krzesło metalowe białe

krzesło metalowe białe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

krzesło metalowe białe-poradnik Westwing

Krzesło metalowe białe to doskonały przykład tego, jak pozorną surowość metalu można przekuć w lekką, fantazyjną formę. Przy produkcji tych mebli biorą udział najzdolniejsi rzemieślnicy. Nic więc dziwnego, że końcowy efekt to artyzm najwyższych lotów. Metal przechodzi efektowną metamorfozę i przyjmuje faliste kształty w wydaniu klasycznym bądź proste w wersji nowoczesnej.

W salonie, jadalni, na balkonie i w ogrodzie – przede wszystkim w tych miejscach można z powodzeniem wykorzystać krzesła metalowe białe. Ważne jednak, by były dobrze zabezpieczone przed rdzewieniem, które jest największym wrogiem metalu. Krzesło metalowe białe pojawia się w dwóch podstawowych formach: fantazyjnej prowansalskiej bądź bardziej surowej, industrialnej.

Krzesło metalowe białe – subtelny artyzm

Kolor biały w aranżacji jest wyborem uniwersalnym. Rozjaśnia wnętrze, optycznie je powiększa i dodaje lekkości. Krzesło metalowe białe stanowi dowód na to, że wszystkie te pożądane cechy można połączyć w jednym produkcie. Metaloplastyka należy do obszaru rzemiosła artystycznego. Od wieków za pomocą tej techniki twardy i surowy metal przekuwa się w lekkie, cieszące oko formy. Krzesło metalowe białe składające się z falistych, ozdobnych linii kojarzy się z południem Europy i śródziemnomorskim słońcem. Lekkie optycznie i dekoracyjne meble królują w klimatycznych kawiarenkach i na świeżym powietrzu. Dlatego są to produkty uniwersalne, choć zawsze należy sprawdzić, czy producent zapewnił odpowiednią ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Tylko gdy ten warunek jest spełniony, krzesła i stoliki można wystawić na balkon czy do ogrodu.

Prowansja i shabby chic

Rzemieślnicy udowadniają, że twardy i surowy materiał, jakim jest metal, może służyć do produkcji fantazyjnych mebli. Krzesło metalowe białe, którego konstrukcja opiera się na cienkich prętach i składa się z ozdobnych falistych form, to domena stylu prowansalskiego. Takie meble można z powodzeniem wstawić do salonu, jadalni czy na balkon. Aby zadbać o wygodę użytkowania, warto do nich dobrać mięciutkie poduszki do siedzenia. Krzesło metalowe białe może czarować dekoracyjnymi formami roślinnymi bądź abstrakcyjnymi, ograniczonymi tylko wyobraźnią twórcy. Biel dodaje tym meblom przytulności. W ogrodzie wspaniale wyróżniają się na tle soczystej, naturalnej zieleni. Jeśli powierzchnia krzeseł została dodatkowo postarzona, stanowią idealny wybór do wnętrz w stylu shabby chic. W sąsiedztwie różowych i kwiatowych dodatków stają się aranżacyjnymi gwiazdami.

Loft w bieli

Delikatnie postarzone krzesło metalowe białe pasuje również do industrialnego loftu. Faliste linie krzeseł prowansalskich zastępują bardziej geometryczne, płaskie powierzchnie. Loft to przestrzeń eklektyczna, gdzie wszelkie pomysłowe meble i akcesoria, bez względu na styl, dodają tylko uroku. Warto zwrócić także uwagę na uznany design i krzesła ikony, których w XX wieku powstało wiele. Doskonałym przykładem jest model „A”, który powstał we Francji w międzywojniu. Twórcą projektu jest Xavier Pauchard. Krzesło metalowe białe inspirowane „A” łączy w sobie wszystkie pożądane cechy wzornictwa loftowego: prostą, nieco surową formę, industrialny look, a przy tym lekkość optyczną, która ceniona jest w przestrzennych pomieszczeniach.

Łatwo znaleźć krzesło metalowe białe zarówno do loftu, jak i przytulnego salonu w stylu prowansalskim. Lekkość optyczna bieli w połączeniu z surowością metalu tworzy efektowny duet. Co więcej, takie meble są wyborem na lata – niestraszny im upływ czasu.