Krzesła kuchenne czarne

Krzesła kuchenne czarne

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesła kuchenne czarne-poradnik Westwing

Kuchnia to serce domu, dlatego ważne jest, aby była atrakcyjnie, ale i funkcjonalnie zaaranżowana. Jednymi z najważniejszych elementów tego pomieszczenia są meble, w tym krzesła. Coraz większą popularnością cieszą się modele w intensywnych kolorach. Hitem aranżacyjnym stały się krzesła kuchenne czarne. Zapewne za sprawą tego, że mają one wiele zalet. Przede wszystkim czerń to kolor, który wspaniale współgra niemalże ze wszystkimi innymi barwami. Dzięki czemu czarne meble z łatwością można dopasować do wnętrza. Podpowiadamy, dlaczego krzesła kuchenne czarne to produkty, które zadowolą nawet najbardziej wymagających miłośników designu!

Krzesła kuchenne czarne – porady

Krzesła kuchenne czarne to efektowny dodatek do każdego wnętrza. Aby były funkcjonalne, powinno się odpowiednio dobrać je do stołu. Dlatego też warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które mogą okazać się przydatne podczas wyboru krzeseł.

  • Wolna przestrzeń – należy zostawić około 110 cm wolnej przestrzeni wokół stołu, co pozwoli na swobodne odstawianie krzeseł oraz przechodzenie obok nich.
  • Oparcie – dobrze wyprofilowane oparcie jest niezmiernie istotne, ponieważ pozwala na zachowanie odpowiedniej pozycji kręgosłupa. Zasada jest następująca: im wyższe oparcie, tym wygodniej siedzi się przy stole. Optymalne i najchętniej wybierane rozwiązanie to krzesła kuchenne czarne wystające ponad stół około 20 cm.
  • Siedzisko – krzesło powinno mieć siedzisko umiejscowione około 30 cm poniżej blatu stołu. Takie ustawienie zapewni wygodę siedzenia oraz umożliwi swobodne poruszanie nogami.
  • Podłokietniki – wygodną propozycją są krzesła z podłokietnikami. Niestety, zajmują wiele miejsca, dlatego najlepiej prezentują się w przestronnych kuchniach. Warto jednak sprawdzić, czy mimo podłokietników będzie dało się wsunąć krzesło pod stół.

Krzesła kuchenne czarne od Charlesa i Ray Eames

Jeśli chce się, aby krzesła kuchenne czarne były jeszcze bardziej oryginalne i designerskie, warto zdecydować się na meble od projektantów. Popularne, kultowe modele krzeseł od Charlesa i Ray Eames to wytworna propozycja, która posłuży w mieszkaniu przez długi czas, ponieważ ma wysoką jakość wykonania. Tego rodzaju krzesła są stworzone, aby zapewnić jak najlepszą podporę dla ciała. W kuchennych aranżacjach dobrze sprawdzą modele DSR i DAR. Mają one plastikowe, gięte siedzisko oraz drewniane lub metalowe nogi, co zapewnia im ponadczasowy wygląd.

Dzięki krzesłu, które jest ikoną designu, kuchnia nabierze prestiżu oraz eleganckiego charakteru. Dlatego właśnie warto wprowadzić tego rodzaju meble do swojego wnętrza.