Kubki do kawy

Kubki do kawy

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Kubki do kawy-poradnik Westwing

Kawa od dawna jest uważana za przepyszny napój o cudownych, pobudzających właściwościach. Legenda głosi, że własności tego napoju odkrył pewien pasterz, który zauważył, że jego kozy są niezwykle pobudzone po zjedzeniu owoców z krzewu kawowca. Początkowo nie pito jednak kawy i jej nie parzono, a jedzono gotowane owoce. Zwyczaj parzenia ziaren kawy i picia gorącego napoju pochodzi z krajów arabskich, po oblężeniu Wiednia przez Turków, w napoju tym rozkochała się cała Europa.

Dzisiaj ludzie wypijają bardzo dużo kawy, a dla wielu z nich rozpoczęcie dnia bez kubka tego gorącego napoju jest niemożliwe. Oczywiście trudno sobie wyobrazić poranną kawę bez odpowiedniego naczynia, w którym będzie ona spożywana. Niektóre rodzaje kawy takie jak latte z dużą ilością mleka pije się w szklankach, inne, takie jak espresso w maleńkich filiżankach.

Kubki do kawy

Kubki do kawy przydają się zarówno w domu, jak i w pracy. Do pracy wymyślono specjalny kubek z systemem antykradzieżowym, który pozwala na poradzenie sobie ze współpracownikami, którzy podkradają nasze ulubione naczynie. Taki kubek ma dziurkę, którą można zatkać korkiem. Ten można zawiesić sobie na smyczy, żeby o nim nie zapomnieć i zawsze mieć go przy sobie. Bez korka, dziurawy kubek jest bezużyteczny, dzięki czemu mamy pewność, że nikt oprócz właściciela go nie ruszy.

W pracy sprawdzi się również podgrzewacz do kubka zasilany przez port USB, który pozwoli zachować idealną temperaturę napoju przez dłuższy czas. Urządzenie to może być również hubem i być wyposażone w dodatkowe wejścia USB. Niewątpliwie w biurze będzie to bardzo przydatny gadżet.

Na uwagę zasługują także kubki do kawy zmieniające kolor lub nadruk pod wpływem ciepła. W ten sposób zawsze widomo, czy kawa nie wystygła i czy napój ma odpowiednią temperaturę.

Ciekawostką są także: kubek z wirnikiem i kubek z podgrzewaczem do ciastek. Kubek z wirnikiem to naczynie dla nieco bardziej leniwych kawoszy — po naciśnięciu przycisku uruchomi się wir, a kawa z cukrem i mlekiem wymiesza się sama. Dla łasuchów, którzy nie wyobrażają sobie kawy bez ciasteczka, wymyślono kubek, który w dolnej części ma otwór, w którym umieszcza się ciastka. Dzięki temu podgrzewają się one lekko od ciepła gorącej kawy w naczyniu.

Kubki termiczne

Producenci oferują bardzo duży wybór kubków termicznych, które są zamykane i długo utrzymują odpowiednią temperaturę napoju. Pojemność kubka termicznego do kawy można wybrać w zależności od upodobań. Dostępne są kubki 300, 400, i 440 mililitrowe. Najlepsze kubki to te wykonane z metalu — najczęściej aluminium lub stali nierdzewnej. Zwykle mają podwójne ścianki, między którymi znajduje się próżnia i to właśnie pozwala na długie utrzymanie ciepła w kubku. Przy wyborze kubka termicznego należy zwrócić uwagę na jego szczelność i wygodny uchwyt. Są naczynia z uchem, uchem składanym lub po prostu z silikonowym paskiem, chroniącym dłoń przed wysoką temperaturą i zapewniającym pewny chwyt.

Wybierając kubek termiczny należy również pamiętać, w jakich okolicznościach będziemy z niego korzystać. Jeśli chodzimy na dalekie piesze wyprawy i kubek z ciepłą kawą chcemy schować do plecaka warto szczególną uwagę zwrócić no to, żeby był szczelny, wtedy kawa nie rozleje się w plecaku. Jeśli jeździmy do pracy samochodem i to w nim wypijamy poranną kawę, ważne żeby średnica kubka pasowała do stosownego uchwytu w aucie. Można kupić także kubek z grzałką elektryczną, którą podłącza się do wtyczki samochodowej lub wejścia USB.
Kubki do kawy są dostępne w najróżniejszych wariantach i zapewne każdy, kto jest fanem porannej, gorącej kawy może wybrać spośród nich, coś dla siebie.