu

Trendy kolorystyczne często się zmieniają, więc wybierając kolory ścian w przedpokoju oraz kolor samej komody, należy kierować się przede wszystkim oświetleniem i rozmiarem pomieszczenia. Ponieważ ciemne barwy zmniejszają optycznie przestrzeń, nie polecamy zbyt ciemnych mebli do niewielkich, źle oświetlonych przedpokoi. Biała lub pastelowa komoda będzie z kolei sprzyjać wizualnemu powiększeniu pomieszczenia.

 

Zdjęcia: Westwing / Living4media