Komoda w stylu prowansalskim

Komoda w stylu prowansalskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Komoda w stylu prowansalskim-poradnik Westwing

Komoda to funkcjonalny mebel, który można wprowadzić do wielu pomieszczeń. Sprawdzi się zarówno w salonie, jako mebel pod telewizor, jak i w pokoju dziecięcym do przechowywania bielizny oraz ubranek. Komoda w stylu prowansalskim jest ponadczasowa. Stylowo prezentują się modele w białym kolorze, które mogą być jedynym meblem o takiej barwie w całym pomieszczeniu. Warto pamiętać, że komoda to mebel, który potrzebuje przestrzeni, choć w sklepach dostępne są również niewielkie modele, składające się z szuflad. Na meblach tych dobrze prezentują się dodatki aranżacyjne rodem z Prowansji. Podpowiadamy, dlaczego komoda w stylu prowansalskim jest niezastąpionym meblem do każdego domu!

Komoda w stylu prowansalskim do łazienki

Komoda w stylu prowansalskim nie tylko służy do przechowywania wielu przedmiotów, ale także będzie pełnić funkcję dekoracyjną. Czy mebel ten można umieścić w łazience? Oczywiście, że tak! To idealne miejsce, w którym można schować kosmetyki oraz ręczniki. Ciekawym rozwiązaniem jest wbudowanie kranu oraz zlewu w blat komody. Jest to alternatywa dla standardowej szafki łazienkowej. Świetnie sprawdzi się nie tylko w przestronnej łazience. Może być jedynym meblem w niewielkim pomieszczeniu. Jest na tyle obszerna, że z powodzeniem można schować w niej wszystkie, niezbędne akcesoria łazienkowe. Drewno, z którego wykonana jest komoda, powinno być uprzednio zabezpieczone, aby nie ulegało wilgoci. Specjalistycznym impregnatem warto co jakiś czas ponownie zakonserwować meble.

Komoda w stylu prowansalskim do sypialni

Komoda w stylu prowansalskim sprawdzi się także w sypialni. Tego rodzaju mebel warto wprowadzić do klasycznej aranżacji, jako dekoracyjny element. Stylowo prezentuje się także w komplecie z prowansalskim łóżkiem oraz szafą.

Mebel ten zazwyczaj posiada zarówno szuflady, jak i półki. W szufladach można umieścić bieliznę, zaś na półkach odzież lub pościel. Na meblu warto wyeksponować szkatułkę z biżuterią, ozdobne lustro oraz flakon z perfumami. Ważne, aby aranżacja była spójna.

Stylowy przedpokój

Styl prowansalski jest elegancki i szykowny. Aranżacje utrzymane w tym stylu świetnie sprawdzają się w przedpokoju. Zdobione lustro oraz siedzisko na giętych nóżkach stanowią wspaniały komplet z komodą w stylu prowansalskim. Szykownie prezentują się, jeśli mebel ten utrzymany jest w tej samej kolorystyce oraz stylizacji. W funkcjonalnej komodzie można przechować w niej parasole, szaliki, pastę do butów, czapki oraz inne akcesoria. Ponieważ przedpokój jest wizytówką domu, na blacie komody warto wyeksponować fotografie lub grafiki, które powiedzą coś więcej o upodobaniach estetycznych właściciela lub o jego zainteresowaniach. Dobrym rozwiązaniem jest także ustawienie ozdobnej misy na klucze i listy.

Komoda w stylu prowansalskim toi funkcjonalny mebel, który można ustawić niemalże w każdym pomieszczeniu. Może posłużyć przez lata i nadać mieszkaniu eleganckiego charakteru!