Kuchnia z salonem w stylu skandynawskim

Kuchnia z salonem w stylu skandynawskim

Podziel się

ZNAJDZIESZ NAS:
Więcej dowiesz się z naszego przewodnika

Kuchnia z salonem w stylu skandynawskim-poradnik Westwing

Łączenie kuchni z salonem to bardzo popularne rozwiązanie, zwłaszcza w niewielkich mieszkaniach. Jednak taka aranżacja musi być dobrze przemyślana, tak żeby te dwa pomieszczenia do siebie pasowały i żeby mogły spełniać swoje tradycyjne role. Te wymagania z pewnością spełni kuchnia z salonem w stylu skandynawskim. Skorzystanie z założeń tego modnego trendu zagwarantuje, że nawet małe wnętrze stanie się przestronne i funkcjonalnie zaaranżowane.

Jak powinna wyglądać kuchnia z salonem w stylu skandynawskim? Podpowiadamy!

Modny styl skandynawski

Wnętrza w stylu skandynawskim wyróżnia stonowana kolorystyka. Ściany, podłogi i meble mają najczęściej biały kolor, który gdzieniegdzie przełamuje się dodatkami w mocniejszych barwach. Styl skandynawski można także rozpoznać po przewadze naturalnych materiałów. We wnętrzach skandynawskich dominuje drewno, połączone z tekstyliami z lnianych lub bawełnianych włókien. Często widywane są także skóra i wiklina. Jednak najważniejsza cecha skandynawskiego designu to funkcjonalność. To dzięki niej scandi jest nieustannie modne i cenione na całym świecie. Wysoka użyteczność to także powód dla którego wzornictwo rodem ze Skandynawii często gości w naszych domach! To doskonały wybór do dużych mieszkań, a także niewielkich kawalerek typu studio.

Kuchnia z salonem w stylu skandynawskim — aranżacja krok po kroku

  1. Podłoga i ściany w kuchni i w salonie zwykle mają biały kolor. W aneksie kuchennym często rezygnuje się z popularnych płytek ceramicznych i zastępuje się je zaimpregnowanym drewnem na podłodze i taflą szkła na ścianach pomiędzy szafkami. W salonie podłoga zawsze jest wykonana z naturalnego drewna.
  2. Meble kuchenne w stylu skandynawskim zwykle są drewniane. Kupując je, warto zwrócić uwagę, czy ich powierzchnia została odpowiednio zabezpieczona przed działaniem wilgoci i wysokiej temperatury. Meble mają prosty design i biały kolor. Są przykryte drewnianymi lub kamiennymi blatami w jasnym kolorze. Sprzęty kuchenne mają minimalistyczny wygląd. Często lodówkę i zmywarkę ukrywa się w zabudowie mebli.
  3. Meble do salonu skandynawskiego to przede wszystkim duża i wygodna sofa, która stanowi centralny punkt pomieszczenia. W jej okolicy warto ustawić fotel o nietuzinkowym wyglądzie i białe, proste komody.
  4. Dekoracje w aranżacjach skandynawskich stosuje się z rzadka, zastępując je funkcjonalnymi gadżetami. Kuchnia to idealne miejsce dla prostego zegara lub stylowych pojemników na przyprawy. W salonie warto umieścić delikatne flakony lub proste ramki na zdjęcia.

Porada stylistki

Aranżacje kuchni i salonu w stylu skandynawskim będą spójne, jeśli uzupełnimy je wspólnymi akcentami. Najprostszym rozwiązaniem, jest wstawienie do tych pomieszczeń mebli z jednej serii, jednak nie zawsze jest to możliwe. Dlatego można zastosować pewne triki. Mogą to być na przykład jednakowe lub identyczne lampy powieszone w części kuchennej i salonowej, lub obrazki utrzymane w podobnej kolorystyce lub charakterze. Warto także pamiętać o barku lub wyspie kuchennej. Niezwykle ważne jest, żeby ta część aranżacji pasowała zarówno do kuchni, jak i do salonu. Można to uzyskać, na przykład przez obudowanie tylnych ścian kuchennych mebli materiałem, który występuje w salonie. Mogą to być płytki ceglane lub deski.

Kuchnia z salonem w stylu skandynawskim to oaza spokoju, w której królują proste i funkcjonalne meble! Warto aranżować w ten sposób!

Nadchodzące promocje