Krzesło barowe białe

Krzesło barowe białe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesło barowe białe-poradnik Westwing

W wystroju współczesnych barów i restauracji często rządzą gorące trendy wnętrzarskie. Nic zatem dziwnego, że hokery, czyli wysokie stołki i krzesła barowe, szybko zadomowiły się także w aranżacji wnętrz. Krzesło barowe białe stanowi ciekawy przykład tego projektu. Czaruje zarówno elegancją, jak i nowoczesnym designem. Co więcej, biel ma tę aranżacyjną moc, że powiększa optycznie aranżację. Jeśli w kuchni czy jadalni brakuje intrygującego, nowoczesnego akcentu, warto zdecydować się na krzesła barowe białe. Można bez problemu znaleźć modele w ulubionym stylu.

Krzesło w stylu modern

Hoker, czyli wysoki stołek barowy, kojarzy się z wielkomiejskim, dynamicznym życiem. Znany jest z modnych barów, pubów czy restauracji. Nic zatem dziwnego, że krzesła i stołki barowe szybko zadomowiły się również w nowoczesnych aranżacjach. Krzesło barowe białe to jedno z najlepszych wydań stylu modern. Można wyróżnić dwa rodzaje siedziska:

  • Siedzisko z tworzywa sztucznego – zwykle ciekawie profilowane i w taki sposób, by zapewnić jak największą wygodę.
  • Siedzisko tapicerowane – jako materiał obiciowy często służy skóra ekologiczna. Krzesło barowe białe w tej formie czaruje zarówno elegancją, jak i komfortem.

Obydwa typy siedzisk mogą mieć dodatkowo opcję regulowanej wysokości. Typowe krzesło barowe białe wsparte jest na jednej solidnej nóżce z lśniącego metalu. Jeśli to stal nierdzewna lub chromowana, metal zyskuje ochronę przed korozją.

Krzesło barowe białe w aranżacji

Białe meble i akcesoria sprawdzają się w wielu aranżacjach. Jednak niektóre style wnętrzarskie pozwalają poczuć im się jak ryba w wodzie.

  • Styl skandynawski – w aranżacji w tym stylu bieli nigdy nie jest za dużo. Dlatego krzesło barowe w każdej formie doskonale odnajdzie się w skandynawskiej kuchni czy jadalni.
  • Styl modern – biel i szarość to zwykle podstawa aranżacji w wersji modern. Można ją albo przyprawić soczyście kolorowymi akcentami, albo pójść w stronę minimalizmu. Krzesło barowe białe doskonale sprawdza się zarówno w przestronnym wnętrzu modern, jak i w niedużym pomieszczeniu.
  • Styl glamour – krzesło białe barowe wyróżnia się zwykle eleganckim, nowoczesnym designem. Blask białych, lakierowanych na wysoki połysk powierzchni to również doskonały atut w przypadku aranżacji glamour, zwłaszcza w konwencji black & white.

Klasyka w różnych wydaniach

Dobry i modny design to jeden z wyróżników krzesła barowego białego. Inspiracje płyną zarówno z modeli klasycznych znanych od wieków, jak i z ikon XX-wiecznego wzornictwa. Warto chociaż wspomnieć projekty Ray i Charlesa Eamesów czy kultowe krzesło „A” Xaviera Paucharda, które zostało na nowo odkryte wraz z popularnością stylu industrialnego. Dlatego decydując się na krzesło barowe białe, można wprowadzić do aranżacji kuchni i jadalni najlepszy oraz najpraktyczniejszy design. Miłośnicy tradycji powinni wybierać modele drewniane, które czarują przytulnością, często nawiązując do stylu prowansalskiego. Jeśli powierzchnia mebli jest efektownie przecierana, sprawdzają się zarówno w wystroju z nutką shabby chic, jak i industrialnym.

Eleganckie, przytulne, modne – krzesło barowe białe ma wiele interesujących wcieleń. Dlatego model dla siebie znajdą zarówno wielbiciele stylu industrialnego, jak i elegancji w wersji glamour czy nawet prowansalskiej przytulności.

Zdjęcia: Westwing / Living4media