Krzesła metalowe tapicerowane

Krzesła metalowe tapicerowane

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesła metalowe tapicerowane-poradnik Westwing

Krzesło stanowi jeden z podstawowych elementów wyposażenia domu lub biura. W kulturze zachodniej jest to mebel potrzebny do wygodnego zjedzenia posiłku lub pracy biurowej.  Piękne krzesła to meble, które same w sobie mogą stanowić ponadczasową ozdobę mieszkania, często przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Miłośnicy połączenia wygody i efektownego designu szczególnie cenią sobie krzesła metalowe tapicerowane. Są to eleganckie meble, które są łatwe w czyszczeniu, niezwykle funkcjonalne, a samym swoim wyglądem ozdobią stoły w jadalni bądź w kuchni. Odpowiednio zaprojektowane krzesła metalowe tapicerowane mogą być równie wygodne jak miękkie fotele w salonie!

Krzesła metalowe tapicerowane — jakie wybrać?

Tkanina z której wykonane jest obicie krzesła ma wielkie znaczenia dla komfortu jego użytkowania. Materiały takie jak welur lub plusz mogą wydawać się szczególnie kuszące ze względu na ich nietypową fakturę i miękkość, jednak ich nierówna powierzchnia może pogorszyć komfort siedzenia. Co więcej, materiały te raczej nie sprawdzą się w ciepłe letnie dni. Najwygodniejszym rozwiązaniem będą krzesła metalowe tapicerowane z obiciami wykonanymi z naturalnych materiałów, które będą wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, takie jak ponadczasowa bawełna lub len. Miłośnicy eleganckich aranżacji docenią też krzesła tapicerowane skórą naturalną lub ekologiczną.

Krzesła metalowe tapicerowane są szczególnie praktycznym rozwiązaniem do kuchni, pomieszczenia w którym nietrudno o zabrudzenia, ponieważ są bardzo łatwe w czyszczeniu. Aby mieć pewność, że częste czyszczenie nie uszkodzi mebli, najlepiej zdecydować się na krzesła metalowe tapicerowane wykonane z lekkiej stali nierdzewnej.

Krzesła metalowe tapicerowane — garść inspiracji

  • Kuchenne krzesła metalowe tapicerowane w stylu industrialnym — jeżeli chce się przełamać kolorystykę nowoczesnej szaro-czarnej kuchni industrialnej, idealnie nadadzą się do tego krzesła tapicerowane lnem w kolorze żółtym, butelkowo-zielonym lub czerwonym, ustawione wzdłuż szklanego stołu, na którym będzie stał wazon świeżych kwiatów, lub roślina doniczkowa.
  • Krzesła metalowe tapicerowane do klasycznej jadalni —krzesła z czerwonym obiciem ze stali nierdzewnej będą doskonałym i eleganckim dodatkiem do kuchni klasycznej utrzymanej w bieli, beżu i czerni. Aby podkreślić ten żywy efekt, warto postarać się o akcesoria i dodatki w kolorze czerwonym, na przykład ścierki, rękawice kuchenne lub pojemniki na mąkę lub sól.

Krzesła metalowe tapicerowane — nie tylko do domu

  • Biurowe krzesła metalowe tapicerowane — jest to szczególnie dobry wybór dla biur, w których przyjmowani są klienci. Z pewnością dobre wrażenie zrobią na nich metalowe krzesła tapicerowane ciemną skórą naturalną lub wysokiej jakości skórą ekologiczną.
  • Konferencyjne krzesła metalowe tapicerowane — to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zadbać o komfort swoich pracowników. Dobrze wyprofilowane krzesła nadadzą wnętrzu profesjonalny i elegancki wygląd. Godziny w pracy mogą być spędzone wygodnie dzięki miękkim obiciom z bawełny lub lnu w kolorze granatowym lub zielonym.