Krzesło z piłką

Krzesło z piłką

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Krzesło z piłką-poradnik Westwing

Wiele godzin spędzonych w biurze, w pozycji siedzącej, mocno obciąża mięśnie i kręgosłup. A że ruch to zdrowie, nikogo nie trzeba przekonywać. Jak zatem znaleźć złoty środek w godzinach pracy? Z pomocą przychodzi nowatorskie krzesło z piłką. W jego konstrukcji pojawia się piłka, którą wiele osób zna z siłowni i salonów fitness.

Krzesło z piłką świetnie pomaga zadbać o zdrowie i kondycję w miejscu pracy. Korzystając z takiego siedziska, ciało pozostaje w ciągłych ruchu, ale takim, który nijak nie obciąża organizmu. Dlaczego jeszcze warto korzystać z krzesła z piłką? Sprawdź, dla kogo w szczególności jest polecane to interesujące rozwiązanie.

Z siłowni do biur

Ćwiczenia z piłką fintess poprawiają krążenie, wzmacniają prawidłową postawę ciała oraz zapewniają zdrowy trening dla mięśni. Zalety tego drobiazgu docenili designerzy projektujący krzesła do biura. Owocem ich pomysłowości jest krzesło z piłką. Choć dla niektórych nie wygląda ono atrakcyjnie, pozwala skutecznie zadbać o kondycję ducha i ciała w miejscu pracy. Warto odnotować, że piłki do siedzenia już od lat pojawiają się w nowoczesnych biurach, często jednak wyłącznie jako dodatkowe miejsca do siedzenia. Krzesło z piłką zapewnia zaś podparcie dla pleców, dlatego jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż sama piłka. Fizjoterapeuci twierdzą, że brak ruchu jest poważnym zagrożeniem dla mięśni i kręgosłupa. Choć wydawałoby się, że gdy mięśnie nie pracują, to „odpoczywają”, jest wręcz przeciwnie – tracą sprężystość i zwyczajnie wiotczeją. Kiedy siedzi się na krześle z piłką, mięśnie są w ciągłym ruchu, a więc pracują. Tym samym poprawia się krążenie i ogólny stan organizmu.

Dlaczego krzesło z piłką?

Można by odpowiedzieć, że… dla każdego. Minie jednak trochę czasu, zanim krzesło z piłką będzie powszechnie wykorzystywane w biurach. Dlatego na początek powinny na nie zwrócić uwagę osoby, które mają problemy z bólami mięśni i kręgosłupa. Nie pozostaje tajemnicą, że pracę w trybie siedzącym należy jak najczęściej przerywać i przeznaczać ten czas na ćwiczenia. Niestety zajęcia zawodowe są na tyle absorbujące, a niekiedy pilne, że trudno o regularne przerwy. Krzesło z piłką rozwiązuje ten problem. Ten typ siedziska wymusza prawidłową postawę ciała – konieczne jest stałe podtrzymywanie równowagi. W tym czasie mięśnie pracują, ale w takim zakresie, że w ogóle nie jest odczuwalne zmęczenie. Warto też dodać, że delikatnie kołysanie ciała pozwala lepiej się odprężyć i skutecznie poradzić sobie ze stresem. A przy okazji spalają się kalorie!

Dla dorosłych i dla dzieci

Krzesło z piłką doceniają osoby, które lubią po godzinach poświęcić czas na trening. W czasie pracy mięśnie nie wiotczeją, tak więc później, w trakcie ćwiczeń, nie dochodzi do ich przeciążenia, trudniej też o urazy mięśni czy stawów. Warto wiedzieć, że krzesło z piłką ma bardzo korzystny wpływ na dzieci. Po pierwsze, stale balansując ciałem, łatwiej im utrzymać prostą, prawidłową postawę. Po drugie, rozwiązuje się problem najmłodszych, którzy nie lubią spędzać dłuższego czasu w pozycji siedzącej, na przykład podczas nauki. Ciało dziecka cały czas pracuje, przez co maluchowi łatwiej się skoncentrować, zrelaksować, a także odprężyć. Sprężystość piłki można samodzielnie regulować, dostosowując jej twardość i elastyczność do indywidualnych upodobań.

W zdrowym ciele zdrowy duch, jak głosi popularne przysłowie. A zdrowie to nie tylko zbilansowana dieta i ćwiczenia, lecz także meble do siedzenia, które dbają o kondycję mięśni oraz kręgosłupa. Nowatorskie krzesło z piłką jest tego doskonałym przykładem.