Krzesła kuchenne plastikowe

Krzesła kuchenne plastikowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesła kuchenne plastikowe-poradnik Westwing

Plastikowe meble przestały kojarzyć się wyłącznie z meblami, z których korzysta się na zewnątrz. Stoły i krzesła z plastiku coraz częściej widuje się w nowoczesnych i nietuzinkowych aranżacjach wnętrz. Zachwycają wesołą kolorystyką i futurystycznym designem. Wśród nich warto wyróżnić krzesła kuchenne plastikowe, które dodatkowo są niezwykle funkcjonalne.

Krzesła kuchenne plastikowe to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnych, drewnianych modeli. Jak je wybrać i w jakim wnętrzu sprawdzą się najlepiej? Odpowiadamy!

Dlaczego warto postawić na krzesła kuchenne plastikowe

  • Meble plastikowe są wytrzymałe i łatwo utrzymać je w czystości. Plastik to także materiał, który długo wygląda „jak nowy”.
  • Plastik łatwo jest formować, dlatego meble z niego wykonane mają fantazyjne i nietypowe formy – to doskonała propozycja dla osób lubiących zaskakujący design.
  • Krzesła plastikowe mają wesołe, mocne kolory, które mogą ożywić kuchenną aranżację.
  • Krzesła kuchenne plastikowe są lekkie, więc można bez trudu przenosić je z miejsca na miejsce.
  • Cena krzeseł z plastiku jest atrakcyjna i stosunkowo niska w porównaniu do modeli drewnianych.
  • Krzesła kuchenne plastikowe można znaleźć w wielu różnych wzorach, oznacza to, że każdy znajdzie model dla siebie.

Designerskie krzesła kuchenne plastikowe

Krzesła kuchenne plastikowe są tak popularne, że ich tworzeniem zajęli się najlepsi światowi projektanci. Dzięki ich pracy, powstają modele, które swoim wyglądam przypominają dzieła sztuki. Zachwycają nietypowymi kształtami siedzisk i oparć oraz nowatorsko zamontowanymi nóżkami. Niektóre krzesła mają konstrukcję jakby „odlaną” z jednego kawałka materiału, z którego stworzona jest podstawa, siedzisko i oparcie mebla.

Niekiedy plastik łączy się z metalem lub drewnem, tworząc w ten sposób jeszcze bardziej nietypowe meble.

Plastikowe krzesła, które przeszły do historii

  • Louis Ghost to doskonała próba łączenia starego z nowym. To najbardziej znane krzesło Philippe’a Starcka. Ma kształt krzesła ludwikowskiego, lecz zostało wykonane z transparentnego akrylu.
  • Panton Chair to najpopularniejsze krzesło plastikowe. Zaprojektował je Verner Panton w 1950 roku. Urzeka ono kształtem litery „S” i mocnymi kolorami. Mówi się o nim „krzesło bez nóg” gdyż stoi na solidnej podstawie, która jest wykonana z tego samego kawałka plastiku co siedzisko i oparcie.
  • Chair One powstało w pracowni Konstantina Grcica. Ażurowa, geometryczna konstrukcja tego modelu powstała, żeby idealnie dopasować się do kształtu ciała.

Krzesła kuchenne plastikowe spodobają się wszystkim, którzy cenią nowoczesny i funkcjonalny design! Warto ozdobić nimi swoją aranżację.