Krzesło reżyserskie

Krzesło reżyserskie

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesło reżyserskie-poradnik Westwing

Krzesło reżyserskie jest jednym z nieodłącznych elementów planu filmowego. Kojarzy się z aktorami, reżyserem, sceną i publiką, czyli „wielkim światem”. Niegdyś wykorzystywane przez najważniejszą osobę na planie, obecnie doceniane jest także przez ludzi z innych branż. Tego rodzaju meble pojawiają się przede wszystkim w miejscach związanych z działalnością twórczą, gdzie poza wygodą stawia się na efektowny wygląd pomieszczenia. Mowa tu o salonach wizażystów, stylistów i fryzjerów, ale także o agencjach reklamowych.

Krzesła reżyserskie są coraz częściej wykorzystywane także w prywatnych domach, gdyż stanowią oryginalny pomysł na dekorację wnętrza. To także dobry pomysł na prezent dla początkującego filmowca czy aktora. Wielkość krzesła umożliwia ustawienie go w niemalże dowolnym miejscu. Nowoczesny gabinet, salon a nawet sypialnia może nabrać nowego charakteru i podkreślić filmowe zainteresowania domowników.

Krzesło reżyserskie ― mebel z duszą

Czarne, materiałowe siedzisko, cztery drewniane nogi i charakterystyczny kształt sprawia, iż krzesło reżyserskie rozpoznamy od razu. Mebel ten w krótkim czasie zdobył ogromną popularność na całym świecie. Siedząc na nim każdy bez względu na zawód czy wiek, może choć przez chwilę poczuć się jak profesjonalny filmowiec. Firma Hermes pokusiła się nawet o zaprojektowanie bardziej ekskluzywnej wersji obicia, stworzonej z krokodylej skóry i mahoniu. Choć nie jest to typowy, domowy mebel, może być traktowany jako krzesło do pracy i odpoczynku.

Krzesło reżyserskie: filmowy klimat

Niepowtarzalny wygląd sprawia, że krzesło reżyserskie jest uznawane za produkt designerski. Doskonałym pomysłem jest zaaranżowanie salonu lub gabinetu w stylu „filmowym” – z wykorzystaniem krzeseł reżyserskich, plakatów z filmu, grafik przedstawiających popularne gwiazdy kina oraz lamp o kształtach znanych ze studia filmowego. W takim stylu można urządzić także pokój lub kącik kina domowego.

Fotel reżyserski na prezent

Krzesło reżyserskie to świetny pomysł na prezent, przede wszystkim dla miłośników kina. Wielu producentów oferuje nie tylko samo krzesło, ale również możliwość nadania mu bardziej indywidualnego wyglądu, na przykład poprzez umieszczenie na tle oparcia inspirującego napisu. W sprzedaży dostępne są również wersje „high” ― czyli meble o wydłużonych, składanych nogach. Krzesła reżyserskie powoli wchodzą do codziennego użytku także dlatego, iż są wygodne i wytrzymałe. Ich zaletą jest przede wszystkim możliwość złożenia i przeniesienia mebla w dowolne miejsce.