Krzesła kuchenne chromowane

Krzesła kuchenne chromowane

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesła kuchenne chromowane-poradnik Westwing

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym oprócz przygotowywania posiłków, także się je spożywa. To również miejsce, gdzie dzieci przesiadują rozmawiając z rodzicami lub w którym spotykają się znajomi, twierdząc że w kuchni jest najwygodniej. Dlatego to pomieszczenie warto wyposażyć w eleganckie i wygodne meble do siedzenia. Na szczególną uwagę zasługują modne ostatnio krzesła kuchenne chromowane, czyli takie, których metalowa konstrukcja pokryta jest połyskującą warstwą w srebrnym kolorze.

Jak wybrać krzesła kuchenne chromowane i gdzie sprawdzą się najlepiej? Odpowiadamy!

Krzesła kuchenne chromowane z tapicerowanym siedziskiem

Krzesła kuchenne z chromowaną konstrukcją najczęściej mają tapicerowane siedzisko, a czasem także i oparcie. Takie meble są niezwykle wygodne, ale także eleganckie. Najczęściej mają prostą, niemal minimalistyczną formę i tapicerkę wykonaną ze skóry ekologicznej. Sprawdzą się zarówno w kuchniach aranżowanych klasycznie, jak i tych z nowoczesną duszą. Warto je wstawić także d kuchni z nutą glamour.

Wybierając krzesła tapicerowane warto zwrócić uwagę, czy materiał, którym pokryte jest siedzisko jest łatwy do utrzymania w czystości.

Krzesła kuchenne chromowane z plastikowym siedziskiem

Krzesła z chromowanymi nóżkami i z siedziskiem wykonanym z tworzywa sztucznego to modny trend w nowoczesnym wzornictwie. Zwykle mają wymyślne kształty i mocne kolory, które mogą rozweselić kuchenną aranżację. Te krzesła najczęściej widywane są we wnętrzach w stylu skandynawskim lub modernistycznym. Mogą także stanowić ciekawy akcent w kuchni w lofcie.

Bardzo modne są także krzesła, które mają chromowane nóżki i ażurowe, plastikowe siedzisko. To nawiązanie do projektu Chair One, który dziś jest uważany za ikonę nowoczesnego designu.

Krzesła kuchenne chromowane z drewnianym siedziskiem

Najciekawsze i najbardziej nieoczywiste jest połączenie metalowej, chromowanej konstrukcji z siedziskiem wykonanym z drewna lub sklejki. To idealny przykład designerskich eksperymentów polegających na zestawianiu ze sobą tradycyjnych i nowoczesnych wzorów lub materiałów. Takie krzesła zwykle mają wymyślne kształty i nietypowe nóżki. Pasują do kuchni w stylu skandynawskim, nowoczesnym i eklektycznym.

Krzesła kuchenne chromowane to połączenie prostego designu z niezwykłą elegancją. Warto ozdobić nimi każdą aranżację!