Krzesło stalowe

Krzesło stalowe

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesło stalowe-poradnik Westwing

Epoka przemysłowa raz na zawsze zmieniła oblicze świata. Podarowała też wiele materiałów i surowców, które do dziś są w powszechnym użyciu. Jednym z nich jest solidna stal, czyli stop żelaza z domieszką węgla i innych pierwiastków. Stal jest obecna w domach w wielu postaciach – od mebli po drobne akcesoria, takie jak sztućce czy niezawodne noże. Popularność stylu industrialnego wyniosła różne wcielenia metalu na designerski piedestał. A że trudno wyobrazić sobie życie codzienne bez praktycznych siedzisk, również krzesło stalowe zyskało zaszczytne miejsce w meblarskiej plejadzie. Warto więc wiedzieć, jakie ma zalety!

Meble stalowe – synonim solidności

Stal jest surowcem bardzo plastycznym podczas obróbki, jednak gdy już osiągnie stałą formę, wyróżnia się ogromną solidnością. Nic zatem dziwnego, że najwytrzymalsze meble metalowe powstają właśnie ze stali. Ten stop metalu w czystej postaci nie najlepiej radzi sobie z korozją, stąd wielka popularność stali nierdzewnej, czyli mającej domieszkę chromu. Krzesło stalowe odporne na korozję służy więc wiele lat w nienagannej formie. Nie wymaga też skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnym. Wystarczy jedynie pamiętać o regularnym odkurzaniu, a także o tym, by nie używać ostrych gąbek ani silnym środków czyszczących. Mimo dużej solidności stal jest podatna na drobne zarysowania, lepiej więc zadbać o to, by nie powstawały.

Krzesło stalowe do salonu i ogrodu

Meble metalowe, w tym krzesła, są modelami uniwersalnymi, które można użytkować zarówno w salonie, jak i w ogrodzie czy na tarasie. Jeśli są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, doskonale znoszą nawet trudne warunki atmosferyczne. Ponadto wyróżniają się dużą stabilnością – nawet przy mocnym podmuchu wiatru dzielnie trzymają się podłoża. We współczesnych aranżacjach taras i ogród stanowią często przedłużenie salonu. Dlatego decydując się na komplet mebli pod chmurkę, warto wybierać modele podobne do tych, które znajdują się we wnętrzu. Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę – w każdym momencie można przenieść krzesła i stoliki z salonu na taras i odwrotnie. Jeśli krzesło wykonane jest ze stali nierdzewnej bądź chromowanej, nie ma obaw o jego trwałość. Krzesło stalowe lakierowane powinno zaś być odpowiednio pielęgnowane. Wszelkie rysy mogą bowiem negatywnie wpływać na trwałość metalu, co grozi korozją.

Modny design industrialny

Aranżując kuchnię czy salon w stylu industrialnym, warto postawić przede wszystkim na solidne i praktyczne meble metalowe. Już jedno krzesło stalowe doskonale wpisze się w wystrój, najlepiej jednak zgromadzić cały komplet. A inspiracji nie brakuje. Ogromną popularnością cieszy się krzesło stalowe nawiązujące formą do kultowego modelu „A”, zaprojektowanego przez Xaviera Paucharda w 1934 roku. W wersji industrialnej jest zwykle subtelnie postarzane. Wystarczy dobrać do niego miękką poduszkę, by czarowało nie tylko solidnością, lecz także dużym komfortem. Ciekawym rozwiązaniem jest również krzesło stalowe w formie hokera, czyli wysokiego stołka barowego. Pozwala wprowadzić do aranżacji jadalni klimat najlepszych klubów i restauracji.

Solidność, najwyższa jakość i dobry design – tymi walorami wyróżnia się krzesło stalowe. Dla miłośników stylu industrialnego stanowi wybór oczywisty, jednak równie dobrze sprawdza się w każdej nowoczesnej aranżacji.