Krzesła do jadalni drewniane

Krzesła do jadalni drewniane

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesła do jadalni drewniane-poradnik Westwing

Jadalnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. W niej odbywają się nie tylko codzienne i świąteczne posiłki. To także miejsce narad rodzinnych i spotkań towarzyskich. Najważniejszym meblem w tym wnętrzu jest duży, elegancki stół. Jednak korzystanie z niego byłoby niemożliwe, gdyby nie wygodne i stylowe krzesła. Wśród wielu modeli i rodzajów tych mebli, niesłabnącą popularnością cieszą się krzesła do jadalni drewniane. Wybierając je, zawsze stawia się na ponadczasowy design i niezwykłą trwałość.

Krzesła do jadalni drewniane – gatunek ma znaczenie

  • Krzesła do jadalni drewniane – sosnowe są najpopularniejsze wśród mebli tego typu. Ich zalety to niewygórowana cena, elegancki odcień drewna i jego właściwości antystatyczne. Drewno sosnowe jest stosunkowo miękkie, dzięki temu jest łatwe w obróbce – mogą powstać z niego prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Kupując takie krzesła, warto zwrócić uwagę, czy ich konstrukcja została odpowiednio zakonserwowana kilkoma warstwami lakieru. To czyni je odporne na wilgoć i zabrudzenia.
  • Krzesła do jadalni drewniane – dębowe są synonimem elegancji. Wprawdzie ich cena jest znacznie wyższa niż cena modeli sosnowych, to jednak warto je kupić ze względu na niezwykłą trwałość, która cechuje meble dębowe. Warto dodać, że dębina łatwo się barwi, dzięki czemu powstają z niej także stoły i krzesła kolorowe (najczęściej bielone). Jest to także materiał, który z biegiem lat nabiera coraz szlachetniejszego koloru, dlatego najcenniejsze są modele wiekowe.
  • Krzesła do jadalni drewniane – jesionowe są cenione ze względu na elastyczność materiału. Z niego powstają stylowe meble gięte lub dekoracyjne elementy konstrukcji. Jesion ma także jasną barwę i ciekawą strukturę, dlatego jest uważany za eleganckie tworzywo. Jest również trwały, co jest kolejną jego zaletą.
  • Krzesła do jadalni drewniane – z gatunków egzotycznych są wybierane ze względu na ciekawe, zwykle ciemne kolory. Te meble są także odporne na zarysowania i działanie wilgoci, co jest zasługą oleistej i zwartej struktury drewna. Wprawdzie ich cena jest wysoka, to jednak, z pewnością, zakup takich krzeseł jest inwestycją na lata.

Krzesła do jadalni drewniane w stylu klasycznym

Klasyczne krzesła do jadalni drewniane, podobnie jak inne meble w tym stylu, mają dekoracyjny charakter i solidną, niekiedy masywną, konstrukcję. Ich cechy charakterystyczne to gięcia, rzeźbienia, a czasem ozdobne, kabriolowe nogi. Najczęściej wykonane są ze szlachetnych gatunków drewna (dąb, jesion, mahoń), dzięki czemu są trwałe. Często ich siedziska i oparcia pokryte są miękką, wzorzystą tkaniną. Dzięki tapicerowaniu są jeszcze bardziej wygodne, a to sprzyja długim rozmowom w jadalni.

Na wnętrzach w stylu klasycznym nie kończy się lista pomieszczeń w których takie krzesła do jadalni drewniane będą wyglądały dobrze. Warto je także wstawić do pomieszczenia w stylu kolonialnym lub vintage. Natomiast bielone modele będą doskonałą dekoracją wnętrz w stylu prowansalskim lub shabby.

Krzesła do jadalni drewniane w stylu nowoczesnym

Nowoczesne wzornictwo cechuje prostota i funkcjonalność. Dlatego modernistyczne krzesła do jadalni drewniane mają minimalistyczny design. Jako że mają pomóc tworzyć wygodną „maszynę do mieszkania”, są wyjątkowo proste w użytkowaniu, a zarazem bardzo wygodne. Są tworzone z tańszych gatunków drewna, jednak nie ustępują krzesłom klasycznym trwałości i solidnego wykonania. Często powierzchnia krzeseł jest pokrywana kolorowymi farbami, dzięki czemu meble rozweselają wnętrze.

Proste krzesła do jadalni drewniane pasują nie tylko do pomieszczeń w stylu nowoczesnym. Śmiało można je wstawić także do jadalni skandynawskiej, w której królują naturalne materiały.

Krzesła do jadalni drewniane i stylowe dodatki do nich

Krzesła do jadalni drewniane będą wyglądały jeszcze lepiej i staną się jeszcze wygodniejsze, jeśli zostaną udekorowane eleganckimi dodatkami. Najpopularniejsze z nich to miękkie poduszki na siedziska. Na sklepowych półkach można znaleźć modele z różnych materiałów i w różnych kolorach. Warto pamiętać, że wszystkie dobrze się skomponują z meblami z drewna, dlatego wybierając te akcesoria, dobrze jest zdecydować się na modele pasujące do reszty aranżacji. Dzięki temu wystrój będzie spójny i elegancki!