krzesła aluminiowe

krzesła aluminiowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

krzesła aluminiowe-poradnik Westwing

Lekkie, solidne, nowoczesne – krzesła aluminiowe cieszą się dużą popularnością we wnętrzach, w ogrodzie oraz podczas bankietów i konferencji. To meble bardzo praktyczne, które są odporne na wilgoć, a ponadto można je łatwo przenosić czy składać. Choć niektórzy sądzą, że są mało przytulne, dużo zależy od otoczenia oraz dodatków. Wystarczy umieścić na krześle wygodną, dopasowaną do niego poduszkę, by podnieść jego komfort oraz przełamać optyczny chłód metalu. Jakie krzesła aluminiowe są najpraktyczniejsze oraz jak dopasować je do wnętrza i okazji? Oto krótki poradnik z praktycznymi wskazówkami.

Solidne meble aluminiowe

Aluminium to metal, który bardzo często wykorzystuje się do produkcji mebli i dodatków. Jest surowcem dość plastycznym, dlatego powstają z niego wygodne, funkcjonalne produkty. Krzesła aluminiowe mają liczne zalety:

  • są odporne na wilgoć i na korozję;
  • dobrze radzą sobie ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, dlatego są popularnymi meblami ogrodowymi;
  • nie blakną pod wpływem promieniowania UV;
  • są bardzo łatwe w pielęgnacji.

Elementy aluminiowe często łączone są z drewnem bądź tworzywami sztucznymi. W ten sposób powstają meble nowoczesne, solidne i bardzo wygodne. Krzesła aluminiowe są często wzbogacane o podłokietniki, dlatego świetnie sprawdzają się jako meble wypoczynkowe. Ponadto powstaje wiele modeli składanych, które można bez problemu przechowywać zimą na niewielkiej powierzchni.

Krzesła aluminiowe do kuchni i ogrodu

Dużą zaletą krzeseł aluminiowych jest ich prosty, nowoczesny design. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w aranżacjach minimalistycznych oraz industrialnych. Kolor srebrzystego metalu doskonale komponuje się zarówno z drewnem, jak i różnorodnymi tworzywami sztucznymi. Choć krzesła aluminiowe nie są zbyt często wybierane do aranżacji wnętrz, warto się do nich przekonać. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o meble ogrodowe – tu krzesła aluminiowe są jednymi z najbardziej popularnych. Wyróżniają się przy tym wysoką funkcjonalnością: mają wygodnie nachylone oparcia oraz podłokietniki. Dostępne są również fotele i leżanki wykonane z aluminium. Bardzo łatwo znaleźć gotowy komplet mebli na taras bądź do ogrodu. Wystarczy dodać do nich wygodne poduszki, by komfortowo wypoczywać pod chmurką.

Krzesła bankietowe i konferencyjne

Bankiety i konferencje to wydarzenia, podczas których przydają się dodatkowe meble. Krzesła aluminiowe świetnie odnajdują się w tej roli. Są lekkie i solidne, dlatego łatwo je przenosić oraz rozstawiać wedle uznania. Warto zwrócić uwagę na modele składane. Nieużywane, mogą być bez problemu przechowywane w magazynie na niewielkiej powierzchni. Wiele krzeseł bankietowych oraz konferencyjnych można również układać, umieszczając jedne na drugich. To inne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić miejsce. Jeśli krzesła aluminiowe wydają się za mało eleganckie na bankiet, warto dobrać do nich pokrowce. Dzięki nim zyskują też sporą dozę przytulności. Z kolei podczas konferencji najlepiej sprawdzają się krzesła ze składanym pulpitem, na którym można wygodnie zanotować potrzebne rzeczy, a także postawić szklankę wody.

Krzesła aluminiowe to meble wielu możliwości. Świetnie sprawdzają się w ogrodzie i na tarasie, w nowoczesnej kuchni, a także podczas bankietów i konferencji. Co więcej, są bardzo lekkie, a przy tym solidne oraz odporne na korozję.