Krzesła bankietowe

Krzesła bankietowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesła bankietowe-poradnik Westwing

Organizacja bankietu jest dużym przedwsięzięciem, na którym każdy element musi idealnie pasować i spełniać dobrze swoją funkcję, aby zaproszeni goście  wyszli zadowoleni. Urządzanie sali bankietowej zaczyna się od wyboru stołu oraz wyboru krzeseł bankietowych, przy których uczestnicy przyjęcia będą mogli zjeść uroczystą kolację i cieszyć się wspólnymi chwilami. Charakter bankietu jest uroczysty, wydawany, by uczcić osobę lub uświetnić jakąś ważną okoliczność. Krzesła bankietowe muszą więc być podporządkowane charakterowi tego wydarzenia, powinny być wygodne i elagancko się prezentować. Oto kilka wskazówek, jak ustawić krzesła bankietowe oraz czym kierować się przy ich wyborze.

 

Krzesła bankietowe — estetyka i funkcjonalność

Krzesła bankietowe mają inną funckję niż te przeznaczone dojadalnie. Są narażone bowiem częściej na zniszczenia, nie tylko ze względu na użytkowanie przez gości podczas przyjęć, ale ich ciągłe przestawianie, czy to ze względu na porządki po zakończonej uroczystości czy zmian aranżacyjnych sali. Przy takich czynnościach, by zaoszczędzić czas i przestrzeń, krzesła bankietowe wkłada się jedno w drugie, co powoduje otarcia na tapicerce i obicia ram. Dlatego tak ważne jest, by tego typu meble posiadały trwałe materiały, które pozwolą na długie użytkowanie, bez konieczności ich renowacji.

Świetnym rozwiązaniem przy potrzebie częstych zmian aranżacji wystroju sali, są składane krzesła bankietowe, które można łatwo złożyć. Nie zajmują wtedy dużo miejsca, i wygodnie można je przenieść w inną część sali.

Nie tylko stoły na bankiecie nadają się do dekorowania. Krzesła bankietowe można także szybko ozdobić, nakładając na nie specjalnie do tego przygotowane pokrowce z dobrej jakości materiału, by wyglądał szykownie i estetycznie. Taki pokrowiec powinien posiadać barwę obrusa, leżącego na stole, podobnie jak ewentualne dodatki w postaci kwiatów czy wstążek. Niektóre z rodzajów pokrowców posiadają z przodu wykrojenie na nogi, dzięki czemu materiał nie będzie się brudził (zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym) oraz nie będzie narażony na przedarcia.

Z jakich elementów powinny się skałdać idealne krzesła bankietowe?

Krzesła bankietowe, by zapewniały komfort siedzenia i służyły gościom na wielu bankietach, powinny mieć:

  • sprężyste, wygodne siedzisko: najlepsze są siedziska wykonane z pianki poliuretanowej, która nie osiada pozostając sprężysta i trwale wysoka, dzięki czemu nawet długie godziny spędzone na takim krześle bedą przyjemne. Pianka nie wpływa jednak wyłącznie na komfort siedzenia, ale również na wytrzymałość tapicerki. Czym lepsza jakość pianki, tym tapicerka jest bardziej napięta i mniej narażona na przetarcia.
  • belka wzmacniająca: aby krzesła bankietowe przetrwało niejeden bankiet lub spotkanie konferencyjne, podczas którego intensywnie jest użytkowane, musi składać się z wytrzymałych elemntów. Przy zakupie krzeseł warto więc zwrócić uwagę, czy posiadają one poprzeczną belkę wzmacniającą, która dodatkowo podtrzyma konstrukcję krzesła.
  • trwała powłoka lakiernicza: ramy krzeseł narażone są na częste uszkodzenia mechaniczne. Aby zredukować ilość możliwych obić, najlepiej wybrać krzesła bankietowe z kilkuwarstwową malowaną ramą — jest ona wtedy bardziej odporna na porysowania, a do tego elegancko lśni.

Organizując bankiet warto poświęcić odrobinę więcej uwagi i wybrać krzesła bankietowe, nie tylko dobrze wyglądające i o wysokim komforcie siedzenia, ale także o stabilnej konstrukcji, która zapewni trwałość produktu na lata i bezpieczeństwo ich użytkownikom. Szukasz idealnych mebli na bankiet? Znajdź je w bogatej ofercie Westwing!